Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

řasy

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2011 11:16 Muž Jery [9] - Hadi
Co se týče akva, tak bych doporučoval velmi opatrně. Pokud má vstup horem, tak by to mohlo být nebezpečné. Vydejchaný CO2 se bude držet uvnitř a tvořit docela nepříjemné prostředí. Asi bych v případě takhle provizorního řešení dal navrch pletivo, koupil bych nějakou starou nabíječku na mobil, napojil jí na počítačový větrák (nutno otestovat požadované napětí), kterej by jel jen na nízké otáčky, aby cirkuloval vzduch a zároveň aby nezpůsoboval průvan. Chce to opravdu opatrně. Co se pak řas týče, tak souhlasím se savem. Dále pak vodní kámen řeším kyselinou citronovou, nebo i octem. Když čistívám krycí skla od akvárií, tak to řeším tak, že je posypu solí a přeleju savem. Sůl zapříčiní to, že ocet nesteče, ale alespoň trocha se jej udrží. Jinak kys. citronovou, rovnoměrně rozprostřít a pokropit vodou nejlépe rozprašovačem. Opět roztok kyseliny nesteče a bude lépe a déle působit. Tak po půl hodině stačí umýt a je čisto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 09:20 Žena Janiska [6]
Mi příjde tohle akva na užovku kolem roku docelá malé...Předpokádám, že máš akvo o rozměrech 60*30*30 cm. Ale zase pokud se jedná o dočasné řešení. A záleží taky na hadovi. Já měla svoji užovku v 80*40*40 a větrání z boku a shora. Myslím, že na tu chvíli to přežiji :-)) Tak ať se daří! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: veya007
Jasně, žádný problém. I jen jedno větrání věšinou nějakou dobu postačuje. Dlouhodobě je ale nejlepší vytvořit právě tu zmíněnou kombinaci - boční/horní (i když teď asi jenom nosím dříví do lesa) :-)
Akorát toho (dnes asi nejrozšířenějšího) prahového větrání typického pro zverimexová terka, bych se radši vyvaroval. U hada je to nejspíš celkem fuk, ještěři v tom ale často "nechají" drápky. Nehledě o permanentním svinčíku před teráriem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 11:33 Žena veya007 [0] - HadiRe: fajfmen
no hele já mám u korálovky větrání zespodu a zhora a pohoda. užovák bude mít zvrchu prozatím. pak dostane větší a lepší terárko ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 20:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Spíš shora i z boku, kvůli cirkulaci. Ale jinak máš pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 06:56 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: veya007
Větrání je lepší z boku než zvrchu (kvůli výměně vzduchu), ale "nějaký čas to zvládne" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 06:35 Žena veya007 [0] - HadiRe: Sewer
jo hele tak zabralo savo, ocet i ta kyselina :-D jsem čekala, že mi to bouchne pod rukama, ale dobrý :-D pustilo to :o))
ještě se zeptám na jednu věc, sice to sem nepatří, ale může mi chvíli žit užovka červená v tomhle akvárku po rybičkách? jakože vrchní kryt se zářivkou do akva. vel akva je 54 litrů. větrání zajistím tak, že to toho okna, kterým se krmí ryby, dám kovovou mřížku. hadík má něco přes rok :o))

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 00:41 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
Jenze ona ma problem s rasou a ne s vodnim kamenem... (omlouvam se za chybejici diakritiku - psano na mobilu, v anglickem prohlizeci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 23:18 elegans1 Re: veya007
Nic neškrábej.Nalij na to roztok kyseliny citronové.Ta rozpustí vápenaté a hořečnaté soli,které tvoří vodní kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 16:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ale savo není špatné. Používal jsem ho na čištění akvárek. Má výhodu, že po pár minutách jaksi vyprchá či se neutralizuje, takže stačí to párkrát propláchnout ;-)
Ale jestli zabere ti nezaručuju :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:06 Žena veya007 [0] - HadiRe: Sewer
jsem právě chtěla něco "bio" ale tak zkusím ještě ocet, tím se přeci čistí varné konvice. škrabat jsem škrabala a prd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 14:56 Muž Sewer [151] - Ještěři
Zkus to oškrábat žiletkou ;-)
Taky můžeš zkusit savo a nebo něco na usazeniny (vodní kámen a tak), ale pak to nezapomeň opravdu pořádně opláchnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 14:53 Žena veya007 [0] - Hadi – řasy
ahoj předělávám akva na tera, ale nejdou mi očistit řasy a usazeniny ze skla. nemáte někdo nějaký typ, jak to šetrně dostat dolů???? zkoušela jsem horkou vodu se solí a nic :(
předem díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 175x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/549-rasy