Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vybavení do terária

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Vybavení do terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Andrew
Tak tohle teď pořádně nechápu,.... jakým dalším by ,mělo vadit větší teárium.
Prostě ten rozměr co máš, je pro skoro 2metry dlouhého hada málo, natož pro dva, jak jinak to mám napsat..... Pokud chceš poradit, kup si jiný druh, příp. poddruh, ale gutátu URČITĚ NE hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:44 Andrew
já vím že to terko je malé pro gutatu ale chtěl bych ho mít na stole a ten je delší jenže nevím jestli by ostatním nevadilo že bude větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jenže to terárium je na gutátu malé :-|
Pokud chceš užovku, zauvažuj třeba o Thamnophis sirtalis nebo Elaphe bimaculata, jsou to
menší druhy, kterým bude Tvé terárium stačit. Gutátu v něm netrap hmm a dvě už vubec ne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:26 Andrew
já bych toho chovatele potřeboval někde poblíž Rožnova pod Radhoštěm a to terárium jako mám stůl, ale nevím jestli by to nevadilo to zvětšit jinak já korálovky mě moc nelákají :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jinak k tomu odkazu, toho chovatele neznám, ale ceny má přemrštěný, 800,- za nabízenou gutátu,..... hmm

První inzerát na tu samou na i-fauně a cena 150-200Kč :

www.ifauna.cz/…/

800,- za gutku dáš i ve zverimexu, takže bych u něj asi nenakupoval,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Andrew
Málo, málo, málo, na užovku potřebuješ terárium minimálně o šířce 80cm.....samozřejmě myslím dospělou. Jsou to hadi dorůstající se 180 - ( občasně i ) 200cm.
60cm široké terárko, je tak pro korálovky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:57 Andrew
takže terárium pro tu užovku by se dalo nakonec na stůl a chtěl bych mít rozměry 60x50x40(dxhxv)
šlo by to takhle? a daly by se později chovat užovky dvě nebo by to bylo nevhodné(předpokládám druhou možnost) a myslíte si že se tomuto chovateli dá věřit? www.uzovkacervena.cz
a chci samce okeete 6 fotka od vrchu samec 09-07-11-020 foto zde: uzovkacervena-nafoceno.webnode.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 18:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dox93
Já použivám písek smíchaný s rašelinou ( 1díl písku na 3díly rašeliny ) a taky nějaké ty úkryty z opuky ( či jiného kamení ) a je to OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 18:03 Muž dox93 [8] - Hadi
Ahoj nechtěl jsem zakládat nový vlákno tak to napíšu jsem.Jde o to že mě vrtá hlavou :-O , jakí je asi nejvhodnější podklad pro guttku jestli písek nebo spíš lignocel atd v jejich domovině jsem myslim čet, že se nacházej na skalních úbočí i v borovicových lesích, a tak vážně nevim co by bylo lepší dík za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:16 Andrew
díky za radu :) ještě by terko mohlo být na stole ale muselo by se pár věcí uklidit potom kdyžtak napíšu rozměry
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:11 Muž Sewer [151] - Ještěři
Dobrá rada - nevybírej si hada podle toho, jaký máš terárium, ale vybírej si terárium podle toho, jakýho máš hada X-)
Jinak totiž brzy zjistíš, že sis koupil hada, který se ti nelíbí a že přecijen chteš tohohle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 07:12 Andrew
no já chci zatím miminko ale chtěl bych si potom to terko nechat i když bude starší takže asi gutku do takového terka ne a to terko ještě nemám koupené jenom jsem měl už definitivně rozhodnuté rozměry v rohu pokoje jinak jakého hada do tohodle terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2011 21:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, já to pochopil tak, že to chce prozatím jen pro "miminko", což by ještě stačilo. S těmi sarapatičkami máte ale recht ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 20:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Řiď se "všeobecnou poučkou" terárium pro pozemní hady musí mít takovou délku, aby se na ní dospělý had stočil dvakrát a takovou hloubku aby se do ní stočil 3krát. Takže buďto zvol do svého terária jiné zvíře. Nebo si na gutku kup jiné terárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.09.2011 20:42 elegans1 Re: Andrew
Poradím ti.Nekupuj žádné nesmysly,které se tváří jako strašně důležité pro teraristiku.Větev si najdi v lese,to samé nějaký kus kořenu jako úkryt.Misku kup v květinářství,podklad stačí obyčejný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2011 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Andrew
Do toho si pořiď něco jiného, gutátu určo ne. Ta potřebuje terárium "na délku" cca 80*45*45cm.
Tvé rozměry jsou nevhodné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 20:41 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj, guttka je dost oblíbený a rozšířený had, takže když mrkneš do zdejšího atlasu, najdeš u ní v odkazech ("žije v teráriu") rovnou třináct prezentací. Projdi si je a popř. se i s jejich chovateli rovnou přes osobní vyptej na detaily chovu, jak oni to dělají. Každý z nich Ti určitě rád a dobře poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 20:34 Andrew – Vybavení do terária
ahoj chtěl bych aby jste mi pomohli vybrat věci do terária pro elaphe guttata(teploměr,podklad,miska,větev,nějaký úkryt,něco na lezení...)
chtěl bych to vybrat na serveru spokojenypes.cz je tam hodně věcí a já se v tom nějak strácím stydim jo a terárium má rozměry délka 45cm hloubka 50cm a výška 63 cm díky za pomoc :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 783x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/623-vybaveni-do-teraria