Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Mastomyš: Nemoci a náhlá úmrtí

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Mastomyš: Nemoci a náhlá úmrtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:54 Muž Sewer [151] - Ještěři
Málokdo odpovídá, když nezná odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:16 Muž vyskovak [0] - HadiRe: Pogona
Dík, aspoň tohle jsem chtěl slyšet. Aspoň to nevypadá, že mě všichni ignorují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nebo zkus najít nějakého chovatele...třeba na www.ifauna.cz
Někoho, kdo taky odchovává a prodává - bude mít zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 07:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud vím, pak tyhle mastomyšky tu nikdo nedělá, takže ani nemůže poradit....
Veterináře se můžeš zkusit zeptat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 06:47 Muž vyskovak [0] - Hadi
Hmm... tak dík za neobdržený rady. Dneska mi chcípnul další, teď ještě mladší, tak 2 měsíce. Taky z ničeho nic. Aspoň mi řekněte, jestli má cenu s tím chodit na veterinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 03:04 Muž vyskovak [0] - Hadi – Mastomyš: Nemoci a náhlá úmrtí
Zdravím. Mastomyši chovám asi čtyři měsíce. Už jsem měl pár vrhů, něco jsem zkrmil, něco dál chovám, ale teď se mi stala divná věc. Jeden samec, kterýho jsem si nechal i s jednou samicí hned z prvního (nebo druhého) chovu, takže má teď max 3 měsíce, mi zničeho nic zemřel (teda teď ještě zhluboka dýchá v karanténě, ale v to, že se vzpamatuje, už nevěřím). Celý den byl v pohodě, dělal blbosti jako vždy (lozil, skákal, kousal, běhal) a najednou, kolem jedné ráno, ho vidím jenom tak ležet. Samice si po něm pobíhaly, měl vytřeštěné oči a vůbec se nehýbal. Když jsem do něho strkal, nereagoval. Prostě jen dál zhluboka dýchal a kašlal na okolí. Oddělal jsem ho mimo. Jídla i vody měli dost a samice vypadají naprosto v pořádku (ale to ten samec taky, než to na něj přišlo), tak mi prosím poraďte, co to je? Nutně to potřebuji vědět, obzvlášť, pokud to hrozí i dalším myším. Třeba jestli jim nedávám vše, co potřebují (chovám je jako lab. myši, ale ty u mě byly šťastné :-)) a krvmím je směsí nějakých zrnin, kukuřice, hrášku... Na aukru za 15Kč kilo. Živočisný složky nepřidávám, tak jestli je to třeba tím (ulevilo by se mi, protože bych prostě začal do krmení přidávat nějaký ty živý tvorečky a už bych nemusel mít strach). Fakt prosím, pomoc! Mám strach o zbytek chovu. :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 73x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/624-mastomys:-nemoci-a-nahla-umrti