Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

je to jesterka??

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
je to jesterka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 01:47 elegans1 Re: fajfmen
Protože se v sezoně potýkám s místem v inkubátoru,dávám vejce tam,kde se zrovna uvolnilo místo.To znamená,že v jedné krabičce jsou jak vejce před líhnutím,tak vejce čerstvě snesená,plus vývojová stadia mezi tím.V krabičce běžně inkubuju i 20 vajec a v průběhu inkubace ani nevím,jaké vejce tam vlastně jsou a kdy se mají líhnout.Mláďata tedy zpřevrací všechny vejce a žádný vliv na líhnivost to nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:51 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
To máš pravdu. Jak ale zmiňuješ, jde o vajíčka těsně před líhnutím (čipernější dříve vylíhlý sourozenec je zpřevrací) a ne v nějaké kritické fázi vývoje - třeba v Zychovi je o tom zajímavé pojednání...
Kolísání teploty v určitém rozmezí je taky naprosto v pořádku, v přírodě je kolikrát větší. Teraristé to ale občas hrotí až do extrému, kdy je to pro zárodky vlastně horší, než kdyby je nechali např. inkubovat v terku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 11:16 Muž Hunter [100] - Želvy
Tak sa trosku pripojim, ja som chytil uz aj stromovu uzovku a aj hladku, tu som vlastne najprv omylom pristupil, potom som sa kukol na zem a bol tam hadik :-D ale netusil som aky tak som ho chytil normalne za hlavou a troska sa s nim pohral, potom som ho odniesol prec aby ho macky nezabili ale o par dni bol naspäť, ale to ho nasli macky :-D nastastie prezil. Dakto ho vtedy aj fotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2012 09:20 elegans1 Re: fajfmen
S tím obracením vajec bych to zase neviděl tak černě.Běžně se stává,že vylíhlé mládě zpřevrací všechny ostatní vejce v krabičce.Já si polohu vajec nijak neoznačuju,takže je tam nějak naskládám zpátky a mláďata se vždy vylíhnou.
Ani teplota nemusí být stabilní.Běžně inkubuju vejce v krabičce mimo inkubátor a teplota klesá v rozmezí 18-32 stupňů běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 00:15 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dair
Narozdíl od ptačích vajíček, která nutně potřebují obracení, platí u ještěřích pravý opak. Jak s nimi pootočíš po prvních 24 hodinách od snesení, zárodky se udusí! Stabilní teplota je rovněž životně důležitá, bohužel je v tomto případě asi vše ostatní bezpředmětné :-O
Tvé plus je zájem, naneštěstí jsou ale vajíčka plazů strašlivě citlivá na jakékoli změny... Z Tebou nalezené snůšky už nic nebude, to se prostě někdy stává :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 12:47 Muž dair [0] – nalez vajec.
Zdravim teraristi. mel bych spise takovy informativni dotazek. ted mi dela starost to ze jsme nechtene v pisku do zakladu nasli vajicka, zrejme jesterky obecne. bohuzel jsme je museli vzit na odchov, pac pisek se likvidoval. proto se ptam i tady. je veliky problem odchovat jesterky a pote je vypustit do puvodniho teritoria? vim ze legislativne to asi neprojde ale lepsi nez zlikvidovat hnizdiste i s vejci.. co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:42 ondra – hadi
u nás jsou podplatky docela běžný mi jsme kdysi měly jednu dokonce nazanradě :-) vyhřívala se na kameni ve skalce mrška jedna pokoušel jsem se ji chytit abych si ji prohledl a ona mě kousla naštěstí jen tak trochu .Tetjsem jitam viděl naposledy minulý týden ale rači jsem siji jenom prohledl hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 13:07 Žena Vini [34] - Savci
Jo mimochodem jen tak pro pochopení Nagini je had kdybyste někdo nechápal,..já to tam zapomněla napsat..:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 11:18 Žena katsim [9] - Bezobratlí
:-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 00:02 Žena Vini [34] - Savci
To náš Cockie (kocourek) zbožňuje naše mega akvárko...:-D :-D denodenně by pořád mohl jezdit packami po skle a chytat rybičky...taky startuje po boxu s myškami s neuvěřitelnou odhodlaností..:-D a Nagini stejně jako Cockie miluje sledování akvária a taky se jí hrozně líbí když někde v pokoji běhá Lojza (potkan) vždycky si potom lehne tak, aby ho mohla pozorovat a měla nerušený výhled... smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:35 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: katsim
Třeba ho prostě baví ty tvorečky pozorovat (asi jako když my se zasekneme u akvárka nebo terka ;-) ). U mě třeba kočička dokáže denně prosedět nejmíň hodinu na šutru v želvím teráriu a nehnutě sledovat cvrkot (kocour má stejnou televizi z rybiček) a vlčanda zas nosí jejich koťátka co chvíli přímo do své misky a pak se zjihlým pohledem kouká, jak se ti prťousi cpou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:33 Žena Vini [34] - Savci
Dobrý no...:-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:24 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Tak to náš Bert (zlaťák) ten když je vedro, tak nechce žrát. Tak si lehne před misku a čumí na vrabčáky jak mu to žerou. Pak přiletí i straky a přilezou kočky (samozřejmě jak přilezou kočky tak zmizí ptáci) a všechno mu to sežerou. A on furt tak blbě kouká. Normální pes už by po nich vystartoval. A když neni vedro a jde se nažrat, tak zase přiběhne sousedovic kočka a on jí ještě uhne aby se mohla nažrat :-D :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 16:07 Žena Vini [34] - Savci
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2011 22:36 Muž Felix [752] - Ještěři
Hmmm. Maminčinu Donu (vlčáka z útulku) bych mohl klidně upovelovat do němoty a není to vůbec nic platné :-D. Styl: "Nežer mi to (obědváme u maminky)! Nelez mi na klín, nelez mi na hlavu! Nevymlaskni malý flašku s mlíkem! Nežer to kocourovi! Nežer to želvám! Nežer to rybičkám! Nestrkej ten rypák k pavoukovi (ten cvrček je jeho!), Fuj ho, nežer to saranče ještěrkám! Dobytku, nežer ty kočičí hovna z bedny! Krucihiml, nech ten odpadkovej kýbl napokoji!"... A tak podobně ;-) :) Čuně se jí neříká jen proto, že si ten výraz už dávno zabrala podstatně kultivovanější prasata :-D

A aby to nebylo OT (vzhledem k názvu tohoto vlákna) - není to ještěrka. Je to prasopes. Ještěrky se aspoň umí chovat, i když třeba vousatka Alice zrovna v posledních dnech taky aspiruje na pozici vtěrky :-D (aspoň ale neváží cca padesát kilo ;-) smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 09:45 Žena Vini [34] - Savci
ještě že máe jen golďáka ten se dobře cvičí a je moc chytrý a když vidí zajíce a já na ní zapískám a zařvu „ke mně” tak naštěstí nikam neběží, kdežto kámošky psa (bígla) pak hledáme po celém poli minimálně hodinu a půl...:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 08:02 Žena Janiska [6] Re: dan999
Můj pes taky nepatří mezi nejposlušnější :-)) Né, že by nevěděla, co který povel znamená, ale ona, když se pustí, tak je jak střela a jako by jí šiblo, začne běhat jako šílená a nic nevnímá. Jednou se rozběhla za kombajnem a už jsme mysleli, že je po ní, ale naštěstí pak přiběhla zpět, za srnou taky běžela...Proto jí pouštíme jen na bezpečných místech, aby nemohla ublížit ona nějakému zvířeti, třeba slípkám a nebo aby někdo nemohl ublížit jí, nebo aby nevletěla pod auto :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:57 dan999
to jo, tay miváme strach, ale ona je vychovaná, vycvičená tak aby podala packu, neotravovala navštevu a aby nehonila slepice :-D ani přivolání neumí :/ taže ono to těžko no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:56 Muž Felix [752] - Ještěři
Ty vozo, na to bacha, aby Vám ho nepic hajnej. Pejskovi to těžko vysvětlíš, hajný by na to měl ale plné právo tone
Radši ať běhá navolno někde, kde nenapáchá škodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:28 dan999
upřímě se zeptám, kdo mě veme na lov fotek? :-D jo jinak deduv pejsek (pouliční směska, nejspíš akita inu a rotvajler) lov srny :/ né že by nebyl dobrý guláš, ale...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 21:28 Žena Vini [34] - Savci
Nééé to je v pohodě, mě by octimilky k ničemi nebyly...:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 21:09 Žena Janiska [6] Re: Pantherophis
No, ony křidýlka mají, ale nelétají. I když se prý může stát, že při vysokých teplotách při líhnutí pak některé létají :-) Říkala mi to chovatelka, která je chová na skrm i na prodej. Chceš nějaké spešl foto? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 20:05 Žena Vini [34] - Savci
aha... :-D ja znam jenom takovy ty "octomilky" prej to vyslechtily bez kridilek a prodava se to hromadne na burzach v plastovejch flaskach.. :-D krmi se tim pry velmi mali obojzivelnici nebo plazi...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:09 Žena Janiska [6] – Chvostoskok
Fotka k příspěvku Johanko, to je takový "malý brouček" :-D já sbírám larvěnky a krmím s nima příležitostně žabky - přikládám fotku, kterou jsem pořídila jednou v lese. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:35 Žena Vini [34] - SavciRe: Janiska
co je to chvostoskok??? :-D coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:14 Žena Janiska [6]
Jéé, nafocená užovka od Pogony je fakt sladká, taková žížalka :-)) ani se nedivím koketaci s jejím umístěním do terária, ale je dobře, že vyhrál zdravý rozum :-)) Kamarád chodí pořád na výlety "na lov hadů a ještěrů" ale jenom fotí a v budoucnu chce i natáčet na podvodní kameru. Má super záběry užovek a ještěrek. Jednou jsme jeli na zmije, ale neměli jsme štestí :-)) Takže jsem narazili na pár skokaních vajec a pár ješterek :-))) Já aspoň nasbírala chvostoskoky žabkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:22 Žena Vini [34] - Savci
:-D :-D nemam co dodat,, smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2011 19:52 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pantherophis
Jo jo, takový lovec se dost vyplatí ano . Na vojně v Rakovníku jsme měli psinec kousek bokem od kasáren (na kopci kousíček od lesa) a jeden přesluhující pejsek (Alfi), co tam pořád běhal navolno, byl dost výkonný lovec. Pomalu každé ráno jsme dík němu měli na prahu u domečku naskládané tak tři potkany, dva bažanty a jednoho divokého králíka. Potkany jsme mu nechali, zbytek jsme si uklohnili sami :) . A lampasáci se furt divili, že psovodi nechodí do kasáren už pomalu ani na snídaně ;-) (a co jsme sami nezchřoupali, směnili jsme s hospodským za pivo :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 22:53 Žena Vini [34] - Savci
:-D myslela jsem si ze by tam jen tak nevlezli.. :-D ty nase lovi vsechno...krtky, mysi, potkany, holuby, hrdlicky, bazanty, koroptve, krepelky...atd..atd.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 22:14 dan999
kočku přestalo bavit lovit myši, tak loví krtky, ale nezabije je, normlně se pokoušejí zahrabat v kartonové krabici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:58 Žena Vini [34] - Savci
hej, coze??? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:54 dan999
já nedávno potkal u kočky v krabici se senem a kotaty hrabat krtka, už byl druhý během 5 dní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:10 Žena Vini [34] - Savci
vuuha zmije? tu jsem taky v zivote nevidela..to neni fer v jaky to ja ziju lokalizaci??? tone :-D no..hada jsem na silnici nevidela..spis slepyse..jesterku...sem tam jezka a krysu..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 13:23 dan999
spíš jestli se neschová, nebo neuteče, tak ji to muže odfouknout... vlakem přejetou ještěrku ani hada jsem jeste neviděl... :-D možná to bude tím, že kolejnice má na šířku cca. 5cm :-D a mohla by celkem doooost pálit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 21:03 Muž Felix [752] - Ještěři
Myslím, že má Dan pravdu. Když nad tím tak teď přemýšlím, jaktěživo jsem např. na kolejích (trasa Vary - Teplička, kam občas chodím na houby, ostružiny, borůvky a taky do tamního maličkého letního kina) neviděl jediného rozmázlého hada (ještěrky už ano), zatímco na blízké souběžné silnici jich je každoročně přejeta fůra... Přitom právě v tom kolejišti lze pravidelně potkat celkem slušný počet slunících se zmijí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 20:25 Žena Vini [34] - Savci
To doufam..nerada bych tam nasla rozmasirovanou provazcovitou placku... ne :-D no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 14:51 dan999
z vlaku bych strach neměl, je hodně slyšet a nekolik desítek metrů před vlakem se všechno třepe, dají si pozor :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:21 Žena Vini [34] - Savci
Tyyyjo docela zavidiim! hmm :-D u nas sou jen u rybnika k videni uzovky obojkove, ikdyz nekdy docela smrdi tak mi to nevadi a do ruky ji stejne vezmu, sou v pohode a i docela klidne, mam o ne ale obcas i docela strach protoze hned vedle rybnika jsou zeleznicni koleje a ony se tam plazi vyhrivat na sutry v lete..jsou na to sice zvykle a davaji si na vlak pozor ale co jeden nikdy nevi... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 22:46 Muž Felix [752] - Ještěři
Podplamatka je docela vzácná, před pár lety jsem ale "jak tele na nový vrata" čučel (na houbách, kousek za bývalým vojenským prostorem Doupov) na poměrně mladou (cca tři čtvrtě metru dlouhou) stromovku! Že tu ostrůvkovitě eskulapky žijí vím už od dětství, v naší přírodě jsem ji ale tehdy viděl poprvé a prozatím i naposledy (a samozřejmě strašně litoval, že si ji nemohu vzít domů :-D )...
Asi i dík lokakalitě, kde se s lidmi nejspíš nikdy nepotkala, byla hodně v pohodě a vlastně docela zvědavá (jasně že jsem neodolal a vzal si ji na chvíli do ruky ;-) ), takže mě jazýčkem ožižlala. Věčná škoda, že jsem s sebou neměl foťák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 22:23 Žena Vini [34] - SavciRe: fajfmen
tyyy jo! podplamatku jsem v zivote nevidela, mas docela stesti ze si ji mohl spatrit je pravda ze dneska uz sou dost vzacny... ano :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
To je dobře, jen ať jich je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:10 Muž Felix [752] - Ještěři
Jů, paráda. Takových prťat teď máme na chajdě taky docela ranec. Mezi nimi jsem už ale zahlédl i malinkou podplamatku (a o ty jsem tam nezavadil dobrých patnáct let) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pantherophis
U nás se jich plazí díky Bohu několik ( možná set ) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:17 Žena Vini [34] - Savci
takhle malou sem naposled viděla když jsem chodila do školky...:-D šli jsme zrovna na vycházku..:-D :sich:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pantherophis
Fotka k příspěvku Jj to je ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:58 Žena Vini [34] - Savci – Natrix natrix
Jééé ta je roztomilá...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku To já měl takovouhle krasavici :) doma jsem jí ukázal dceři a po důkladném nafocení a prohlídce jsme ji odnesli k místní lokalitě Natrixek :-) ( pravda asi minutu jsem kokektoval s myšlenkou nechat ji v teráriu, což je mj. trestné, ale nakonec zvítězil rozum a cit a už se plazí kdesi u rybníčku ) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:07 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Pogona
uz se taky stalo...byla stejne vošklivá.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Je to ještěrka a to Lacerta agilis, je chráněná, honem ji vypusť, já byl takhle minulý týden odchytávat "nebezpečného hada" , kdy mě volali známí známých, že jej mají v kuchyni, k mému úžasu se jim tam objevilo mládě Natix natrix :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 758x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/555-je-to-jesterka