Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Hroznýš královsky a ochočení

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Hroznýš královsky a ochočení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:41 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 10:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Vidět by měli být žilky, příp. zárodek ( černá tečka ), jak jsem psal, pokud je prosvítíš a jsou rovnoměrně bílá až bílo-žlutá uvnitř, jsou neoplozená.

Pářit znovu se dá po těch 3 -5ti měsících, ale počítej s tím, že takto často pářená samice dříve zemře. Hodně pářené samice se dožívají tak 3ch let.
ta mezera se bere od poslední dobré snůšky.

A pokud má chovatel calyptráky opravdu v mini-terárečku 40*30*30, tvrdí, že u pardalisů pozná pohlaví po vylíhnutí, atd.,.... pak bych k němu určitě nechodil. U calyptráků se většinou používájí ve velkochovech terária cca 60*40*40, pro samce trochu větší. V tak malém prostoru jaký uvádíš to hraničí s týráním,..... Vždyť samci mohou mít v těle i 25 - 30cm,.......je to hnus :-(
takové množení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:55 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
ted jsem kukala na ty vajicka pod svetlem asi ne moc vyraznym ,kdy bych v nich mela neco videt?na vsech vajickach jsou takove drobne zlute skvrnky už od zacatku ale a prijde mi že i nektera se zvetsila zitra je skusim pomerit..chjo se mi zda že z toho nebude nic,,,kdyby aspon jeden hmm dnes jsme byli u chovatele skoro řekla bych lajdaka ,velky jemenak měl terarko snad 30x30x40 nevimpresne nemohl se skoro ani otocit a vejce v inkubatoru namačkane na sobe na vermikulitu otacel s nimi jak blazen vsechna stala kolik jich bylo v te krabicce,,a presto se mu vse vylihne pry ,,tak ja nevim no uvidime na jare..kdy muzu samicku znovu parit ..po trech mesicich?a jak to poznam ?podle datumu?ty jo ja mam otazek ale strasne me to zajima..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
To bude OK, většinou to bývá právě vlhkostí :-) snad tomu bude i u Tebe a brzy se to spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:37 Žena ellipsees [0] - Ještěři
tak tedy děkuji za rady ... snad se polepším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Vlhkoměr jsou vyhozené peníze. Pokud byla špatná svlečka, ros do té další ráno a večer, v období svleku ros 3 - 5krát denně a to jak celé terárium ( a neboj se toho ), tak i hada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:20 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
a pardon nevsimla jsem si otazky ,jinak bych odpovědela tak to bude tim asi ,tak priste budem poradne doufam ze jito nejak extremně moc neublizilo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
rosily jsme jednou denně tak ,nekdy dvakrat,,mam tam dat vlhkomer ?nebo casteji rosit?jako furt rosit nebo jen pri svleku?jak moc maji radi vlhko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
No a jak to bylo s tím rošením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:09 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
smich tak sežrany deti bych nechtela mit teda a doufam ,že až Amala vyroste mi je nezadusi:-)..ted ma metr dlouhe terarko ma 67 cm ,pak bude mit na delku 150 tak snad moc neporoste :-)
Tak to je dobre,poskakujou tu jen deti
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Nene stresem z jiných domácích mazlů může být např. procházející se kočka po teráriu, či skákající fretka okolo terária ( had se bojí prakticky všeho co je nad ním - je to reflex, myslí si, že ho chce něco sezobout ).
Děti u terárka nevadí. Děti v terárku už by mohl být problém :-D u 7my metrové Krajty mřížkované třeba :-D ( sranda )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
A rosila jsi hada pořádně v období svleku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:58 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
muze byt stres z jinych domacich mazlu jako i s deti pohybujicich se okolo?chjooo chudak mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:57 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
coze ty jo tak co mame blbě?terarko je snad dost velke..na dně mame kuru ma tam jezirko ,vyhrivaci kamen pod svetlem ,klacky lianu,...Mam ji tam dat vlhkomer?kolik mam mit had vlhkosti?vsechno jak mame je na fotkach ,za rady dekujii moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Pokud není svlečka hada v celku, není to dobře. Svědčí to o nevhodných podmínkách chovu. To může být mnoho věcí ( špatná vlhkost, velikost terária, stres působící jiní domácí mazlíci, nevhodné krmení, obezita,......).
Určitě je tedy potřeba se zamyslet nad tím, co by mohlo být špatně.
Pokud špatné svleky budou i nadále, nemine Tě veterinář, jelikož had začne trpět plísněmi, zarůstáním apod.,.......

A důvod nekrmení hada je prostý, svlek je pro něj zatěžující a stresující záležitost, po které chce mít klid. Jelikož má veškeré funkce "pomalejší" než teplokrevní živočichové, vyžaduje i delší odpočinek.
( je to stejné, jako by jsi se nacpala hodinu po nějaké stresující situaci - maturita, běh na 5000m,..... ) s tím že Tvá hodina je týden pro hada ;-)
Prostě a jednoduše si chce odpočnout a na jídlo nemá ani pomyšlení. Navíc novou "zranitelnou" kůži může první dny hlodavec snadno poranit,.... a to jsou další možné problémy,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:41 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
dobra a duvod?Svlek se ji asi nepovedl protože nebyla kuže vcelku,nechybi ji tam neco?nebo proč ?kuže byla všude ,jedna velka čast a pak drobnosti ..chudak už toma za sebou ..ted asi moc netahat asi že ,ja už bych ji muchlala holku jednu usatou.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Aspoň týden po svleku nekrm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:28 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Jery
Tak to je fakt byla jak omračena furt se schovavala a nehybala ,tak kdyz je po svleku kdy ji mam nabidnout mysku???ted jak kdyby ožila potvora jedna už jsem mela hruzu ,ale zvladla to potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:21 Muž Jery [9] - Hadi
Osobně se mi stalo, že když mi kamarád sehnal a dovezl od chovatele hada, tak jsem mu pár dní poté co se zabydlel dal potkana. Okamžitě jej ulovil a pozřel. Druhej den se svléknul, protože jsem nebyl upozorněn že je už po zákalu :-D Ale celkově si všimni jak je had apatickej když se kalí, protože v podstatě nevidí. A právě i proto je dobré mu dát klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:50 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
děkuji :-)))tak tedy ji nebudu vyndavat..zatim jen zakalene očka jsou
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Nechat v klidu! A to i 2 - 3 dny po svleku. Období svleku trvá dle různých faktorů 2 - 7 dní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 08:10 Žena ellipsees [0] - Ještěři – svlékaní
Veselé vánoce !!!!
Mam dotaz sím,jak dlouho trvá než se had svlékne?Ma zakalene oči od včera.Ani nežrala,jen myš zabila a nechala..
V době svlékaní,není-li patrné ještě svlek ,muže se brát na ruku,nebo je lepší ji nechat vklidu?díky za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:41 Žena ellipsees [0] - Ještěři – kura
tak už mame kuru a vic klacku pro tu naší hadici ...nechci zakřiknout ,ale zatim jsme bez ujmy:-)kousnutí..pry jsou mlady kousavější..tak jsem ráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:11 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
děkuji ,zatim ho tam asi nechame tedy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Lignocel se použít dá, ale už jsem Ti psal vzkaz, že nesmí být často vyschlý ( prach by mohl hadovi uškodit ), ani být příliš mokrý ( had by mohl trpět plísněmi ), musí být prostě "akorát" vlhký ;-)
Pak se použít určitě dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:16 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
ještě nemate prosim Vás skušenosti někdo s domací cvrčkarnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:15 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
aha my tam mame lignocel, a myslim že HJ tady psal,že to neni vhodny ,že to plesnivý a při krmení,tak ji mame krmit jinde?V sobotu je bazar exoty v KC novodvorske tak si treba do ty naší zoo zase něco donesem :-) každopadně myšku..pro Amálku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 17:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Jedlová kůra, buková štěpka, vlhká rašelina, vlhký lignocel,.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 16:36 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
a ty jsou???jake všechny prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 16:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
S tím zkušenost nemám, držel bych se tedy léty ověřenými vhodnými podklady ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 16:22 Žena ellipsees [0] - Ještěři – dno v terarku
mužu dat pod hada pinyovou kuru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:57 Muž Evil [15] - Ještěři
piškot brr chudák had a myslím že by si ho ani nevzal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:25 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
no tak to maj chudy jidelníček celkem :-) ja myslela třeba piškotek :-) tak doufam ,že pak nesežere mě až vyroste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 10:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
:-) V tom případě pro hroznýše jiná "laskomina" na spestření jídelníčku není,.... ;-) co se týče potkanů, pak dospělý hroznýš nic jiného nežere ( 20kg těžkého a 2 a půl metru dlouhého hada, myškami nenakrmíš, budou oproti němu tak malé, že je pomalu ani neuškrtí ). Takže dospělým pouze potkany, morčata, králíky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:24 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:24 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
no to je dobry s tou mandarinou :-)tak diky chudak a my jak mu dopravame ...a hadovi křečka ?bych bečela i potkan bude problem s citama ale preziju to a pak leda kuře kralička neeeeee coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 08:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Chamíkovi mandarinky rozhodně nedávej. Rajčata a všechny citrusy na sebe váží pro ně důležitý vápník a odvádí jej z těla pryč, což v nejhgorším případě může skončit i smrtí zvířete,.......
Pokud jí chceš dopřeát ( chameleonici ), vyber cokoli jiného z ovoce, příp. tu mandarinku omez tak na 3 stroužky za měsíc. ;-)

Pro hada pochoutky neexistují, ale místo myšky můžeš tu a tam dát křečka, pískomila v dospělosti králíčka apod.,...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 08:22 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Díky ,ještě nas nekousla ,ani se nesnažila ,ja bych potrebovala aby mi nekdo popsal spiše tedy prirovnal kousnuti k necemu ,aspon bych se tolik nebala.V klidu si ji vyndam ,jenže mužovi to trva 10 sekund ,mě i pět minut než ji vyberu ..mluveni nejspiš nepomaha ,ale s tejně ji přemlouvam:-)Umyla jsme se a snažila se vyhybat kontaktu s Nasim Rockym (amazonan) ikdyž je to skoro nemožne byvakuje vsude..když už nnejsem nacichla od ptaka tak jsem opatlana od piskotu od Našich detí(3,1 rok).Maji hadi nejakou pochoutku mimo myší?Třeba Naš chamík miluje extremně mandarinky,diky hezky den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 15:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Na tohle pořádná rada není, prostě ji vyndávej a klidně ji i sundej když je omotaná.
Jen opatrně, mláďata jsou logicky "kousavější". Časem ale zkrotnou, kousnutí ale není vyloučeno NIKDY ani u dospělých zdánlivě "ochočených" - není to holt pes ( ostatně ani u něj jistota není ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 11:13 Žena ellipsees [0] - Ještěři – Hroznýš královsky a ochočení
Fotka k příspěvku Dobry den mám dotaz ,chtěli bychom,aby Naše mimi Amálka byla zvykla na lidi .Denně ji bereme do rukou většinou navečer tak na hodinu cca.stačí to?četla jsem ,že kfdyž je omotaná okolo klacku ,je lepe vyčkat než sleze jinam a pak ji vybrat ,mam obavy s kousnutí ,spíše leknutí a abych necukla,asi bych potrebovala vědět jak to bolí a vědět co mě čeka :-)joo k tomuto zvířatku mám respect ,ikdyž je to miminko,.Zatím vždy bylo vše ok.diky za info
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 315x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/689-hroznys-kralovsky-a-ochoceni