Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zazimováni

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Zazimováni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 21:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Peerwulf
Jednoduché - oslabené zvíře (po nemoci) nezimovat, zdravé klidně - a nejlíp to nechat na něm samém. Pokud se samo od sebe začne ukládat k zimnímu spánku, dopřát mu jej podle příruček, pokud ne, nenutit ho do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 06:03 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Pogona
A podle čeho bych měl poznat, jestli je riskantí je zimovat nebo ne? dva co mám byli údajně zazimovávání každý rok, takže by to neměl být problém, toho svěho jsem ale nikdy nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 21:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peerwulf
Jojo, dle zvolené metody ani pít,.... resp. misku s vodou dopřát jen pár dní.
Co se týče Tvých hadů, těžko říct, když je nikdo nezná ( chovné podmínky ), sám mám hady, které vím, že zimovat je, je riskantní,..... takže těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 19:38 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Pogona
To jsem nevěděl, že se jim nemá dávat ani pít. Mám 3hady, všechny přibližně 5 let staré, dva byli pravidelně zimováni, jeden ani jednou, tak mám to udělat se všemi stejně, nebo toho jednoho nenechávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 18:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peerwulf
Právě proto jsem poradil použít google,.....
Je totiž hned několik dobrých možností.

1. 1-2 měsíce před zimováním nekrmit, jen dát hadovi misku s vodou ( 3 týdny před uspáním ani vodu ). Poté přenést hada z terária na chodbu, po týdnu do sklepa, po týdnu do lednice, tam vydží cca 4 - 6 měsíců.

2. Nechat jej v teráriu při pokojové teplotě, zhasnout veškeré zdorje tepla, zvýšit rošení, takto jej nechat, když je dospělý od prosince do března, poté pozvolna zvyšovat teplotu a začít krmit,.....


3. Měsíc před zimováním nekrmit a nenapájet, poté přemístit do nádob s větráním do stále tmavé místnosti s teplototu od 12 do 15C. Při této teplotě lze zimovat cca 2 - 3 měsíce - tuto používám já a je dle mého nejlepší, jako stimul pro páření ;-)

a takových metod je víc, opravdu použij google a vyber si tu, jakou jsi možný provést,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 14:40 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: dox93
Dík moc. 4etl jsem toho dosta většinou se to v hodně věcech liší, tak pořád nevím jak přesně na to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 14:27 Muž dox93 [8] - Hadi
Tak já je třeba dávám do plastových doz (albert cca 80kč)kde provrtám nějaký otvory na dýchání jako podklad dávám hobliny dále jim dám misku s vodou a šoupnu je do sklepa kde je v největších mrazech od 8-6C a nechávám je tam tak od prosince do pulky února.Před zimováním musí být dobře vyprázdněný takže je naposledy nakrmit tak 3týdnz před zimováním a postupně jim snižovat teplotu ale to asi už víte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 13:33 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Pogona
Přesně kvůli téhle odpovědi jsem tohle vlákno zakládal. Pokud mi odpovědět nechcete, tak laskavě ani nereagujte, na googleu umím hledat taky, ale byl jsem zvědavý na to jak to dělají lidi tady. Ne vše co se najde na netu je dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 12:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peerwulf
Na zimování hadů stačí projít google, je tam tisíc a jeden návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 07:40 Muž Peerwulf [0] - Hadi – Zazimováni
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak dáváte sv= úžovky červené zazimovat, jak se t dělá a v jakých podmínkách? moc děkuji za rady
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 89x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/667-zazimovani