Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

větev do terarka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
větev do terarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 07:54 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já pokud už chci něco "vydesinfikovat", tak to hodím do vany a chvilku to sprchuju vařící vodou (ne moc, abysme se měli večer v čem vykoupat :-D )
Ale nějaké vyváření, pečení nebo chemie jsou opravdu zbytečnosti ;-)
Jestli jsem někdy použil nějakou chemii, tak vždy když zkrmím cvrčky, tak před objednáním nových vypláchnu jejich box savem a pak pořádně vodou. Nic jiného než horkou vodu a savo jsem nikdy nepoužil :-)

EDIT: Cvrčky objednávám jednou za měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 23:28 Muž Felix [754] - Ještěři
Čistě má osobní zkušenost a názor - důkladně vydrbat kartáčem pod tekoucí čistou vodou a pak nechat odležet. Chemie může být průšvih, kdovíco se z toho může dlouhodobě (nenápadně) uvolňovat...
A z rostlin je pro takové terko nejlepší potos, běžně k zakoupení v každém květinářství ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 23:16 Postak Re: fajfmen
Taky jsem si říkal,prodat co jde...Díky moc za radu,začínám.a tu větev vyčistit čím?Vyvařit?Chemikálie asi ne..A nějaké rostliny mi poradíte?Jinak mám dvouletého synka,tak chci tuto agamu,prý jsou hodné a dají se i pohladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2011 22:59 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo jo, umělé jsou pro zverimex 100% nejlepší :-D . Kdyby totiž každý vlítnul do lesa a nabral si tam všeho co příroda nabízí podle potřeby, tak by to mohli rovnou zabalit :-D
Do vlhkého terka budeš mít ale tak trochu problém s kontaminací plísněmi a pod. (ty se ale na zveráčových SUPRnáhražkach vyskytnou spolehlivě taky ;-))
Zkus dřevo jehličnanů, nejlépe bahenní borovice, anebo kořenovku tvrdých dřev. Záruka tu ale i tak není žádná, klacek z jedné strany kopce může být deset let v terku OK bez jakýchkoli předchozích úprav, zatímco z druhé, o pouhých pětadvacet metrů vzdálené strany a stejného druhu stromu může zas permanentně plesnivět ;-)

Mě se osvědčilo pročesávat právě ta místa, kde je shnití dřeva nejpravděpodobnější - na kořenech či spadlých větvích odtamtud odnesených co mohlo shnít dávno shnilo a to zbylé (po důkladném vyčištění) už nebude dělat problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 22:54 Postak – větev do terarka
Dobry den,chci se zeptat,jaka je vhodna větev do terarka pro agamu kočičinskou a musí se něčím desinfikovat,když si ji donesu z lesa?A jaké rostliny?Ve zverimexu mi řekli,že nejlepší jsou umělé,ale já bych radši živé.Děkuji předem všem za odpověd

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 94x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/685-vetev-do-terarka