Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Změna zákona o chovu hodů

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Změna zákona o chovu hodů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Jedáci zas tak špatní nejsou, já si je nemůžu pořídit jen proto, že mám děti. Ale až odrostou, nějakou tu kobřičku či smrtonoše si domů určo pořídím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 13:13 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Týjo to jsem zrovna nedávno byla v Lysé nad Labem a jeden člověk tam nabízel hned 3 druhy zmijí dlouhých asi jen 10 cm včetně zmije palestinské...takového hada bych doma asi mít nechtěla, je to hrozná zodpovědnost a o to horší, když se mu něco stane a musíš s ním k lékaři.. hmm a ještě hůř když ti uteče, to se nesmí stát.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud vím, pak zákon platí a hlásit by se měli všichni jedovatí plazy a taktéž skrtiči dorůstající se v dospělosti 3m a více a mělo by na ně být vystaveno povolení pro chov,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 17:29 Michal S. – Změna zákona o chovu hodů
Zdravím, jen jsem si hledal něaké podrobnosti k chovu svích miláčků a narazil jsem na informaci která se často opakuje ale už neplatí a to o Vyhlášce ministerstva zemědělství 75/1990 Sb. Která pojednává o povolení chovu hadů ,,Nebezpečné druhy zvířat:……2/e) z podřádu hadi (Ophidia): Všechny nejedovaté druhy dorůstající v dospělosti přes 3m délky těla včetně ocasu.“ Mě se jednalo o Hroznýše královského . Jelikož jsem se domníval že tato vyhláška platí byl jsem na úřadu Státní veterinární správy kde jsem byl ujištěn že už od roku 1998 neplatí. Alespoň pro škrtiče dorůstající přes 3m už neni nutné mít povolení. U jedovatých hadů si nejsem už jist jak mi to úřednice řikala. Pro případ že si to někdo chce ověřit ať si zajde na Městskou veterinární správu (v místě svého bydliště) a nelítá na státní jako já =)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 81x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/670-zmena-zakona-o-chovu-hodu