Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Koušou Agamy vousaté ?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Koušou Agamy vousaté ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 19:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucka
Začínají se jí ozývat hormony. To je normální, i velice krotká ještěrka (nebo libovolný jiný tvor) se má v takovém období tendenci chovat poněkud nevyrovnaně. Navíc je řeč ještěrů celkem jednoduchá, čili aby určitý momentální emoční stav jednotlivce docvakl i ostatním příslušníkům skupiny (že jej TEĎ nemají otravovat) prostě trošičku přehrává ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 19:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lucka
Láska prochází žaludkem... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 16:14 Lucka
Zdravím měla bych takový dotaz, mám pořízenou novou agamku už dost vyrostla její 5 měsíců a chtěla jsem od vás poradit. Agamka byla klidná nechala se hladit nebála se prstu ani ruky, poté co se mi stalo že jsem ji omylem maličko bouchla rukou a od té dobý se mě bojí, utíká předemnou plaší, otvírá na mě pusu. Poraďte co bych mněla dělat aby si zase zvykla a nebála se ? Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:20 Muž Felix [754] - Ještěři
Mě včera hryznul nedopatřením náš Rudolf. Loni prodělal zánět spojivek vlivem UVBčka ze závadné série (na pár terawebech se to tenkrát řešilo) a od té doby trochu hůře vidí na levé oko, takže má kapánek problém na blízko zaostřit (nehledě na už od přírody mizerné agamí prostorové vidění, co se předmětů bezprostředně před čumákem týká). A navíc je to zbrklo, jdoucí do všeho silou a s rozběhem :-D
Nabídl jsem mu stěhovavou saranči z ruky, poté co mu tato utekla z krabičky (do které se okažitě zakousnul, aniž by si vůbec všiml sarančíka), pak z pinzety a potom zas z krabičky - no a on se prostě opět netrefil. Přátelé, na to, jaké je to prtě (stěží půl metru i s ocasem), má zákus hodný pitbula :-D
Naštěstí hned pustil, jakmile si svůj omyl uvědomil. Už se ale nedivím tomu, že předloni (rovněž omylem) čukvale Berušce při krmení ukousl špičku ocásku (která jí později samozřejmě dorostla), jíž v tu chvíli považoval za larvu zophobase, co jazykem "odstřelil" z misky náhodou do toho směru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:32 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Verčák
agamky samy o sobě nejsou agresivní, jen občas se semtam něco stane a chovateli teče krev :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
já dnes byla na fauna trzích kde mi jeden chovatel říkal že ho agama kousla až do krve :-) ovšem potom dodal, že jí zrovna krmil z ruky švábama :-) takže to byla spíš jeho nešikovnost, než agresivita agamy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:25 Muž Jervis [1] - Ještěři
tak přináším nové zprávy ohledně pokousání Agamy Vousaté...
kousnou Vás jen pokud jí opravdu hrozně naštvete, ale nebolí to.. mě kousla do nosu, ale nejspíš si za to můžu sám. chtěla mi vlést na ruce, ale opakovaně jsem jí sundal, pak když jsem se k ní otočil tak mi skusila sežrat nos..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2011 20:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Já těm mým nemusím ani předkládat tu ruku. Jen se přiblížím na dosah, naskáče na mě celá banda okamžitě jak blechy do vandráckýho kožichu - a to ani nemusí mít hlad :-D . A třeba mladá Alice takhle s chutí hopsá i na pejsu, fenku něm. ovčáka, pokud jde náhodou okolo a párkrát to zkusila i na čičiny (těm se ale dělat ještěrce doskočiště mezi terárkem a podlahou moc nelíbilo, takže to nakonec zůstalo jen na mě a Doně a pak i občas na mé paní) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 17:08 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
To je docela dobrý vědět... :-) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 20:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Calyptráci koušou a jak rádi, zrovna před 14ti dny jedna taková chameleoní "hodná" samička ukousla málem prst mé mladší dceři,..... I ten "sebevychovanější a ochočenější" chamík kousne znenadání a je to velmi, velmi bolestivé :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:11 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Já vím, postnul jsem to pro srandu... :-) A co takhle jemenský chamík, kousnul by? Dnes jsem měl takovou radost, že po dvou měsících sbližování mi konečně přelezl jednou nohou na prst(viz foto) a po půl minutě otevřel tlamu, zasyčel a šel mi po něm. Hrdinsky jsem uhnul, takže nevím jak by to dopadlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Ale tohle není agámka z "domácího" odchovu, zvyklá na člověka, ale pořádně naprdnutý samec z volné přírody. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 12:58 Muž vitas [27] - Ještěři
Koušou ... ;-) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 09:17 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Pogona
To je pravda, Piko (agama) si nechá líbit uplně všechno a na Lojzíčkovi (korálovka) bych snad mohl udělat i uzel a bylo by mu to jedno. O gekončíkách nemluvě, sou to taky prdelky :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Já nic necejtim :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 16:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Jééé, tady něco smrdí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
To je tím, že máš slušně vychované agamy ze skvělého chovu už od malička :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:52 Muž Sewer [151] - Ještěři
To můj Piko mi kolikrát po noze i vyšplhá na břicho, když sedim u počítače a on pobíhá po pokoji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 09:00 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
mě teda moje agama nikdy na ruku sama od sebe nevlezla.. :-) vždycky ji tak nějak zvednu packy, odháčím drápky od pozadí, podeberu a nasoukám si ji na ruku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 22:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Zaky
Dej ruku před ni a ona už si přeleze, shora ji ale nechytej ;-)
Jo, a vážně nekouše - tohle čtyřiceticentimetrové stvoření polyká lidi zásadně v celku :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zaky
Můžeš ji normálně vzít, nejsou to nijak náchylní a stresovaní tvorové, spíš naopak. Bude ráda, když ji necháš proběhnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:01 Zaky
Dobře. Díky moc za odpoveď.Budu dělat 3D pozadí z polystyrenu.Prostoru se budu snažit využít co nejvíc :-) .A ještě jsem se chtěl zeptat když budu chtít agamu vydělat z terária po čase až si na mě zvykne. Tak ji mám normálně chytit ze zhora a vydělat ? Nebo ona musí sama vylézt na ruku pomocí npř. Nějakého pamlsku :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Zaky
Vousatky tě nepokoušou, toho se nemusíš bát ;-) Nikdy jsem o tom neslyšel od žádného chovatele, pouze jednou jsem četl zmínku v nějaké literatuře o kousnutí člověka agamou, což byla shoda náhod - byla to vysílená samice po snůšce, kterou chovatel omylem blbě chytil a bylo to. Ale jinak se to nikdy nestává.
Rozměry terária, které píšeš, ti postačí i pro dvě agamy, pokud uděláš pozadí a využiješ prostoru.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:07 Zaky – Koušou Agamy vousaté ?
Zdravím . Chtěl bych si pořídit agamu vousatou , ale nikde jsem se pořádně nedočetl jestli člověka kousnou nebo ne.A pokud ano jak moc to bolí :-D .
Ještě jedna otázka. Mám akvárium z kterého budu dělat terárium a je to 100x50x50 tak nevím jestli si mám pořídit jenom jednu nebo dvě :-) .
Díky za odpovědi . ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 376x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/644-kousou-agamy-vousate-