Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rozmnozeni krecka

 

NápovědaFórum » Hlodavci  

+ přidat příspěvek
Rozmnozeni krecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 21:52 Žena Utahraptor [4] - Želvy
jarmila58 napsala: Tak o tom kryti je to i u roboraku ale tam se pry muzou nechat spolu.. (ja je samozrejme oddeluji) ale nevim zda kdyz porodi samicka dzungaraka a samecek je s ni tak zda treba nezabije nebo nesezere mlade?

Když se u nich samečci podílejí na péči o mladé, tak je zabíjet a žrát nebude. Pokud to budou zdravá mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:26 Žena Verčák [112] - Ještěři
Mě jedno kamarádky na narozeniny koupily každá jednoho křečka, a "zcela omylem" to byl samec a samička. Nikdy jsem nikoho neoddělávala a mláďat jsem se nemohla zbavit, takže usuzuji že je sameček nesežral, ani nezabil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:41 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Utahraptor
Tak o tom kryti je to i u roboraku ale tam se pry muzou nechat spolu.. (ja je samozrejme oddeluji) ale nevim zda kdyz porodi samicka dzungaraka a samecek je s ni tak zda treba nezabije nebo nesezere mlade?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 17:57 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Samečka u džungarských se doporučuje dát pryč hlavně kvůli tomu, že se snaží samici hned nakrýt a člověk pak z mláďat nevybředne, ale jinak se samečci džungarů podílí na péči o mláďata, někde to bylo i v nějakém dokumenťáku, myslím.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:30 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Pogona
Velice zajimave... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petastastna
Jak tu mám v prezentaci, máme v jedné kleci samce a dvě samičky džungaráků, pořád se nám množí a jediné co dělám, když jsou mláďata k odstavu, dám je pryč, jinak jsou pořád všichni spolu a žádný problém nikdy nebyl, tak bych to asi moc neřešil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:41 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: jarmila58
já bych ho dala pryč, i u džungaráčků má být pryč ;) taky to tak mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:27 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – KRECEK DZUNGARSKY-CAMBELLUV
Poradi nekdo?? Mam krecky dzungarske, ale spis mi na internetu podle fotky tvrdi ze jde o cambellovi krecky. Nejspis cekame male a ja bych potrebovala vedet zda ma byt samecek oddelen pred porodem nebo muze byt s ni jako je to treba u roboracku?? Predem dekuji za odpoved.
terarka.net/terarka/669
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 17:03 Žena petastastna [4] - Hlodavci
příště zas určitě budou :) člověk nikdy neví přesně proč se to stalo mno, a o to víc ho to mrzí, protože kdyby věděl,tak se tomu vyvaruje, jenže takhle nemůže bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:58 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
jenze ja nic takoveho nedelala...vzdyt jsme uz meli od teto samicky mlade, ale ted to nejak nevyslo... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:48 Žena Vini [34] - Savci
no, takhle nějak jsem to myslela, důležitý je, že ti nesmí upadnout a nemáš jí mačkat bříško...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:39 Žena petastastna [4] - Hlodavci
hele já sem Fionku nosila, brala sem si jí do obýváku na křeslo a v pořádku.... spíš si myslim že je člověk musí jen brát opatrně,tak horký to zas neni.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 07:08 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
Tak tuto samicku roborovskou jsme nenosili jen jsem ji jako obvykle vbycistila klec a vratila...tot vse... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 21:06 Žena poklad [8] - Hadi
jarmila58 napsala: Chci se zeptat ohledne rozmnozeni krecka..vcera vecer jsem obevila u roboracky male nejspis nedonosene mlade-mrtve..a dnes jsem nasla jedno trochu vetsi nez vcera vecer a opet mrtvy...Ono se mi celkove zda ze nejsou nejspis donoseny.A ze rodi predcasne a tim padem jsou mrtvy a taky malinkaty...Tak ted cekam jestli budou dalsi nebo je to vse nebo jestli ty dalsi donosi??? samozrejme je uz min tlusta...nemate nekdo s timto zkusenosti???Diky J.


Viděli jste ve skutečnosti čerstvě narozené křečky?? Oni totiž vypadají jako malé nedonošené fazolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2011 21:03 Žena Vini [34] - Savci
Nemám s tím sice zlušenosti, ale mám dotaz, nenosili jste jí? Nebo jako myslím tím, jestli jste ji nevyndavali z klece nebo něco takového? Ono totiž když jsou samice březí, neměli by se moc přenášet, zejména by se jim v žádném případě nemělo sahat na řicho, to dělají jen ti, co to už mají naučené a vědí jak na to...protože pak hrozí úmrtí mladých a následně buď potrat nedonošených mláďat, nebo dojde k narození mrtvolek. :-( Já si na to naštěstí dávám pozor a nikdy se mi nic takového nestalo..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 20:13 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Mladatka
Chci se zeptat ohledne rozmnozeni krecka..vcera vecer jsem obevila u roboracky male nejspis nedonosene mlade-mrtve..a dnes jsem nasla jedno trochu vetsi nez vcera vecer a opet mrtvy...Ono se mi celkove zda ze nejsou nejspis donoseny.A ze rodi predcasne a tim padem jsou mrtvy a taky malinkaty...Tak ted cekam jestli budou dalsi nebo je to vse nebo jestli ty dalsi donosi??? samozrejme je uz min tlusta...nemate nekdo s timto zkusenosti???Diky J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 22:09 Žena Vini [34] - Savci
Jo, taky jí občas říkám, že pokud by v tom byl problém, zavolám mamce, že ta to potvrdí. Většinou říkají, že to není třeba, když viděli fotografii a už jsem jim o ní zodpověděla nějaké info...:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 19:07 Žena poklad [8] - Hadi
U nás to také vyžadujeme. Někdy to s dětmi řešíme tak, že (je-li možnost) zavolají rodičům a oni nám to do telefonu potvrdí a nebo se dohodneme a děti donesou na papírku podepsané svolení od rodičů. Ovšem Ti kteří chodí pravidelně pro živé krmení jsou už známí - u nich známe i rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 13:16 Žena Vini [34] - Savci
Utahraptor: já vim, máš pravdu, stejně jako to říkal Sewer...ale snad nám do toho nechceš začít rýt a ten zverimex zažalovat za to, že mi prodal myši k dobrým účelům jako krmení pro hada ne??? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 12:33 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Ty jo...někdy tam zkusim koupit cvrčky schválně jestli mi je tam prodaj :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 12:20 Žena Utahraptor [4] - Želvy
To, že se nemají dětem do 15ti let bez doprovodu rodičů prodávat zvířata je uvedeno v zákoně na ochranu zvířat nebo ve vyhlášce, teď i nejsem jistá, ale rozhodně to má smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 11:28 Žena Vini [34] - Savci
Joo, když si tam něco kupuju tak na mě vždycky tak divně valej oči ale nikdy nemaj kecy a vždycky mi to prodaj...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 11:26 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Navíc to nebylo porpvé co na mě byli protivný... chtěla jsem koupit filtr a ta prodavačka měla šílený keci okolo, jako třeba: " Ale máš přijít s rodiči..." A to mě tam rodiče poslali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 11:26 Žena Vini [34] - Savci
Mě myši prodají ikdyž tam jsem bez rodičů, ale vždy se ptaj, co přesně mám za hada a jak je velkej atd...aby měli jistotu že nepůjdu za roh a tam ty myši nevyhodim z krabice...:-D Já jim vždycky ukazuju jeho fotku, aby měli jistotu že nejsem nějakej zapálenej "ochránce zvířátek" co je pouští do přirody aby jim tam bylo lépe...:-D
katsim: No tak u rybiček by to neprošlo ani mě,...jde o to, že většinou pokud nemáš zvíře, který bys tim jiným zvířetem krmila,..nebo nemáš důkaz tak ti to neprodaj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 11:23 Žena katsim [9] - Bezobratlí
No to chápu, ale rybička?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2011 10:42 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: katsim
No nevím... mě zas tenhle přístup zase ta špatnej nepřijde. Je jasné, že záleží na tom, jak prodávající podá, ale představ si situaci, kdy si třeba 10ti leté dítě k oupí křečka a doma se ani nezeptá ... má v plánu ho mít v kýblu pod postelí, aby to rodiče nezjistili...
Chápeš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 10:42 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: katsim
No, ale ono v každém zverimexu ti nesmí prodat zvíře, když ještě nemáš občanku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 10:26 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Nedavno jsem se tak procházela po obchoďáku, a řekla jsem si, že bych mohla dokoupit rybičky. Zamířila jsem tedy ke Zvěrokruhu a šla si vybírat rybičky. Pancéřníček by se celkem hodil, ale je v akvárku s mrtvou rybou tak radši ne. Nakonec jsem vybrala dvě samičky gupky a chtěla jsem si je koupit. Přišla jsem k pokladně a řekla jsem, že chci 2 samičky pavího očka. Prodavačka: "A máš tady někde rodiče?" Já: "Ne já jsem tu sama." P: "Zvířata nesmíme prodávat osobám mladším 15ti let." "Ale vždyť je to jenom rybička!"(to už jsem z ní byla fakt na nervy).P: "Ale je to zvíře!"
Od té doby tam nechodím ani pro krmení pro psy. Když jsou takhle milí... rozzureny No a kdybych měla hada, kde bych asi tak kupovala ty myši??? A teď si vemte, že rodiče jsou celej den v práci a ještě by se mnou lítali po zverimexech aby jsme koupili rybičku hmm Naštěstí ne ve všech zverimexech jsou takhle milí.. Vsadim se, že s takovym přístupem brzo zkrachujou.

Takže rozhodně dopručuji kupovat zvířata u chovatele a ne ve zverimexu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:09 Žena Vini [34] - Savci
Jo to máš pravdu ale takoych zveráčů dneska už moc není...:-D teda alespoň jsem źádný takový neviděla...:-D a já si zvířata ze zveráče nikdy nekuouju protože vím že prodavači můžou být někdy pěkně vypečení lháři...taky se stává že o nich nic nevědí a berou to jako kšeft...jo ikdyž pravda kecám...kuouju si tam myši...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2011 12:01 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Vini: No nevím jak u vás ve zverimexu, ale já viděla prodávat i morčata za 40 - 50 Kč a údajné minikrálíky za 100 Kč, což mi pro hada přijde cenově ok :)
A napadlo tě třeba, že je zbytečné ty hlodavce množit, když na ně není odbyt?

Pogona: spoléhat na prodavače ve zverimexu že bude něco vědět mi po zkušenostech co s nimi mám, přijde docela směšné :) Ale ano, stane se, že si přineseš ze zverimexu nakrytou samičku a když má had hlad...

Co se snažím říct je, že 1) nenakupovat hlodavce ve zverimexu, když od chovatele dostanete ochočené nenakryté zvíře s určeným pohlavím. 2) Nemnožit zbytečně hlodavce, když pro ně nemám odbyt.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 10:00 Žena petastastna [4] - Hlodavci
Ahojky, křeččí samička mi začala krvácet mezi zadníma nožičkama, myslíte že bude mít mladé, nebo že potratila nebo že to bude jiný problém??? Bojím se o ní.... Na noc sem samečka dala od ní pryč,ať má klid a ráno začala samička krvácet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 22:24 Žena Vini [34] - Savci
Hele, ať je to jak chce tak já nejsem blb abych nevěděla že ta pravděpodobnost tam bejt může...a zároveň si říkám kdo by sakra (nic proti místním kdyby náhodou) mohl kupovat např. králíka pro svého hada ve zverimexu když tam k čertu jeden králík stojí třeba 400???? Za 400 korun máš pěknýho chovnýho zakrslýho králika kterej by moh mít docela pěkný výstavní úspěchy...a hada mám takže mi je jasný že když má někdo hada většího tak mu to morče dát musí...a co s tim jinýho když to nikdo nechce? hmm? I kdyby, je to už dávno a úplně stejné jako s tím králíkem je to i s morčetem...nedávno jsem koukala že v jednom zveráči chtěj za tohle zvíře 229 korun...kdo by to za to jen tak koupil jako jídlo? to si to radši stejně jako já myši začne chovat sám... X-) a netvrď že bych měla být nevyspělá nebo nemít vztah ke zvířatům protože mě neznáš a nic o mě nevíš. X-) Protože dnes morče není lehké prodat, netvrím že to nejde, ale není to na druhou stránku snadné.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2011 21:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Utahraptor
Hmmmm, pak jsem asi nevyspělý, jelikož jsem si před nedávnem s dcerou pořídil 3 křeččí mláďata - slečny. A ony ty slečny mají už třetí vrhy :-D Hlodavce nedělám, tak jsem se spolehl na prodavače ve zverimexu, že pohlaví rozpozná, první vrh překvapil ( a kdybych neměl hady, kam bych asi mláďata odnesl - do zverimexu )....
"Nedostatek vztahu k danému druhu živočicha" - tuhle formulaci moc nechápu, nicméně i já "plazomil" jsem si na ty původní chlupatý potvůrky zvykl a mám je rád a určitě nikdy u hada neskončí. Ale mláďata když povyrostla, zpřijemnila jídelníček mladým hroznýšům, to ano.

Nicméně si myslím, že takových případů, kdy si člověk odnese ze zveráku dvě samice a ejhle, ony mají mladé je mnohem více.

Jinak ano, souhlasím s názorem, že nějaký ten chlupá, co se do zverimexu dostane, skončí jako hlavní chod na jídelníčku některého z hadů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 20:56 Žena Utahraptor [4] - ŽelvyRe: Vini
Doufat můžeš, ale většina hlodavců ze zveráku skončí právě jako krmivo pro hada. Nic proti hadům, samozřejmě, i ten musí něco žrát.
Ale právě proto to zodpovědné chovatele rozčiluje. Protože když něco chovám jako domácího mazla, tak přece se postarám i o jeho potomky pořádně a ne že je šoupnu do zverimexu, zavřu oči a budu tvrdit "žádný had tu není, žádný had tu není". To je známka jisté nevyspělosti - a nebo nedostatku vztahu k danému druhu živočicha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 20:25 Žena Vini [34] - Savci
No vidíš...já tam dávala morčata a nikdy neskončila u hada (doufám)..byla hezkátakže do týdne byla všechna pryč...:-) A doufám že u hada neskončilo ani jedno...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2011 20:19 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
Nekdo povazuje za nerozumny davat krecky do zverimexu...hold lidi jsou ruzni a cloveka si nevybreme.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 20:06 Žena Vini [34] - Savci
jojo, kam ten svět sakra spěje??? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2011 20:00 Žena petastastna [4] - Hlodavci
jo, klasika, člověk se ptá aby se měli zvířátka co nejlépe a protože se o ně evidentně zajímá a ostatní místo aby mu poradili mu vynadají a jsou nepříjemní, to tak bohužel na internetu bývá ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 19:04 Žena Vini [34] - Savci
Jo...měla jsem dotaz a ta ženská na mě drze vystartovala co si to dovoluju nechat samici králíka se samcem tak dlouhou dobu, že je to strášně nezodpovědný a bla, bla, bla....hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:33 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
A to proc? Taky jsi navstivila jine internetove stranky s dotazem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:11 Žena Vini [34] - Savci
jn, to je pravda...bud delaj to, ze to ignorujou a nebo sou drzi a podezrivavi...hmm to jsem si musela prozit kdyz byla moje kralici samice poprve brezi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 10:31 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: petastastna
Tak tento dotaz jsem zadavala i na jinych strankach s kreckama ale nikdo radeji neodpovida a radsi ignoruje..Ale rikam si treba to taky nevi.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 20:39 Žena Vini [34] - Savci
Viděla bych to na nějakou chovnou stanici křečků, často tam mají fóra kde se každý může svěřit o problémech,...ikdyž někdy nejsou odpovídající příliš moc trpěliví a obezřetní... :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 20:22 Žena petastastna [4] - Hlodavci
a co třeba na internetu najít odborníka na křečky? nějakého chovatele? ten by to mohl vědět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 19:23 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
No par dni zpatky jsem krecka oddelila nebot samicka ho kousala do zadecku :-( Ale spolu bydleli 14 dni.. A taky se mi nezda az moc kulata, jen trochu..je sicemozne ze muze mit treba jen 2 mladatka ale netusim jak to jinak rozpoznat. Tato samicka jiz mela jednou mlady ale to jsem na to prisla v domecku nahodou (ale v den porodu protoze kazdy den sleduji hnizdecka krecku), Ovsem hledam nekde na netu priznaky brezosti krecka ale koncim vzdy na mrtvem bode... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 19:02 Žena Vini [34] - Savci
Tak to fakt netuším ale usoudila bych že to bude asi spíš na konci březosti? No pokud bydlí spolu tak to bude dost obtížné zjistit...to opravdu nevím...hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 18:47 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: Vini
Chtela jsem prave vedet jestli s tim ma tady nedko zkusenosti nebo ne. Delka brezosti roboracka je 20-21 dni-to vim..a tak jsem myslela ze nekdo treba bude vedet v jakem "stadiu" asi je kdyz jsou videt ty mlecny zlazy..??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 18:31 Žena Vini [34] - Savci
¨Řekla bych, že pokud má nalité mléčné bradavky, tak březí nejspíš bude...ale s křečky nemám tolik zkušeností abych řekla v jakém stádiu vývoje zrovna mláďata jsou (tzn. jak dlouho je březí), stejně tak neví přesně jak dlouho u nich březost trvá,..ale když myš je březí zhruba 16-20 dní tak bych řekla, že u křečka to bude podobné...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 18:03 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Rozmnozeni krecka
Dobry den, prosim o radu se samickou krecka roborovskeho..dnes jsem si vsimla ze ma viditelne zvetsene mlecne zlazy (bradavky). Chtela bych se zeptat zda je v tomto pripade ceka potomstvo a za zhruba jak dlouhou dobu? Dekuji J.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 328x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/584-rozmnozeni-krecka