Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - nový člen terária?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Gekončík noční - nový člen terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:19 Reptilio – rvačka
Zdravim mam doma terarko do ted s jednim gekoncikem a dnes sem k nemu pridal dalsiho. Ta co tam byla napaxu tu novou neustalim kousanim do ocasu tak se chci zeptat jestli to je normalni nabo bych je mel radeji oddelit aby se te jedne neco nestalo. Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:04 Žena Mango [9] - Ještěři
Já vím, proto sháním dvě další samičky a zařizuji velké terárium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
Vzájemné oddělení sice přinese samičce dočasně fyzickou úlevu, přesto to pro ni (ani pro něj) není přirozený stav - ta zvířátka nutně potřebují společnost vlastního druhu, optimálně ve složení jeden silný (dominantní) samec coby obhájce území a několik dospělých samiček (čím víc, tím líp - kvůli samečkově sexuálnímu apetitu)...
Aby byli všichni ti tvorečkové v psychické rovnováze, musíš jim nutně zajistit podmínky a soužití, jaké by si přirozenou cestou vytvořili v přírodě sami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 13:26 Žena Mango [9] - Ještěři
Pohlaví znám, samec a samice, v minulosti měli i snůšky, ale samice očividně celou tu dobu strádala, když se dostali ke mě, oddělila jsem je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
A znáš jejich pohlaví? Dva samci by se nejspíš okamžitě pomlátili a samec samici v brzku utahal, dvě holky by oproti tomu žily pospolu od prvního dne v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:24 Žena Mango [9] - Ještěři
V mém případě ne. Mám doma dva oddělené gekončíky, kterých se majitel zbavil a chci je dát do společného terária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 00:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
Jo. A to je právě hodně, takže takhle vzrůstem odlišné gekončíky k sobě nedávat. A šmitec ;-) (mluvíme tu o mláďatech, že jo?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mango
To je relativní 20 a 25cm velcí se v pohodě snesou, oproti tomu 8cm mládě s 13cm velkým, může být problém,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:32 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: fajfmen
Já nevím, mě příjde 5 cm rozdílu docela hodně..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
A není to jasné? Tak aby vzrůstové odlišnosti mezi nimi byly co nejmenší ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 22:02 Žena Mango [9] - Ještěři
No a jak mají být přibližně velcí? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 16:56 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
O tom, že mají být přibližně stejně velcí vím. Děkuju moc za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2011 16:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Klidně jich můžeš přidat i 10, jen musí být přibližně stejně velcí ( u mláďat by neměl být velikostní rozdíl než je 5cm ), jinak ti větší uštvou ty menší, příp je sežerou ( když je rozdíl ve velikosti opravdu velký,... ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:18 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Gekončík noční - nový člen terária?
Téměř 2 měsíce mám 2 samice gekončíka nočního a chtěla bych si k nim pořídit ještě jednu (samozřejmě, aby byla přibližně stejně velká jako ty dvě), jenže se bojím, jestli by ji ještě přijali mezi sebe? Asi bych to raději měla nechat tak, jak to je, že? Předem děkuji za odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 381x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/503-gekoncik-nocni-novy-clen-teraria