Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

sos nežerem

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
sos nežerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 21:03 hanicky
A za to dík. Jen doufám, že takové věci co jsi popisoval níže, nás nikdy nepotkají. To jsem si říkala, jak to mám teoreticky zmáklé. Pro dnešek se loučím a zítra uvidíme. Ahóóój.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: hanicky
Od toho jsme tu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:47 hanicky
Takže všem zúčastněným musím napsat, že Steve(náš agamák) před chvilkou po dlouhém přemlouvání slupl 4 červíky. Nechal se ukecat a já budu klidněji usínat.
Uvidíme zítra,teď šel spát. No jo, pro vás profíky, jsou to věci samozřejmé, pro mně nové.
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: hanicky
Pod žárovkou může mít klidně 70C, jde o to aby měla v teráriu i možnost se ochladit - chladnější roh by měl mít 20 - 24C. Já např. u svých agam používám HQI výbojku a 1000W žárovku Helios. Teplota přímo pod ní může být okolo 70C
a agamám se víc než líbí ( jsou ale v teráriu cca 250*100*100cm, takže v duhym rohu, kde není osvětlení je mnohem menší teplota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:31 hanicky
Tak tedy, UVB spustím dolů, to je jasné a dám silnější. S AD3 jsem se dočetla, že 0,1 ml/50g tvora. Takže nějakej blud, fajn. Vidíš, ty píšeš, 75w výhřev až na 60°C a někdo píše, že už 50°C je moc. Tak se určitě polepším. Ještě že se dá na koho obrátit. Protože jako teraristé jsme v začátcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já bych to zatím nějak nehrotil, taková agama zládne bez újmy i půst 14 dní, pokud hrabe a zahrabává se pak se chce zazimovat ( viz. článek o zimování ještěrů v sekci - ještěři ). Pokud není výrazně pohublá či se nechová apaticky ( naráží dokolo do skla, padá, má výtoky z nosu, očí,.... ) pak se chce jen zazimovat. Jinak to UVB dej níž, jak Ti bylo porazeno a AD3ku nepodávej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: hanicky
Tu AD3 raději nedávejte vůbec ať s tim nenaděláte více škod než užitku....jinak viditelné světlo tam podle fotky celkem je což je fajn a ve spoustě terárií tak bohužel nenik.....to UVB(reptiglo10.0 13w) má opravdu skoro nulový výdej uvb záření a proto se dává tak aby k ní agama mohla co nejblíže třeba úplně na 1 cm k ní....uvidíte jak u ní bude ležet jak jí to umožníte....do budoucna by to chtělo lepší UVB buď alespoň repti glo 10.0 26W nebo lépe nějaké "reálné" uvb....jinak jako výhřev mi přijde strašně málo 25W žárovka.....minimálně bych dal alespoň 40W...samozřejmě se nesmí nádrž přehřívat...ale u 25W žárovky se nemůže vůbec vyhřát.....já mám nejlepší výsledky u perfektně odvětraných nádrží(třeba celý strop) a tam na relativně malou vzálenost(25-30 cm) Halogen 75W kde se může ještěr vyhřát na 60 stupňů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:14 elegans1 Re: hanicky
Po takové dávce se něčemu divíš?Zvířatům typu kůň nebo kráva se dává 10 ml tohoto přípravku.A to kráva váží třeba 600 kilo.Kolik tak váží ta agama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:09 hanicky
Už mě to taky napadlo, ale netušila jsem, že by to mělo takové následky.Budem to muset spustit dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:36 Muž vitas [27] - Ještěři
To UVB js strašně vysoko. Z týhle výšky tam to UVB záření ani nedojde... ;-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:34 hanicky
Fotka k příspěvku posílám druhou fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:33 hanicky
Fotka k příspěvku Díky za rychlé odpovědi.AD3 jsme jí dali na červa 0,1 ml. Stříkajdou jsem to nedala. To mi nešlo. Světlo je tam UVB stupeň 10, 13W a UVA 15W, výhřev 25W.
Posílám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:20 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: hanicky
To že druhý den nežere vůbec nic neznamená....je veliká pravděpodobnost,že je to vlivem počasí...pořádně osvětlit terárium....nejlépe trubice,výhřev a UVB....ale nevím jak to vypadá u vás....třeba dejte foto....u 3 měsíční agamky zimování nepřipadá v úvahu....

AD3 dostala. Já už fakt nevím co jí je.

coze
Docela by mě zajímalo kolik tý AD3 a jakým způsobem tomu tříměsíčnímu mláděti s 25 cm podáváte????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 17:40 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: hanicky
ak nezere 2 dni tak je to este ok,moja agama niekedy nezere aj 6 dni,tiez sa len schovava a polehava.Ale moja to robi hlavne kvoli pocasiu,vacsinou v zimnom obdobi :-) mozno preto aj tvoja,ale radsej pockaj na rady skusenejsich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 16:51 hanicky – sos nežerem
Dobrý den.Prosím o radu. Máme doma agamu vousatou dva měsíce. Stáří 3 měsíce a měří 25 cm. Do včerejška bylo všechno ok. Dnes druhý den nežere a jsme z toho nerv. V terárku má myslím všechno ok. UVB,UVA a teplo. Běžně papá salát. mrkev, cvrčky i červíky. Teď se spíš schovává a polehává.
Jinak vypadá velmi dobře. AD3 dostala. Já už fakt nevím co jí je.
Poraďte mi prosím. sad
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 120x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/727-sos-nezerem