Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Mraveniště v terárku

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Mraveniště v terárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:24 Muž Jery [9] - Hadi
Zasypat mravence před konzumací vápnem. To kyselinu neutralizuje :-D ...teď vážně, pochubuju, že jich zbaští chamík tolik denně, že by o to ohrozilo a i v přírodě bude míti ve stravě i větší mravence, než žijí u nás :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jery
No jo, jenže je tu zádrhel s kyselinou mravenčí. Kdybys choval ropušníky anebo agamky sluneční, tak by jsi měl vyhráno. Chamíkům by taková dieta ale mohla snadno přivodit docela velké potíže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Janiska
To je úplně normální životnost plodnice u menších druhů. I takový hřib vydrží nanejvýš týden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:32 Muž Jery [9] - Hadi
Tak to chce namnožit chamíky a mravenci budou velmi dobrou potravou pro mladé :-) Jinak jsem přemýšlel do terra i úmyslně vysadit žampiony :-D Takový samozásobitel. ...vždycky uloupnout a namrazit úrodu a jednou za čas by to bylo dobré zpestření :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 06:40 Žena Janiska [6] Re: Pogona
To mi taky jedno za čas vyrostou houby - teda většinou jedna až dvě - v tera :-))) Ale vydrží "čerstvé" jen jeden den a pak začnou vadnout :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 16:43 dan999
jako, že se normálně přestěhovalia ted už jsou jen v tera? :-D to máš fajné :-D
závidím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:38 Žena Luccymo [2] - JeštěřiRe: dan999
mno jako nejdřív jsem z nich byla fakt zoufalá! než se nastěhovali do terára cestovali od okna přes celý pokoj až k terastěně!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:03 dan999
nojo, ale aby si nenašli cetičku do ledničky, to by potom byla bezedná lednička :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:32 Žena Luccymo [2] - JeštěřiRe: Pogona
Jo houby jsem tam taky měla :) vypadaly tam naprosto přirozeně tak jsem je tam nechala, ti mravenci mi tamprávě připadaj docela šikovní, žerou chcíplé cvrčky takže je to takovy bezudržbový teráro :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Zkušenost s tím nemám, nicméně bych to chvíli hlídal a kdyby nic, tak bych je tam nechal :-)
Mě takhle rostou občas v teráriích všelijaké houby :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 15:27 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Mraveniště v trárku
Ahoj,
mam malý problém s mravenci... mam velkou terarijní stěnu, kde si žijí chamíci, rostou kytky a tak dale, všechno si to tam žije vlastním životem, rosí se to samo a tak dal, jen tam hazim potravu a občas to vyčistím. Teď ale bojuju s malým problémem - mravenci. Přišli a nastěhovali se do kapsy na kytky. Vlatně mi ani tak nevadí, likvidujou mrtvé cvrčky a chamíkům zdá se docela chutna (ne že by to bylo kdo ví jak velké sousto, ale občas si nějakého uloví) ale mam trošku strach jestli nemůžou chamíkům ublížit. V terárku vypadaj uplně přirozeně, jako by tam patřili. Máte s tim někdo zkušenosti?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/552-mraveniste-v-terarku