Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík Noční terarium OSB a osvetleni 100x50x50

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Gekončík Noční terarium OSB a osvetleni 100x50x50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:38 Muž krysikmouse [32] Re: halaly
Nee říkám pokud nevyžadujou UVA nebo B ... protože když ano tak tam každý má samozřejme zářivku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:30 Muž halaly [25] - Ještěři
LED diody vyzařují UVA záření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:28 Muž krysikmouse [32] Re: Jirka
Vím že to je out toto téma ... ale nad tou zářivkou pod kuch linkou jsem přemejšlel taky ... ale nevypadá to uplne dobře .. nejlepší je samolepící LED pásek ... k osvětlení ... a sá se krásně schovat .. mám ho nalapenej zevnitř na pojezdový liště na sklo takže není vubec nijak videt ... A co se týče tý intenzity .. používám to jenom odpoledne na chvilku asi na dvě hodinky .. ono přesvěcovat to je pro gekončíky zbytečný ... Ale myslím že pro jiná zvířata pokud nevyžadují UVB je to alternativa ...

Mimochodem - používáte někdo noční osvětlení ? a jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 06:42 Muž Sewer [151] - Ještěři
Myslim, že v takovymhle obr-teráriu páreček gekončíků ani nenajdeš :) ...já bych se na tvém místě zamyslel buď nad větším počtem gekončíků (klíďo 3-4 samice) a nebo menší rozměry ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 05:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepíček
Gekončíci noční narozdíl třeba od vousatek takovou intenzitu světla rádi nemají,....
I v takovémto rozměru jim bohatě vystačí jedna žárovka, pod kterou se tak 1 za rok půjdou vyhřát,... Spousta lidí je chová bez žárovky úplně, pouze za osvětlení v místnosti a to si myslím, že jim vyhovuje nejvíc ;-) Moc světla = moc stresu a nevylezou Ti přes den ani na minutku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 23:07 Muž Pepíček [0] - Ještěři
Jirka napsal: Pro světlo je dobrý hodit tam obyčejnou zářivku na kuchyňskou linku,dá se přidělat bez problémů na strop a stojí to pár kaček... ;-) Měl jsem dříve akva tak sem přemýšlel tam dát zářivku z neho ...taky by asi šlo hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 23:04 Muž Jirka [45] - Ještěři
Pro světlo je dobrý hodit tam obyčejnou zářivku na kuchyňskou linku,dá se přidělat bez problémů na strop a stojí to pár kaček... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 23:01 Muž Pepíček [0] - Ještěři – Gekončík Noční terarium OSB a osvetleni 100x50x50
Ahoj zakládám si terárko pro páreček gekončíku terárko je velké 100x50x50 mám tam bodovku v květináči 50W SunGlo ale na to světlo je tam málo přemýšlím nad zářivkou či náký nápad Děkuji všem ahoj ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 240x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/484-gekoncik-nocni-terarium-osb-a-osvetleni-100x50x50-