Takhle to je s polovinou terarijních zvířat, kdy se pohlaví pozná až u větších jedinců a u některých ani v dospělosti na 100% se pohlaví určit nedá holt, jsou to pěkné potvůrky ti naši mazlíci.
Aha, tak možná i ano.
Zkus porovnat obrázky samic a samců.
Na těch spodnějších fotografiích se rýsují hřbetní skvrny (jako má samec) a ty hornější fotky - takové kolečka má nejspíš samice.
No každopádně až se vybarví, tak to poznáš. Samice je hnědá a samec je barevný.
děkuju,s časem 21.26 a 21.27 jsou prvni dve fotky "samce"s časem 21.28 a 21.32 jsou dve fotky samice a s časem vložení 21.35 je sameček z vrchu...teda jako tak jsme to brali a bylo nam řečeno jen se chceme ujistit zda to tak opravdu je ,protože jak píšete se zduřenym koncem ocasu ,nějak to nemužem poznat je moc maly asi ale i tak děkujeme
No,...už jsem to naspal. Myslela sis to samozřejmě dobře "slepičí" prst mají jemeňáci.
Odpovídal jsem rychle a samozřejmě špatně ( jsem teď trochu mimoň ).
U pardalisů se liší samci od samiček především "mohutnějším" " zduřenějším" ocasem a tvarem a velikostí přilby. Z fotek to tedy moc patrné není
Ale i tak bych se klonil u těch prvních fotek k samici,...