Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

prosba o pomoc se stavbou terária

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
prosba o pomoc se stavbou terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:37 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Dannie
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 01:29 Dannie Re: Verčák
říční a křemičité písky mají zhruba 1,6kg na 1 litr. tudíž pokud dobře počítám tak to vychází cca na 16 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:19 Žena Verčák [112] - Ještěři
no jo, asi máte pravdu, koupím ten v obi a počkám až uschne :-)
jetšě jedna pitomá otázka.. :-D nevíte někdo, kolik přibližně litrů písku je v jednom 25Kg pytli?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 21:27 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Já jsem ho tam taky nasypal z toho pytle z OBI a za chvilku to bylo suché
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 21:26 elegans1 Re: Verčák
Naco ten písek sušit?V terárku u agam vyschne za pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 21:02 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Na hradci jsou stavebniny máj tam toho kopy ;-) Ale vlhký bude určitě taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:46 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Sewer
no tak hřiští na plážový volejbal tu máme celkem dost.. Dokonce takový malý pískovcový lom tu máme.. :-D tam ale ten písek není bílý a já chci bílý :-D ale v tomhle počasí na tom s tou vlhkostí asi fakt nebude líp než ten koupený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:02 Muž Sewer [151] - Ještěři
Písek a na druhý půlce kamínky agama mít klidně může. Jinak s tim pískem...kousek od nás v jedný vesnici je u jezera hřiště na plážovej voleyball, na takovym místě by se dal nasbírat, jestli máš něco podobnýho poblíž, ale i tak by byl vlhkej :) ...takže spíš zkus jinej obchod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:14 Žena Verčák [112] - Ještěři
nevíte někdo kde sehnat bílí křemičitý písek?:-) v Obi mají jenom vlhčený:( a já to nechci furt dokola sušit.. : ) jo a ůmže mít agama dejme tomu na kousku terka říční štěrk nebo nějaké kamínky a na zbytku písek? :-) (čistě teoreticky :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 01:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: mahy
jojo, na zem to pokládat ale nebudu : ) chci tam vidět.. :-D asi tomu fakt vyrobím nějaké nohy.. :-D tatka mi navrhoval že to mám položit na kupu polystyrenů :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 21:51 mahy Re: Verčák
Mám terárko 140x90x220 položené přímo na plovočce a v tom samým pokoji 2 akva nad sebou 700l a 860l na čtyřech stojkách zakončených kulatýma patkama o průměru 10cm,plovoučka je úplně v pohodě palec musím ale říct že jsem se o ní u těch akvárech ze začátku bál,ukázalo se že zbytečně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 14:16 Shark Re: Verčák
Bracha měl na plovoučce dohromady asi 500kg 200l a 2x 100l akvárka plus písek a kameny. byli vsazeny do železné konstrukce a každá noha byla zakončena 4mm plechem 20x10cm pro lepší rozložení váhy a plovoučce se za 10let nic nestalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 14:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Koupil bych po něj nějakou komodu, v nábytkových centrech se dají sehnat i v takových rozměrech za pár stovek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:48 Žena Verčák [112] - Ještěři – podstavec
Na by ste tak postavili terárko 213*52 řekněme hodně těžké:-) tak aby to nezničilo plovoučku pod tím:-) stěna mi to bohužel neudrží - sádrokarton.. : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 04:00 elegans1 Re: Shark
Já mám u všech terárií větrání přes polovinu stropu.A to i u druhů které potřebují vysokou relativní vlhkost,jako je třeba Phelsuma guttata.Právě u vlhkých terárií je dobré větrání důležité,ve smradlavém zatuchlém vzduchu se zvířatům moc dařit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 00:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Shark
Jedno větrání cca v plovině jedné boční stěny a jedno podélné na stropě. Cirkulace vzduchu jistá, vlhkost si pak v nádrži udržíš narozměrováním zmíměného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:59 Muž honzap92 [4] - Ještěři
tam zase takova doura byt nemusi. staci kdyz koupis treba mrizku odvetravaci. Tam je nekolik velikosti a tvaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:56 Shark Re: elegans1
To mám jako vyříznout půlku stropu a dát tam místo toho jemnou síťku? To se pak bude špatně udržovat požadovaná teplota v teráriu nebo ne? To stavění není žádná sranda :-) ale až to bude hotové a bude tam běhat agama tak to bude nejlepší odměna hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 18:07 elegans1 Re: Shark
Větrání do stropu udělej klidně přes polovinu plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:45 Shark
ještě mám takový malý dotaz :-) Jak je to s odvětráváním udělal jsem zatím dva průduchy do stěn ale nevím jak velký otvor bych měl udělat do stropu aby správně cirkuloval vzduch. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 05:59 elegans1 Re: Pogona
POmocí UV do těla žádný vitamín A nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 22:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Ony vesměs všechny UVB výbojky nejsou zrovna na "krásu" ale splňují dokonale svůj účel dodat do těla ještěrek AD3ku, což je důležitější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 22:47 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
to se mi nelíbí, však já to nějak vymyslím :-) díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Shark
Jak píše elegans1 - nevypékej. Zabiješ tím skoro všechno na ní a v ní, což bude na týden dva určitě super, jenže potom z toho začnou bujet plísně ;-) a bude jich hodně a na dlouho. Radši ji nech pár neděl někde bokem odležet. Brebery se odstěhují a ten zbytek, třeba řasy, můžou být v terku i docela užitečné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Tady jsou specifikace :

osvetleni-do-terarii.heureka.cz/…

Agama se nespálí, není hlupá a cítí teplo. Co se týče jejího zaktytí, pak asi
jediný "tahák na peníze" kterým se dá zakrýt je kryt Light Glo, který k ní ExoTerra nabízí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:19 Žena Verčák [112] - Ještěři
Pogono říkáš že tu sun glo nemůžu dát do květináče? To mi ale kazí všechny moje plány... :-D Můžeš mi prosím cca napsat jak je vysoká ta žárovka? :-) udělala jsem vyhřívací skalku, ale bojím se že se nad ní nevleze, bude vadit, když k ní na jednom místě bude mít agama hodně blízko? Jinak terko je velké 213*50*60 takže bude mít hodně místa na výbr.
jo chtěla bych tu silnější. Myslíte že by to šlo dát do nějakého "půl květináče" nějak ať zakriju objímku a tak.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:08 elegans1 Re: Shark
S větví nedělej nic.Prostě ji jen dej do terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 17:22 Shark
Fotka k příspěvku Tak jsem si z lesa přinesl celkem pěknou větev a dal už snad finální podobu teráriu, stále to měním :-) chtěl bych se zeptat jak mám větev ošetřit aby mohla být v teráriu četl jsem že by se měla vypéct ale do trouby ji dát nemůžu je velká :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 12:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Shark
Nějak jsem to nepochopil,že se jedná o rohové terárium nepodíval jsem se na fotku....jen jsem přečetl rozměry.....Má rozměry výška 120cm šířka 150cm a hloubka do rohu 100cm..... a podle toho ti doporučil osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:58 Shark Re: Pogona
Aha ok :-) všem děkuji za cenné rady. Zítra nejspíš skočím někam do lesa pro pár větví abych je mohl rozestavit do terária a dal mu finální podobu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Shark
Já mlhovače nepoužívám, je to dle mého vyhazování peněz z oken, stejnou službu udělá obyčejný rozprašovač za 30Kč ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:32 Shark Re: Pogona
Dobře děkuji za rady koupím tedy tu 125 s krytem a k tomu zářivku nebo bodovky na osvětlení terária. ještě bych se chtěl zeptat jaký mlhovač abych udržel požadovanou vlhkost :-) když už to budu objednávat tak všechno najednou ať to mám pohromadě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:21 Muž krysikmouse [32]
Hele není na tohle terárko dvoutrubicová zářivka jako klasický osvícení nějak moc ? krom toho když koupíš nějaký normální bytový svítislo bude to vypadat doost děsně ... krom toho jsem pochopil, že délka nejdelší stěny vepředu je 150cm .. takže to bude musetbýt uplně vepředu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Shark
Ultravitaluxka je zas do takového terária moc - během půl hodiny se agamy uvaří :-D tyhle "silnější" výbojky se používají :

1. V opravdu velkých teráriích
2. Nad tzv. "želvími" stoly, které vlastně nemají strop a tak nedojde k přehřátí.
3. V "menších" teráriích, kdy se s nimi ale svítí několik minut či 1,2 hodiny denně

Jak jsem psal, tohle Solar Glo je dle mého asi nejrozumější použít ( můžeš samožřejmě i jinou výbojku UVB 100 - 150W ), vyrábí je i Sylvania, Sera atd.
Do květináče je dát nemůžeš, mají vestavěný předřaník v sobě a při vyšší teplotě se samy zháší - tím se ale logicky velmi zkracuje jejich životnost a s velkou pravděpodobností ti po pár měsících prasknou a budeš jich kupovat několik do roka, což je nesmysl,.....

Největší účinnost pak mají do nějakých cca 25cm, tzn. je dobré ji pověsit někam nad větev právě na takovou vzdálenost, já je používám u suchozemských želv, kdy je 23cm nad substrátem a je pod ní krásných cca 45C což je ideální i pro agamy ;-)
Aby mi nesvítila do očí mám ji schovanou v tom velkém krytu Light glo od Exo terry, ten je dostatečně velký a žárovka se v něm nepřehřeje, nicméně tenhle kryt stojí taky okolo 400 - 500,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:48 Shark Re: HammerJoe
A do čeho tedy schováváte žárovky? :-) jak je to s výškou halogenu nebo UVB záření od místa pro vyhřívání. 2 x zářivka 120cm (36w),dvojité svítidlo s elektronickým předřadníkem(ne magnetickým) samozřejmě 2x trubicovou zářivku stejné délky a watáže (Sylvania Activa nebo Narva atd... to mám chápat tak že mám koupit 2x klasickou a 2x Sylvania Activa nebo Narva jinak 120cm je moc tak dlouhé tam nedám :-) ta UVB Ultravitalux 300w je dost drahá :-) nestačila by tahle ExoTerra Solar Glo 125W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Shark
A Ještě prosím jaké má tahle žárovka rozměry abych věděl jak velký květináč mám případně shánět ?

Já bych ty květináče moc nehrotil ...světla se v tom akorát přehřívaj a ztrácej na životnosti !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:34 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiShark
Jestli chceš opravdu dobré osvětlení a nebojíš se trochu zainvestovat tak to udělěj takto : 2 x zářivka 120cm (36w),dvojité svítidlo s elektronickým předřadníkem(ne magnetickým) samozřejmě 2x trubicovou zářivku stejné délky a watáže (Sylvania Activa nebo Narva atd... ).....to je na světlo .... Halogen 75w (mnohem lepší výhřevnost než u klasickejch žárovek stejné watáže) a má dlouhou životnost za předpokladu dobrého odvětrání..... to je na teplo..... A jako zdroj UVB ti do tak velké nádrže nemohu doporučit nic jiného než Ultravitalux 300w osvit stačí + - 1 hodinu denně .... to máš osvětlení za nějaký + - 3000 kč a máš minimálně na 2-3 roky vystaráno.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:15 Shark Re: Pogona
děkuji za info a když použiji tuto žárovku jak vysoko musí být nad odpočivacím místem aby se agamka nespálila nebo nějak neublížila? A Ještě prosím jaké má tahle žárovka rozměry abych věděl jak velký květináč mám případně shánět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 17:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Do terária takových rozměrů je Repti Glo 10.0 moooc málo, daleko lepší je takovéto řešení :

osvetleni-do-terarii.heureka.cz/…/

a máš to UVB a zdroj tepla v jednom, bez předřadníku, šroubuje se do klasické objímky E27 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:44 Muž wirtr [0] - Ještěři
Sak.a tak to teď musím vypadat jako úplnej blb, omlouvám se stala sa malá mejlka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:43 Muž honzap92 [4] - Ještěři
UVB zářezí přes sklo neprojde ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:31 Muž wirtr [0] - Ještěři
Pokud máš terárko blízko okna tak není UVB potřeba, pokud je terárko mimo přirozené světlo tak je lepší UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:19 Shark Re: wirtr
Děkuji za radu květináč s UVB světlem chci dát nad ten stupínek aby se tam agama mohla vyhřívat. Jen abych si to ujasnil agamy se vyhřívají právě pod UVB světlem třeba ExoTerra Repti Glo 10 nebo mám na výhřevné místo umístit klasickou bodovou zářivku pokud ano kam mám umístit tu UVB zářivku. :-)Mám v tom trošku zmatek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 15:15 Muž wirtr [0] - Ještěři – Osvětlení
Já používám 100W nebo 75W obyčejnou žárovku, zkoušel jsem taky UVA žárovku, ale ta mi to málo osvítila. Zkus dat klasickou žárovku do květináče a zavěs ji na potřebné místo a nebo použij světel víc(viděl jsem u známého taky květináč zevnitř s alobalem na zvýšení odrazu světla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2011 19:26 Shark – prosba o pomoc se stavbou terária
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu ohledně osvětlení terária. Má rozměry výška 120cm šířka 150cm a hloubka do rohu 100cm. provizorně tak mám daný dvě áčka ve kterých jsou 2x2 40W žárovky ze starého akvária. co bych měl použít za osvětlení aby bylo toto terárium vhodné pro agamu kočičinskou. nad stupínek mám v plánu zabudovat žárovku s UVB a se zbytkem si nevím rady co použít by bylo v teráriu dostatečné teplo.Dále mám v plánu zakoupit mlhovač ale zatím také nevím jaký použít. Akvárko na dně má rozměry 50x50x20 to by pro jednu agamu mohlo být dostatečné že? Předem děkuji za rady a poznatky. palec
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 512x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/677-prosba-o-pomoc-se-stavbou-teraria