Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krvacejici Agama

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Krvacejici Agama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
To je velmi jednoduché, když jim dopřeju 3 koupele v týdnu, vykálí se do vlažné vody a pak nemusím mít strach, že "to" udělají na koberci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 15:48 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Jervis
To mi ten můj potvůr taky dělá... už mi pošpinila né jednu zvědavou návštěvu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 12:26 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: petroneus
musel jsem se zeptat, protože moje agamka si to vždycky schovává na to až ji vyndám z terárka... asi si k sobě kálet nechce XD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2011 19:52 Muž petroneus [15] - Ještěři
Velice zajímavá otázka smich :-D zkus třeba vanish oxi action.Nebo na to vylij nějaký drahý parfém :-D ....ale nejlevnější řešení asi bude kartáč,mýdlo a horká voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 19:16 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Pogona
jak se zbavíš pachu po vykálení na Koberec ?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:14 Muž Felix [754] - Ještěři
To ty naše taky. V principu stejně, jako se naše malá jaktěživo ani nepokoušela žižlat a polykat dílky hraček s varováním výrobce - do 3 let věku nevhodné, riziko vdechnutí malých částí! :-D
A ty moje "potvory" jsou ještě ve všem jim přímo předloženém krmení vybíravé ve stylu: "já jsem princezna, já nemusím"... a - frfni frfni frfni - ohrnutý nos, pokud jim to nevoní :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Hmmm, moje agamy ( a to i ty dospělé, pobíhající po bytě ) nikdy nic neobvykle velkého nesežrali,...... a že u nás díky dětem se po zemi válí ledas-co :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Člověče, to tlustě vypsané dobře píšeš. Akorát je tu problém, že když chtějí, dokážou si ty potvůrky vousatky nacpat do břicha (dle Klátila) snadno a rychle dokonce i stejně dlouhé bazilišky! Ono se jim do těch chlebáren, při troše snahy, vejde snad pomalu všechno s vyjímkou topného kamene :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 21:19 Žena cupinka [0] - Ještěři
tak to nevim to mam doma lenocha ho vytahnu s terka a lezi,vcera jsem ho zapomela na gauci a sla s dcerama na prochazku po hodine jsem si to uvedomila ,tak manzel letel dom,Oskar lezel na stejnem miste.....co udelat aby byl akcnejsi furt jen chrape :-d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:18 Muž Evil [15] - Ještěři
ještě že mám gekončíky... ale agamy mě hodně přitahují škoda že nemám tolik místa pro terárka to bych si vzal ještě veleštíry císařské a možná i chamíka jenom škoda že fakt není to místo :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 19:08 Muž ZuMi [0] - Ještěři
Naše agama mi jednou vytrhla bluetooth od bezdrátové myši, který jsem měla zastřečený v USB na noťasu rozzureny Přiběhla, začala do toho kousat a dokonce to z toho USB vytrhla...naštěstí jsem jí to stihla vyndat z tlamy potlesk Teď už si dávám pozor. A taky se jí moc líbí můj piercing v jazyku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 15:35 Žena Verčák [112] - Ještěři
no to ten můj žravec, co se nehýbe, nebo to není zelené tak nesní... ovšem když si hážu balonkem někde poblíž terárka může se zbláznit po tom aby sežrala i ten balonek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 13:46 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: kaczka
Tak potom je to jasný - sou to straky :)

Vyplívá z toho dobrá rada pro začínající chovatele :-)
Pryč z agamího dosahu se vším, co by se jí mohlo vejít do pusy! Jinak může být malér...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 13:09 kaczka Re: Sewer
Je to zvláštní, ale já už viděla reagovat dvě agamy na pierc v nosu a na prstýnek... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 13:55 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pogona napsal: Jen mě zaráží to, že spolkla "útvar velikosti lískového ořechu" s tím jsem se ještě nesetkal a zajímalo by mě, co to bylo za "útvar"???


Když můj Pikoušek běhá po pokoji, tak okusuje všechno kovový, co má v dosahu - přesku od pásku, konektory od kytarových kabelů, klíče ... A jednou sem ho viděl utíkat s gumičkou na vlasy v hubě (to jsem ještě měl číro a ne holou lebku :-D) a bodejď by ne - byla zelená. Taky mi nedávno okusoval tričko, na kterém je natištěný vavřínový věnec (zelený na černém). Vždy, když ho pouštím, dávám si velký pozor, aby neměl v dosahu nic, co by mohl spolknout, ale i tak si občas něco najde...
Že se mu líbí zelený chápu, venku taky žere jetel a jiný listy, ale proč lesklý? Není to přece žádná straka :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 15:56 Muž Dante [2] - Ještěři
Ten zánět se mohl vytvořit i po pranění tlamky při krmení s pinzety. Stačí ji špatně natočit a agama se při výskoku nabodne. Člověk si toho v tom mžiku ani nemusí všimnout. Mně už se to jednou stalo a od té doby si dávám velký pozor. Tech možností proč se zánět vytvořil však může být mnoho. Jestli bude nová agama větší o 5 až 7 centimetrů, tak by podle mně neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 22:27 Žena cupinka [0] - JeštěřiRe: Pogona
ne jako ten utvar co mela v krku byl tak velky,ale limec pod krkem nebyl veliky jen to mela trochu nafoukle,myslela jsem ,ze zuri protoze obcas to mela nekdy zas ne...ted uz vim ,ze jak se neco takoveho Oskarkovi udela tak hned letim k veterinari.Muze byt samicka trosku vetsi?? Oskarek ma 41cm a kolem 300g ted nevim presne vazila jsem ho tak 14dni zpet a jelikoz ted celkem hodne zral tak si myslim ,ze i dost pribral.Jen od vcerejska je zahrabany na jednom miste a jak si ho chci vzit tak se nafoukne celme me to mrzi,ale chapu truchli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cupinka
Bohužel, jak tu bylo již 100krát zmíněno, je i tohle součástí teraristiky. Holt modeláři letadýlek a sběratelé známek to mají v tomto ohledu lepší, jelikož jim nikdy nic "neumře" :-(
Jen mě zaráží to, že spolkla "útvar velikosti lískového ořechu" s tím jsem se ještě nesetkal
a zajímalo by mě, co to bylo za "útvar"???
Nicméně se nenech odradit a až budeš pořizovat novou samičku do páru, měj na paměti, že musí být stejně velká jako sameček, jelikož velikostní rozdíl je problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:15 Žena cupinka [0] - JeštěřiRe: Pogona
jsme poucena a uz nidky neudelam tu chybu abych hned s cimkoliv nesla.Agatka bohuzel zemrela,davam si to stale za vinu.Veterinar uz nedokazal pomoci,mela zanet v tlamicce z ostre stravy ,utvar byl velky jako liskovy orech,byl to hrozny pohled.Dostala antibiotika ,krev ji byla odstata,jenze pozde dostala otravu krve,k veterinari jsem sla hned ,jenze jsem pul hodiny sedela u jednoho ten mi pak zdelil ,ze plazy nedela,druhy byl na vyjezdu v zoo a i kdyz hned zasahl tak pozde ,Agatka do pul hodiny po podani atb umrela :-(( jsem z toho velmi spatna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dante
Přesně tak, zde pomůže JEN veterinář.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 18:33 Muž Dante [2] - Ještěři
Nejsem sice veterinář, ale podle toho co tu píšeš by se mohlo jednat o poranění jícnu po požití něčeho ostrého a následné krevní sraženině, která se naplnila krví do takové míry, že praskla a poté se dostala do žaludku. Tím by se dalo vysvětlit i to zvracení. Ale dost teorie. Ačkoliv momentálně agama viditelně z nozder a úst nekrvácí, s největší pravděpodobností má vnitřní krvácení. Tím pádem urychleně vyhledej pomoc veterináře. Protože agama může vykrvácet a nebo se také krví udusit. Nechci tě nijak kritizovat, ale pro ponaučení ostatním, k veterináři jsi měla zajít ihned po té, co jsi u svého svěřence objevila nafouklý lem kolem hlavy. Dost moná by ses vyhla téhle situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 10:34 Žena cupinka [0] - Ještěři – Krvacejici Agama
Prosim o pomoc a radu,pred chvili jsem mela na ruce svou agamku Agatku zniceho nic ji z nozder zacala tect krev,prve jen par kapaek na jendou to bylo proudem rychle jsem ji dala do umyvadla a to bylo behem chvile plne krve,Agatce to teklo z tlamy nozedr,najednou oci ve sloup a prestala dychat,pote vyzvarcela neco cerneho,tak jsem ji zacala omyvat teplou vodou a zacala zase dychat,ted ji mam v separe malem terarku pod lampou at je v teple je zvedla na prednich nohach v tlamicce ma krvavy hled a syci.Jeste jsem zapomela napsat ,ze asi 14dni mela naufoukly tvrdsi lem kolem hlav hlavne tedy pod tlamou.
Je sance na preziti??

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 381x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/658-krvacejici-agama