Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

felsuma: černají prsty

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
felsuma: černají prsty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:18 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Jana
nějaká oděrka třeba od pinzety, skla, vybavení v teráriu, může se do toho dostat infekce. Chtělo by to vydesinfikovat a možná na pár dní snížit vlhkost, aby se to vyléčilo a nemokvalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:28 Jana – Felsuma
Fotka k příspěvku Neví nekdo co to je? Tři roky stary samec. Posledni mesic se mu na cumaku udelalo tohle. Nekdy to vypada jako suchy strup, jindy jako by to mokvalo. Bohuzel ho nechytim abych si to poradne prohledla. Terarko velke teplota vlhkost svetla vse v poradku. Zere normalne. Jak crvky tak presnidavky, obcas pridavam vapnik a vitaminy..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 23:14 michailo Re: Rajce63
Tak půl tablety do lžičky přesnídávky,rozdrtit co to půjde a rozmíchat.Dávej to opakovaně,snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 00:01 Rajce63 Re: michailo
dobře, ale kolik jí toho mám dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:31 michailo Re: Rajce63
Tak to opravdu nevím,ale někde bude něco špatně.Ještě mě napadá,skus přidat do přesnídávky B komlex.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:22 Rajce63 Re: michailo
no řekl bych, že tady problém nebude: kromě té umělé kytky mám totiž ještě dvě živé, rosím 2x denně a rašelina (už) rozhodně nezůstává vyschlá, právě teď vlhkoměr v terárku ukazuje 80%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 23:08 michailo Re: Rajce63
S tímto problémem můžeš udělat to,co ti před 2 měsíci doporučoval elegans1.Ta umělá kytka a vyschlý substrát,to nebude to pravé.Černé prsty=pravděpodobně nevratné poškození.A loupat starou kůži ručně,to by na tom mohla chudák felsuma být ještě hůř než ted´(ulomený ocas nebo stržená kůže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:20 Rajce63 – svlékání
už je to 2 měsíce, co mojí felsumě zčernaly prsty, od té doby se to naštěstí nijak nezhoršuje, má však problém se svlékáním, proto bych se chtěl zeptat: jak dlouho průměrně trvá felsumě svlékání? Co můžu s tímto problémem dělat: na jiném fóru jsem našel, že ji mám dát na pár hodin do vlhké krabičky s ubrouskem, případně ji dokonce namáčet v teplé vodě a poté kůži sundat... Měl bych podávat nějaké vitaminy navíc?
díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2012 16:46 elegans1 Re: Rajce63
Přímo na felsumu neros a už vůbec jí nic nepatlej žádnou mastí.Vlhjkost v teráriu zajistí vlhký substrát,porosení a živé kytky.Pokud si ty prsty dobře svlíkala,tak příčina je někde jinde.Bohužel takto na dálku ti sotva někdo poradí.Může to být třeba nějaká mykóza,bakteriální infekce a kdoví co ještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:55 Rajce63 Re: elegans1
ok, felsumu budu rosit.
Ale napadá mě, že tou odumřelou kůží to nebude, prsty totiž nejdříve zrudly, což značí prokrvení, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 21:38 Muž Hunter [100] - Želvy
Oros ju, možno keď sa to trocja hydratuje, alebo nejakú mastičku na suchú kožu, možno to pomôže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 20:21 elegans1 Re: Rajce63
Jestli si ty prsty dobře nesvlíkala,tak jí stará kůže ty prsty zaškrtila a časem odumřely.Takhle na dálku je ale těžké poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:39 Rajce63 Re: elegans1
je docela možné, že jí tam trochu kůže zůstalo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:32 elegans1 Re: Rajce63
Svlíkala si ta felsuma před těmito problémy ty prsty?Nezůstávaly na nich svlečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:22 Muž halaly [25] - Ještěři
Já bych to tipl na málo vlhkosti při svleku, takže si prcek okusuje prsty se starou kůží.
Při svleku poros felsumu a kontroluj ji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:19 Rajce63 – foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:01 Rajce63 Re: halaly
jo, na květináči je skoro pořád, mám zářivku Repti Glo UVB, prsty jsou rovné, řekl bych, páteř asi trochu křivá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Rajce63
Na tohle určitě odpoví kolega Elegans, tak vydž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:45 Muž halaly [25] - Ještěři
Určitě sem dej fotky. Máš žárovku v květináči? Nebývá na tom květináči často?
UV znamená co, UVB (Repti Glo apod.) nebo jen UVA (obyč. žárovka)
Prsty má rovné nebo křivé? Páteř křivá nebo rovná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:23 Rajce63 – felsuma: černají prsty
Ahoj, mám felsumu madagaskarskou, stáří nevím (veliká je 15 cm), je chovaná v terárku 40x40x60, pod UV, teplota cca 25°C, vlhkost 70-80 %, krmena cvrčky a přesnídávkou, doplňky: drcená sépiová kost a Roboran H + Plastin... Takto ji chovám už několik měsíců, teď se ale stalo, že jí zčervenaly prsty na zadních končetinách a postupně černají a odumírají! Nevíte někdo, čím to může být a co s tím?
Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 262x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/725-felsuma:-cernaji-prsty