Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

stroupky po těle pardalise

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
stroupky po těle pardalise
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:06 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: ellipsees
jo nakazili jste mě až do Opavy ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: sarka
nakonec se vzbudil už bez bolesti břiška...pak měl večer zase 38,5 ale fajn pil,i patku veky snědl ,pak v noci ho ještě jednou navalovalo až si ublink ,ale dnes je ready ,prozměnu lehl Naš tata ,takže to prošlo skrz všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:16 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: vitas
no zuby jsme měli bez problému naštěstí..teda jen s knouraním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:15 Žena ellipsees [0] - Ještěři – burza
Jdete někdo na burzu v sobotu?asi to bude velké když to bude v holešovicich ,těším se ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:45 Muž vitas [27] - Ještěři
Můj roční syn měl taky minulý týden čtyrycítky, dostal nurofen, studenej obklad na ručičky a druhej den ,hele, jeden řezák nahoře venku. Tahle blbě to snáší od malička. U dcery jsme ani nevěděli, že jí rostou zuby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:38 Žena sarka [6] - Ještěři
Nevím jestli je to úplně dobře, ale malé to fakt pomáhá. Přestane fňukat a plakat, že jí bolí bříško. Taky měla horečku 38,5°C a zvracela, druhý den večer byla už úplně OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:20 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: sarka
vyskouším mu dat teple na pupik až se probudí dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:20 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
no právě ,že má horečku nad 38,volala jsem mudr až se vzbudí mam mu dat ledove napoje aby je udržel popř.kdyby ne ,tak dorazit.snad ke slepaku by mělo byt tvrdé břicho,to bude viroza ..ale chudak malej bílej jak stena a spi od rana....díky ,člověk na nic jiného nemyslí ,než aby bylo dětem dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 10:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: sarka
Pokud se nemýlím, pak u zánětu slepého střeva by měli být i další příznaky ( teploty, třesavka,..... ). Držím palce ať je co nejdřív fit, sámi máme tři dcery a vím jaký to je pro rodiče, vidět ta nebožátka nemocná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 10:46 Žena sarka [6] - Ještěři
Jestli zvracel celou noc tak není divu, že ho bolí bříško. Já dávám dcerce na bříško teplý obklad, říká že jí bříško pak bolí míň.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 10:21 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: sarka
no ,je to neštěstí..my minuly tyden od středy ,začali prujmama jeden den byl pokoj a ted toto nejdřive to měl roční syn a ted ten 3lety a mě je dnes taky divně od žaludku ale nevim jestli nejsem spis unavena a vše dohromady litala jsem z jednoho pokoje do druheho celou noc až do 4 pak chvili klid a nanovo....chudak malej dala jsem mu jednu lžičku čaje ,vic nechtel ,smectu jsem si vzala ja ,nemužu do něho nic dostat..ted spí už nema ani co zvracet ale furt chodil a řikal bolí bříško :-( tak snad to neni slepak :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 09:40 Žena sarka [6] - Ještěři
Dej mu Smectu, dobrý je i Hylak. Držím palce, teď to zase řádí. Dcerka to měla na Štědrý den a včera začal s teplotami syn. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 08:30 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: ellipsees
no a ted kdo mi poradí ,Třilety syn mio celou noc zvracel nooo jak do něj dostat čaj? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:35 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
heheh s esmeraldou nooo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
To je jak z něké telenovely :-D Už jen pojmenovat chamíka Don Pablo Fernando :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
a sem asi špatně napsala ten chameleon neni od něho ,jen mu volam o rady občas mame od něho jineho ..je to trošku zamotane :-) .
Ten od koho ho mame, pana z Plzně,se nanic už neptam jelikož jsem zjistila ,že i jááá vim vic než on :) .Ale tento pan z plzně si ho shodou okolností koupiljako mesicní mimi od chovatele ,kteremu si volam o rady(liberec chovatel) ...shoda nahod..snad sem to napsala pochopitelně.ale samo jsem zastance toho ,že na dalku muže vědět leda prd co je to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Však jsem v první reakci psal, že by to mohla být zarostlá kůže ze špatného svleku. Ale s jistotou Ti to z fotek, jako pan "chovatel" neřeknu ;-)

Navíc pokud už od něj byla špatná svlečka, jak jsi napsala, pak ´je to další z mnoha důvodů, že to není dobrý chovatel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:39 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Take nevěřim ,že jsou vševědoucí ,ale alespon povi co by to mohlo byt pořipadě,když jsme si ho dovezli ,chamika,měl pravě kusy nesvlekle kuže prave tam kde se ted nachazi ty hrbolky..tak mi to přišlo vysvětlitelné.,No jen doufam tedy ,že to nebude nic važneho ,jineho jak se zde píše coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 08:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Jenže za předpokladu, že se to není to co si chovatel myslí, že je to např. nějaké poranění, desinfekce se dostane chamíko "pod kůži" a může být zle....

Mě je prostě divný, že ten chovatel je takhle schopnej,....... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 01:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
jak to?vzdyt je to jen dezinfekce coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 22:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Nojo, jenomže pokud to není "ono" pak může Betadine zdravému zvířeti ublížit,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:06 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
kandidát na Nobelovu cenu, zapsání do Guinessovky a možná prohlášení za svatého



:-D :-D asi jinak přeji štastny novy rok ,,a do noveho roku vše nej s detičkami,a se zviřatky ...a trpělivosti semnou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:03 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
jo to souhlasim ,on to psal odhadem to zminoval že to muze byt at to skusime noo...tak ja nevim pokud to nezmizi ja urco pobezimm k veterinari ja se o ně bojíímm. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Ten Tvůj chovatel mě nepřestane udivovat coze pokud dokáže stanovit diagnózu a nasadit léčbu podle nějaké fotky, je to horký kandidát na Nobelovu cenu, zapsání do Guinessovky a možná prohlášení za svatého :-D :-D



Mám spoustu prátel mezi veterináři, chovateli v Zoo, zkušenými chovateli a nikdo mi po telefonu ani podle fotky nidky poradit nedokázal potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:53 Žena ellipsees [0] - Ještěři – snad už lepší
tak jsem posilala chovateli fotky..a on mi řekl že to muže byt ze špatneho svleku ..zustala mu tam kuže ,pod ni se zacali tvorit bakterie až vznikly kraterky ,pry se osvedcila betadine mast tak mažeme stroupky pry to vymyzi a nic vazneho to pry neni tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:48 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
moc diky všem tady za rady , :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ellipsees
Stránky už asi neexistujou....

podle čeho poznam časem jak je stary?

Pokud se znáš s chovatelem od kterého je ten kdo je prodával tobě odkupoval tak by to sedět mělo....myslel jsem to tak,že oni ti pardálové nejsou zrovna dlouhověcí....a navíc jak jsem již psal nevíš co se s ním dělo či nedělo za ten rok a půl v jakých podmínkách žil...stravoval se ....osvětlení a pod......

vim že je to sazka do loterie nikdy nevis

a jak to dopadlo s tim jak jsI TO řešil

To co tady řešíme neznamenalo nic viz... jak jsem psal níže ..... ale s tou sázkou do loterie ..... taky jsem takhle podobně nakoupil,chamelon u nás začal prosperovat...krásně se barvil,byl aktivní a najednou z čista jasna jeden den měl ve stolici krev tak jsem ji zanesl na rozbor,který následně neukázala žádné začervení nic....ale chameleon už se nedožil rána....tak jsem nechal udělal pitvu u které jsem byl a to co bylo uvnitř pardála( plíce,ledviny,játra...atd ) to mi ukázalo a řeklo jen jednu věc,že chamelon už byl v podstatě mrtvý tehdy když jsem si ho dovezl domu...ty změny na vnitřních orgánech byli v tak pokročilém stavu,že byl už mrtvý dávno....na co byl vše léčen přede mnou či ne to nevím...ale při koupi to byl podle slov chovate naprosto bezproblémový jedinec....a jak to dopadlo .... každopádně jde o to,že chameleoni a nejen oni ...ty problémy nedávaj tolik najevo a najednou je konec....
Pokud budou později problémy nechal bych raději udělat odběr krve,který by včas mohl ukázat na ten či onen problém a řešit ho....ale vše samozřejmě po konzultaci s vetem se specializací na plazy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:58 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
vim že je to sazka do loterie nikdy nevis,tohle je od pana co ma velky obchod v Plzni maxexotic.cz myslim.ktery si nakoupil pred rokem a pul po vice kusech od trech druhu a skusil to rozmnozit.to mi nezavazne na sobě řekl chovatel ke kteremu volam o rady....tak je všechny mel od neho..tak by mu nemel byt vic jak rok a pul....podle čeho poznam časem jak je stary?Tak nevim s tim veterinarem asi pockame ano ten největší jeden vypada jako kraterek..-..a jak to dopadlo s tim jak jsI TO řešil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ellipsees
a pravě pry po svleku tam zustala kuže na tom
A právě prý....to ti taky mohl říct co chtěl .....jen chovatel ví co s tím pardálem předtím dělal.....ale nevěřím tomu,že by to bylo ze špatného svleku....to by musel žít někde na poušti..... vypadá to jako takové "sopečné kráterky" ??? Já tohle to taky řešil kdysi....bylo mi řečeno že by to mohlo být buď od nějakých parazitů vnějších,které už nemá.....nebo popálení kůže....k vetovi s tim zajít můžeš,ale nemyslím si že by ti 100% řekl co to je....to už je podle mě dávno zhojené.... Podle mě to nyní chamovi problém nedělá....ale uvidíš sama.... A jak jsem četl v tvé prezentaci,že cham by měl být 1 rok starý....to taky dřív nebo později zjistíš....

P.S. Pokud půjdeš za tím vetem tak dej prosím vědět o co se opravdu jedná-jednalo zajímalo by mne to :-)
Jinak kupovat dospělého pardála je jak sázka do loterie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Než to ale "ďoubeš" je nutné to navlhčit, ideálně odvarem z heřmánku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
ano ma jich vic po tele tento je největší..a pravě pry po svleku tam zustala kuže na tom ..což jsem se snažila včera pinzetou sundat..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:39 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ellipsees
Fotka k příspěvku Myslíš tohle ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Hmmm, příjde mi to jako nějaký zánětek, nebo důsledek zarostlé staré kůže ( špatné svleky ). Pokud by se to nějak rozšiřovalo určitě bych to potřel jodovou desinfekcí a upaloval k veterináři.
Pokud zvíře normálně žere a je v pohodě, pak bych zatím nepanikařil a spíš to jen sledoval ( především v období svleku ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:17 Žena ellipsees [0] - Ještěři – stroupky po těle pardalise
Fotka k příspěvku Ambanja blue má stroupky po těle.Nevite prosím Vás od čeho by to mohlo byt?popř.jak lečit?děkuji
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 261x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/701-stroupky-po-tele-pardalise