Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Více hadů

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Více hadů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:09 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Ahá...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 19:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
90% hadů všech druhů se bez zimování či tzv. "mírného zimování" nepáří. Samozřejmě může se to stát, ale je to dost ojedinělé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:54 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Užovky červené se nepáří bez zimování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 18:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cassie
Pro dospěláky to chce terárium alespoň 120*50*50cm, pářit se budou jen v případě, že je budeš správně zimovat, bez zimování se nespáří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 17:45 cassie Re: Pogona
Mám dvě loňská mláďata užovky červené (cca 60cm) a letos jsem si pořídila ještě dvě letošní(cca 35cm). Zatím je mám ve dvou teráriích (měla jsem obavy dát je k sobě kvůli rozdílným velikostem), ale uvažuju o jednom větším. Jaké by mělo mít minimální rozměry? Hady krmím zvlášť, mimo terárium, jsou to tři samičky a jeden sameček. Je možné, že se v dospělosti nebudou pářit, nebo by bylo nutné samečka oddělit? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 22:15 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Pogona
Já ale ani moc nechci chovnou skupnu. O mladé an nemám zájem, jen aby byli zpokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 22:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peerwulf
Přesně tak, pokud v chovné skupině bude samice, pak by tam nemělo být více samců, jen jeden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 22:09 Muž Peerwulf [0] - Hadi
To elegans1: na aquaburze jsem byl už mockrát a většinou tam ti hadi byli, ale nikdy ve velkosti do jaké bych teď šel. Určitě už nepůjdu pod metr. když jsem mého miláčka koupil, tak měl 15 cm a to co jsem s ním zažil bych už určtě absolvovat nechtěl. A určitě nepojedu do Ovy jen proto abych se podíval co tam je.

Jinak děkuji za rady. je mi jasné že musím krmit odděleně a opravdu jste mne potěšili s tím, že jsou tak snášenliví, jen to pohlaví bude horší. Náš zvěrolékař to neumí a ve zverimexu neumí poznat ani pohlaví pavích oček, natož hadů. ale podle toho co píšete, tak buď dvě samice a jednoho samce, nebo vyloženě jednopohlavní ,,grupu,, ale ne dva samce a jednu samici jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 21:03 Žena poklad [8] - Hadi – více hadů
Nejdříve jsme měli také jednu užovku. Když mu (určeno sondou dlouholetým haďákem) byly dva roky, pořídili jsme druhou užovku - také samce. John v té době měl skoro metr a půl a Jerry kolem třiceti centimetrů. Nikdy jsme neměli žádné problémy. Na krmení je stále oddělujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2011 13:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peerwulf
Nejen tito hadi jsou velmi snášenliví co se týče toho, když jich máš víc v teráriu, ani nemusí být stejně velcí, u dospěláka můžeš mít v klidu i mláďata, narozdíl od třeba korálovek nejsou kanibalističtí a v pohodě spolu mohou žít. To platí i v případě dvou samců, ti spolu mohou taky být.
Problém by mohl nastat jen v případě dva samci, samice - v období páření, takže si pro jistotu nech určit pohlaví všech budoucích i toho stávajícího chovance ( určí Ti je chovatel, veterinář, nebo i zkušený "zverimexář" ).

Jediné na co je potřeba myslet, že se musí krmit odděleně -pokud je budeš krmit v jednom teráriu, zcela určitě se dříve nebo později dost poperou o kořist ( i pokud jim hodíš 10myší, funguje zákon schválnosti na 100% a zakousnou se oba do jedné a té samé,... ) ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 08:52 elegans1 Re: Peerwulf
Co se týká hadů ti neporadím,ale v sobotu je v Ostravě burza a tam bude guttek,že nebudeš vědět,kterou koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 07:33 Muž Peerwulf [0] - Hadi – Více hadů
Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám 5 let straou úžovku červenou a rozhodl jsem se udělat větší terárko a koupit ji jednoho až dva spolubydlící. Bojím se ale, aby si sedly a nepobily se když je dám spolu dohromady. Určitě bych asi měl koupit přibližně stejně velké jedince. Potřeboval bych od vás zkušenějších poradit postup jakým to mám udělat a taky jestli nevíte kde v okolí třince- Ostravy by se takovíto hadi dali koupit. A taky co se týče pohlaví jaké k sobě dávat (problém je, že nevím co je ta moje)

Předem díky moc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 137x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/638-vice-hadu