Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama NEvousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama NEvousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 10:54 Žena Vini [34] - Savci
Když už jsme u agam tak mně se líbí agama modrá a osadní..:-D Nebo alespoň po česku se to tak jmenuje..:-) jo a ještě Leiolepis belliana - neboli agamka motýlí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 22:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Kolego díky, myslím, že u toho chovatele budu výhledově hodně utrácet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Tady je odchov těchto agamek z ČR

www.ifauna.cz/…/

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:14 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Zde je Mufísek před terárii sklípkanů (o 25 cm délky), na výletě z vlastního terka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:09 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku ... a tady na mé dlani. Jde o plně dospělého samce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Fotka k příspěvku Ta knížečka od pana Klátila je vynikající a dokonale popisná, takže má jediná výhrada k textu bude asi jenom o překlepu - droboučké agamky rodu Trapelus nežijí v Austrálii (jak je tam uvedeno), ale na severu Afriky a na Arabském poloostrově. Povahou jsou snad ještě milejší a krotší nežli vousatky, a vzrůstem okolo 15 - 20 cm (vč. ocásku) nezaberou ani mnoho místa.
Jde o ideální terarijní zvířátka do menších bytových prostorů, bohužel se ale do Evropy dostávají jen sporadicky, obvykle pouze jako cosi přibaleného např. k želvičkám, trnorepům a chamíkům do počtu.
Tady je jedna fotečka našeho Mufa (Trapelus savignyi):
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 21:16 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: elegans1
jo to potvrzuje moji teorii díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 21:08 elegans1 Re: Verčák
Byl\ to Trapelus savignyi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 21:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Evil
já vím, právě že jsem to taky viděla.. :-) ale latinský název tam neměl, nebo si ho nepamatuji :-) a agamu pouštní mě fakt nic nenašlo :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:12 Žena Janiska [6]
Nebo se mrkni na biolib.cz tam jsou přehledně zpracovány taxony a bývají tam i fotky. Jde tam pěkně vidět, jaký bordel bývá v počešťování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:33 Muž Evil [15] - JeštěřiRe: Verčák
já jsem je tam viděl měl tam vytisklý papír s charakteristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:05 Muž Dante [2] - Ještěři
Spousta plazů, ne-li většina nemá ani český název. Tím pádem toho ani nejde moc vygůglit :-) Nezbývá, než se latinské názvy poctivě naučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 18:35 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: elegans1
no jo :-) Jenže ty latinské já si vživotě nezapamatuju :-D i když jsou ty české názvy třeba nepřesné tak je to pro mě jistým zjednodušením :-)
Kžadopádně pokuď jde o problém z českými názvy mám tu jeden s tou agamou "pouštní" co byla na fauna trzích.. mám jisté pochybnosti že taková agama není (usuzuji z toho, že jsem o ní nic nevygůglila) nevíte někdo, co by to tak mohlo být?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:31 elegans1 Re: Verčák
Na české názvy se vykašli,jsou úplně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:25 elegans1 Re: Verčák
Já třeba odchovávám malé australské agamky Tympanocryptis tetraporophora.Kamarád z Ostravy třeba agamky Trapelus savignyi.
Jinak ze suchomilných gekonů se celkem běžně dají sehnat Underwoodisaurus milli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:08 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
jo jo,gůgluju už asi dvě hodiny ;-) narazila jsem na něco čemu se říká xenagama batilifera (a ta se mi moc líbí), ovšem neumím najít český název :-)
Ptala jsem se spíš protože budu dělat vousatce větší terárko, a do toho stávajícího bych chtěla dát něco jiného :-) nějakého pouštního/polopouštního... ještěra, ale né gekončíka nočního :-) tak mě zajímalo jestli je tu někdo kdo chov/odchovává nějakou jinou ještěrku než je vousatka kočičínka gekončík.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Evil
jo! to je ono :-) Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Tenhle dotaz se dá v pohodě "vygůglovat" :-) je to hafo druhů, od obyčejných henrylawsonek po v zoo odchovaných weberiho agam,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:34 Muž Evil [15] - Ještěři
byl jsem tam taky a kromě vousatek jsem tam viděl jenom pouštní dál nevím možná jsem nebyl moc pozorný
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:32 Žena Verčák [112] - Ještěři – agama NEvousatá
Tak, je tu další z mých připitomělých dotazů ;-)
na fauna trzích v Ostravě dneska jsem viděla docela malé agamky, ovšem nebyly to vousatky (ani kočičinské). Bohužel si nepamatuju co přesně to bylo, ale na tom tak moc nesejde:-) Doma jsem otevřela knížku Agama Vousatá/Lubomír Klátil, kde v úvodní kapitole je zmíněno několik druhů agam (agama stepní - trapelus sanguinolenta, agama písečná - phrynocephalus mystaceus, agama slunečná - phrynocephalus helioscopus, agama kavkazská - laudakia caucasica, agama osadní laudakia stelio, pogona (henrylawsoni, microlepidota, minima, minor, mitchelli, nullarbor) UF latinské názvy nemám zrovna moc v lásce tak snad tam není moc chyb. Mě by zajímalo, které agamy kromě vousatky a kočičínky se v česku chovají, a úspěšně odchovávají = dají se koupit :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 218x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/656-agama-nevousata