Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Je to užovka obojková?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Je to užovka obojková?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2014 22:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Učebnicové údaje jsou toliko zprůměrovaný paušál ;-) . V reálu se to líhne dle lokálních specifických podmínek, v různých koutech ČR klidně i s měsíčním a delším odstupem anebo naopak dřív.
Příklad - na Děpoltkách (u nás na chajdě), jen slabou hodinku pěšky přes les od Varů (kde bydlím), je směrem k horám i vegetační sezóna posunuta o týden oproti městu. Pár desítek metrů n. m. převýšení a několik minut jízdy autobusem... Nahoře v krušnohorských "kotároch" (které nejsou nijak vysoké) pak máš rovnou pocit, žes rovnýma nohama vletěla do jiného ročního období - v prostřed července tak do dubna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:25 Žena Verčák [112] - Ještěři
Kdy se v naší přírodě líhnou úžovky obojkové? Teď o víkendu jsem potkala tak max 10-15 cm prcka u Svratky nedaleko Jimramova (kraj Vysočina). Byl na cestě, chudák uplně vyděšený z přítomnosti tolika lidí kolem. A asi dva metry od něj byl další stejně velký prcek bohužel přejetý. Tak jsem si myslela, že se tam někde asi nedávno vyklubali... ale tady v atlasu čtu,že se líhnou v září.... to od té doby vyrostli jenom do takové mini velikosti, nebo je možné že jsou "čerství". Že to byla obojková jsem si naprosto jistá :-)
(jenom tak pro zajímavost :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 23:38 dan999
řikám, že příběh toho filmu pochází z Karviné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 21:40 Muž petroneus [15] - Ještěři
terminátor :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 21:28 dan999
jj na prvni pohled je to obojková :) na prave strane je mezi vetvičkama videt hlava i bez přiblížení :P mě totiž zoomujou oči :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:39 Muž petroneus [15] - Ještěři
Kriminálka terárka potlesk hop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2011 18:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Heuréka, tak jsem ho našel :-D dle hlavy, po přiblížení v počítači se dá poměrně dobře určit, že se skutečně jedná o Natrixku ( chacha, kam se hrabe kriminálka Miami ) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2011 13:09 Muž petroneus [15] - Ještěři
vy jste všichni slepejši smich :-D je natažený u kořenů toho stromu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2011 12:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petroneus
Já tam hada nevidim, ale ta šiška je borová :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:32 Muž petroneus [15] - Ještěři
Na hlavě je trochu vidět světlá kresba a ,,měsíček".Možná by se o užovku obojkovou mohlo jednat.
Ale ta fotka není nic moc... :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 23:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Honza
Jestli z téhle fotky někdo pozná o jaký druh hada se jedná tak ho začnu uctívat jako boha,jelikož mě trvalo asi pět minut než jsem poznal že tam na té fotce něco jako had je :-D ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 22:23 Honza – Je to užovka obojková?
Fotka k příspěvku Pokusím se načíst fotku, had měl podle pozdějšího měření v místě fotky možná až 1,5 m. Pokud si dobře vzpomínám, tak žlutá kresba na hlavě byla poměrně výrazná. Fotka je žel neostrá neb had měl trochu naspěch. Prosím o případné určení jestli jde o užovku obojkovou či něco jiného. Díky
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 169x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/581-je-to-uzovka-obojkova