Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

filtr do želvária

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
filtr do želvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 21:41 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Leli
Ahoj, já na vodopád použil čerpadlo Atman AT-303. V mém případě jde o daleko menší nádrž, ale jednak dělají i silnější verzi a druhak si myslím, že i tohle by Vám stačilo ;-) Nicméně po cca měsíci jsem musel reklamovat vadnou hřídelku - od té doby běhá jak má...

K vidění zde: terarka.net/terarka/1423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 13:10 Žena Leli [1] - Želvy – Vodopád
Dobrý den , koupila sem želvákům nové akva takže teď přemýšlím jak jim to tam vymyslet. Napadlo mě udělat jim vodopád , vymyšlené už to docela mám ale teď nevím co tam dát za čerpadlo??? ( akva zhruba 130 litrů a výška sloupce bude asi 35 cm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:29 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Moc hezky napsané.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2012 21:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Srovnávat celé skupiny podle intelektu nelze. Viz. například ptáci: slepice je sice blbá jako vagon bláta, papoušek šedý (žako) má ovšem intelekt šimpanze a skandinávská kavka (krkavcovití) je ještě o poznání chytřejší... Ač jsou tito ptáci sami velcí přibližně jako mozek šimpanze a jejich myslivny o velikosti hrášku nemají žádnou šedou kůru mozkovou, je holt pruhované těleso recentních theropodů neporovnatelně výkonnější nežli savčí vrásnění šedé kůry na téma využití přibližně 10-ti %. Vývojové vychytávky vzniklé dokonce o pár miliónů let dřív (gigantické savcovité plazy dominující konci prvohor v triasu malilincí první dinosauři vytlačili neuvěřitelnou rychlostí... )
Leguán čukvala si většího a silnějšího samce vousatky taky podřídí prakticky okamžitě a bez boje (budou-li obývat společné terárium) protože mu to líp myslí a ten druhý to jako výhodnou věc v rámci soužití klanů dokáže pochopit, stejný princip jako u člověka a psa...
A terekovité želvy Pelomedusa subrufa zas spolupracují při lovu kořisti, jíž jednotlivec neumí přemoci (a pak se o potravu podělí), zatímco kajmanka dravá zakousne a sní i svoje vlastní mládě ;-)

... nemluvě o otázce, jakto že, krucinál, prťavý potkan může mít při IQ testech stejné či lepší výsledky v porovnání se psem, prase v chlívku může (prokazatelně!) dosáhnout úrovně hloupého člověka... a dokonce i mnohojaderný prvok mikromyceta (NEMÁ VŮBEC ŽÁDNÝ MOZEK ;-) ) vykazuje při pokusech celkem překvapivé známky intelektu...
Prapodivné, avšak reálné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 23:34 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
mily myslivec vobec nejde o radost , ale o pristup k veci.ludia si az moc zvykli na gauc a podobne vymozenosti.nieco mat sa rovna vlastnit a je to moda.avsak ak po niecom tuzim je to presvedcenie, ktore nepozna hranice.napr.preto nasa reakcia(aspon dufam) :-) ale fakt drzim palce aj o 20 rokou palec ale teraz sa chcem ospravedlnit fajfmenovy nakolko chcem bojovat za isty druh korytnacky (on vie) nemozem prijat jeho ponuku ajked je lakava. korytnacky maju v sebe nieco uzastne co ma laka a neviem zatial popisat.spravaju sa inak ako pes ale maju viac intelektu ako had alebo ine plazy.som proste divne fascinovany. :) krajsie to popisat neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 19:45 myslivec Re: fajfmen
dradoslav a fajfnen udelaly jste mi radost moc dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 23:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
A já mám dodnes pidi akva. Dvě dospělé (nebo skoro dospělé) želvuši a dvě prťata v předělené improvizaci, aby se nedostaly při krmení k sobě (kvůli úrazům). Dimenzováno původně na jednu (max. dvě) želvy, jenomže těch bezdomovců vyhozených je docela ranec ve frontě... a neujmi se jich, chuděrek ;-)

Když to momentálně poctivě přepočtu na želvu a litry vody, vychází mi tak tři až pět kýblů vody na jedince :-O . Přesto se ale i v těch podmínkách např. z umírající nemocné Máji stalo neuvěřitelně silné a vitální zvířátko...

Mmch. kdo máte čupr podmínky a přístup (s vědomím, že jsou ta zvířata na třicet a více let chovu) - neujal by se někdo některé z mých želviček? Nepořizoval jsem si je proto že bych chtěl, stalo se tak protože je nějací hajzlíci vyhodili. Krom Emily a Máji (silná citová vazba) bych dalším želvičkám našel rád kvalitní domov někde u baráku s jezírkem anebo tomu podobně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 22:14 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
to pidi akva je dobre smich ale bohuzial aj pravdive. ja mam na teraz celkom dobre rozmery, aspon podla mna aj ked planujem jazierko ale to kym sa spravy ojoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 21:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Jo, myslivec má čupr přístup - maminka mu dovolila koupit želvičku napřesrok, a on hledá informace předem už teď do nejmenších detailů potlesk
Bohužel je ale pouze světlou vyjímkou mezi tisícihlavými stády blbů, co si v rámci módy nebo momentálního popudu zakoupí živého tvora (ona ta miminka ve zveráči vypadají rozkošně, kdo by odolal), a ve chvíli kdy zmíněný přeroste, zdevastuje a samozřejmě i vydatně potentí nějaké načinčané pidi akva, vyhodí jej někam do řeky. V lepším případě do nějakého tera spolku nebo MiniZOO (viz. naše Mája a Ferda) nebo zpátky do zveráče (Emily a Terezka), kde jim ale takřka neprodejné vzrostlé zvíře vezmou jenom málokdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:31 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
inak sa nam pekne debata rozvinula :-)
no je jasne ze vela ludi si proste nieco kupi, aby sa mama postarala. ja to mam naopak plati vseobecny zakaz ajked vsetci vedia co maju robit (keby nahodou nieco). je to fakt az srandovne ked clovek stretne cloveka ktory sa pita ,pita a pita a to ho zvieratko este len niekde caka (cest myslivcovy). aj ked mam rad adrenalinove veci radsej som vzdy informovany a tak som postupoval aj pri mojich zveroch. takze kupu predbiehalo vzdy aspon drobne studovanie na nete a nieco v kniznych tahakoch X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Nemyslím že by tam byla nějak dlouho, tak nanejvýš hodinu. Nějaký hajzl (sorry, jinak ho fakt nazvat nedovedu) ji prostě vyhodil do po okraj přeplněné popelnice, ze které dokázala před ztuhnutím ještě z posledních sil vylézt a upadnout do mělké čisté závěje. A tam by i zanedlouho umřela, nebýt můj kamarád čuně, ovšem (naštěstí) s dobrýma očima ;-)
Mmch. tuto konkrétní želvičku jsem dal později jinému kamarádovi, kolegovi z tera kroužku na intru, který trachemysky choval v nádherném dvoumetrovém akvateráriu. V mé želví prezentaci ji zde tedy nenajdete, ačkoli i některé tamní želvy si už prošly hodně hnusným zacházením a smrti prakticky koukaly do očí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Přesně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:25 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
:-D ono je to asi někdy nejlepší řešení, říct o chovu to horší a až potom to pěkné. Člověk si tak snáz, teda snad uvědomí, co je s tím všechno spojené..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:16 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
velmy odolna potvorka veru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Máš pravdu. Bohužel je ale situace taková, že např. má naprosto první TSE se ke mě dostala tak, že si můj kamarád cestou z kina odskočil v půli zimy vyčurat se k popelnicím a při té příležitosti si tam všiml na kost zmrzlé patnácticentimetrové želvy ve sněhové závěji. Že přežila byl vážně zázrak...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:42 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
ak niekto chce nieco hlavne pre zabavu mal by sa zamysliet skor nad lavovou lampou, alebo x-boxom ako nad zivym tvorom :) ci trepem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
V pohodě. To hloupé nedorozumnění nechme plavat X-)
Ještě na vysvětlenou - v chovu libovolných zvířat raději nadšeným adeptům předkládám do základu tu horší variantu notoricky známou třeba koňákům: 90% práce, 10% zábava. To aby zanedlouho ta zvířátka neskončila vyhozená někde u popelnic apod. (jako např. tři z mých pěti želv!) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:06 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo jo. Asi jsem to pochopil trošku jinak, než jsi myslel. Chtěl jsem se ti i omluvit. Možná jsem zareagoval neadekvátně a zbytečně agresivně. Jsem trošku vznětlivější povahy, co na srdci, to na jazyku. Nemá smysl, aby jsme si tady porovnávali pindíky nebo si honili trička kdo víc ví apod.. Tímto bych se i rád vrátil k danému tématu a přestal řešit kraviny. Ok? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:20 Muž radoslav [1] - ObojživelníciRe: fajfmen
podla mna si sa vyjadril spravne len to chapanie ludi je rozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Mám, díky love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
A přes osobní vím i proč. Tel. číslo na mě stále máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
V posledních dnech jsem o ně asi přišel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Bodejť. Obdivuju Tvoje nervy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
A že přesně vím o čem píšeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jiri99
OK. Možná jsem se předtím špatně vyjádřil a dík tomu došlo k mýlce a chybnému výkladu. Ovšem už jen iniciála psaná v oslovení je pro mě ekvivalentem vykání a tedy určité úcty - znamená, že si přispěvatele do diskuse vážím, což by Ti mohlo napovědět.
Pokud si zde projdeš starší příspěvky (prakticky v každém vláknu), určitě dost brzy zjistíš původ mého skepticismu - prostě nás zde co chvíli bombardují dotazy lidé typu "mám želvu na koukání, nechci se o ni moc starat, povinně poraďte co s ní" ;-)
Ve "fajfmen napsal", vytržena z kontextu, působí daná část mého příspěvku vážně jinak než jsem ji zamýšlel. Pardon X-) . Na stranu druhou už mě unavuje být za každou cenu korektní jak pokrytečtí poslanci a jim podobní paraziti - slovíčkaření vynechme, jděme k meritu věci a provnávejme spokojenost chovaných zvířátek. Vzájemně se z toho můžeme učit - a o to tady jde. Máš-li dobrý nápad (viz. ten filtr), sem s mím, je to super ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:52 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
filter treba pri kory tnackach predimenzovat minimalne 2x a idealne je ak voda pada z vyky ako pri vodopade koli kysliku potom neni problem s nicim ale pomahaju aj ine veci a to som uz pisal myslivcovi inak odporucam externe filtre a to zo skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:34 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
To si piš, že vím co tím chceš říct. Mám každé své zvíře rád a rád se o něj starám.
Co se týče toho molitanu, já bych to stejně neriskl. Že to jedna želva zvládne neznamená, že ta moje to zvládne taky.. A velmi nerad bych ji vystavil zbytečnému riziku pokud to není nezbytně nutné.

fajfmen napsal:
Jinak s čištěním filtrů musíš počítat. Se psem musím taky ráno a večer na louku a kocourům vyčistit bedýnky nejméně třikrát čtyřikrát denně. Propláchnutí filtračí baterie zhruba jednou za pět dní je už vážně brnkačka, o výměnách vody nemluvě ;-)

Varianta další je, pokud je člověk líný postarat se dlouhodobě o čisté prostředí zvířátka - nepořizovat si je! Nic proti Tobě a Tvému přístupu, musíš si to ale předem uvědomit.


Takže proto, že jsem si filtr udělal tak, že jej nemusím každých pár dní čistit a kýblovat vodu, jsem líný? To je přece směšné.. tone
Jen pro tebe, aby jsi měl představu, mám doma sedm akvárek různých velikostí, terárko s ještěrkama a aby toho nebylo málo, ještě potkana v kleci. A kupodivu už mi dlouhou dobu nic nezemřelo a každé zvířátko krásně prosperuje. Už to tak vedu pěkných pár pátků a troufnu si tvrdit, že mám snad i nějaké zkušenosti.
Pokud dobrovolně kýbluješ každý týden, či každých pár dní, klidně si kýbluj. Ale buď tak hodný, nesuď jiné dle jednoho příspěvku když o nich nic nevíš. To mě až uráží. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2012 22:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jiri99
Jeden známý má už patnáct let zdravím kypícího samečka TSE (neplánovaně se ujal vzrostlého a mírně řečeno dorasovaného jedince) v nádrži s bublifukovým filtrem, akorát tu hmotu musel zakrýt kovovou mřížkou - želvušák to brzy začal náruživě cupovat :-D
Mé želvy zas s oblibou začaly rozebírat a chřoupat polystyrenové břehy, sotva obrostly pro ně chutnými řasami. A bez problémů ten svinčík zase vyloučily. Samozřejmě jsem umělotinu okamžitě po zjištění problému odstranil a koupil drahou korkovou kůru, tu ale mršky rozhryzaly a sežraly ještě mnohem rychleji...

Jinak s čištěním filtrů musíš počítat. Se psem musím taky ráno a večer na louku a kocourům vyčistit bedýnky nejméně třikrát čtyřikrát denně. Propláchnutí filtračí baterie zhruba jednou za pět dní je už vážně brnkačka, o výměnách vody nemluvě ;-)

Varianta další je, pokud je člověk líný postarat se dlouhodobě o čisté prostředí zvířátka - nepořizovat si je! Nic proti Tobě a Tvému přístupu, musíš si to ale předem uvědomit. Já si třeba jednu želvu trachemysku koupil záměrně a čtyř dalších se postupem času ujal, protože se jich někdo zbavil, vyhodil je když "přerostly". Klidně bych mohl říct, že mě péče o ně zatěžuje a fakt pomalu nedělám nic jiného než že mimo pracovní dobu skáču kolem zvířat, jenže ti tvorové nedostali na výběr a jsou obětmi lidského kšeftu a blbosti. A tak imrvere běhám s kýbli vody, aby to tam měly čisté. A nejspíš tak budu běhat ještě za dvacet let, ale nijak mě to netrápí. Jednu každou z nich mám rád a líbí se mi, že jsou spokojené... Snad asi už víš co tím chci říct ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2012 22:13 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Člověče, co se týče těch vnitřních filtrů, konkrétně přímo kostky, asi bych to neriskl. Měl bych strach, že si želva kousek slupne a pak jí to otráví, nebo tak něco. Uvízne v žaludku, nestráví to a pak už zbývá jen operace, nebo smrt. A u těch bateriových je zase na prd, že je musíš často čistit...
Externí jsou zase jak píšeš ne zrovna za malý peníz.
Dle mě je asi vážně nejlepší si nějaký ext. filtr prostě vyrobit. Mě ten můj vyšel na cca 800,- plus mínus.. A filtrace funguje na jedničku.. Na štěstí.. potlesk
Kdyby to někoho zajímalo, inspiroval jsem se přepadem na stránkách www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 21:14 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucie
V podstatě je možné použít jakýkoli filtr co nedělá přílišný hluk a želvy se nedostanou na filtrační hmotu (pokud např. ta bublifuková není za mřížkou, nejspíš se dříve nebo později začnou bavit jejím cupováním). Firmy jako Atman, Fluval nebo Aquael dnes ale poměrně levně vyrábějí srovnatelné výrobky, zejména bateriové vnitřní, které lze s úspěchem použít (osobně mám pocit, že se dokonce pro želvy hodí víc než pro rybičky), jen je budeš muset často prát.
Obrovité vnější Eheimy jsou samozřejmě naprosto nejlepší, hlavně zajistí i biofiltraci, filtr za tři čtyři tisíce je ale v českých podmínkách přece jen kapánek blíže sci-fi než běžné částce na výplatní pásce průměrné rodiny po odečtení standartních nákladů na živobytí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 15:46 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Lucie
Který? U želváka mám Atmat AT200 a ten je tichý. Nehrčí, nevibruje. Externí mám CF-600 ve sto litrovém akvišu kde odchovávám gupky pro morlora. Akvárko máme v ložnici a o filtru nevíme. Je tichoučký. A filtruje si myslím taky dobře, pač jak už jsem psal, je v odchovně na gupky. A ty jak je známo vytvářejí hromadu detritu. Akvárko je dost přerybněné a bez problému. Jen jsem do něj dokoupil filtrační náplně, pač těch co tam bylo, zaplnily sotva jeden koš ze dvou. Když teda nepočítám ty tragické "keramické" válečky.. Ty jsem právě vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 09:27 Lucie
Želvárium máme v pokoji kde spíme, je jeho chod tichý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:02 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Lucie
Za sebe můžu s čistým svědomím říct, že ext. není vůbec špatný atman. Mám jej něco málo přes rok a naprostá spokojenost, co se týče poměru cena/výkon/kvalita.
Ale u želváka se mi nejvíc osvědčil filtr "samodomo" s obrovským objemem filtrační náplně. Želvárko se po zajetí filtru stalo "téměř" bezúdržbovým.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 21:00 MaxoSK Re: Lucie
Lucie napsal: Ahoj všem želvařům, mám klapavky pižmové, jelikož nejsou dobrými plavci, máme v želváriu 15 cm vody. Nemáme žádný filtr, nějaký bych ale potřebovala, ale vůbec nevím jaký, nemůžete mi někdo prosím poradit?

Ahoj, záleží akí tip filtra chceš či vnútorný alebo externí. Vnútorný je najlepší asi klasický bublifuk a z vonkajších sú to značky fluval, EHEIM, JBL :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 07:42 Lucie – filtr do želvária
Ahoj všem želvařům, mám klapavky pižmové, jelikož nejsou dobrými plavci, máme v želváriu 15 cm vody. Nemáme žádný filtr, nějaký bych ale potřebovala, ale vůbec nevím jaký, nemůžete mi někdo prosím poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 17:53 Losky Re: MaxoSK
Dnes jsem ho zapojil a v pohodě. Ještě nějak musím vychytat směr proudu vody. Mám ho v 80x38x40 cm, vody tak půlka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:02 MaxoSK
Dá sa použiť, ja mám na ten istý objem momentalne fluval 305. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 12:52 Losky
Ahoj, dá se použít filtr Eheim 2075 na cca 60L vody? Vím, že se dá snížit průtok, ale když ho stáhnu třeba na třetinu, tak jestli třeba neodejde. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:55 Muž Felix [754] - Ještěři
U vnějšího filtru ale bacha na případná další domácí zvířata - našim dvěma pubertálním koťatům se podařilo proděravět zuby a drápky hadičky zmíněného (ohromná zábava) už během prvního dne po instalaci natolik, že jsem se radši okamžitě vrátil k vnitřním filtrům, než abych potenciálně vytopil sousedy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 22:15 Žena Nympheas [3] - JeštěřiRe: tomáš
Mám jednu velkou vodní želvu,ty malé jednou vyrostou a budou z nich také pořádní mackové.Doporučuju každopádně vnější filtr,čím silnější tím lepe od firmy fluval,nebo eheim.Cenově nevím jak jsou na tom,ale jsou spolehlivé.Já mám 200 litrové a filtr fluval 305.Čistím jednou za měsíc i déle.Ahoj Martina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: tomáš
Možností je spousta, zkus projít zde vystavené prezentace a tam se inspirovat. ;-)
Jinak vnější filtr je určitě lepší než ty vnitřní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 15:44 tomáš – filtr do želvária
Zdravím, v akvárium mám 50l vody, obývají ho 2 malé vodní želvy (5cm) (TrachemysScripta)
vodu musím měnit každý týden což si myslím že je moc, proto bych chtěl do 1200kč koupit nějaký účinný filtr.
Jaký mi za tuhle cenu doporučíte? uvažuji o Tetra Tec EX 600, myslíte že by byl vhodný když vezmu že by měl být aspoň na 2 roky? časem jak by želvy rostly tak by byly čím dál větší prasata a zvyšoval by se objem vody (tak na 100l)tak aby to stíhalo čistit
a ještě bych chtěl vědět co se stane při výpadku proudu jestli se nezničí když bych zrovna nebyl doma. jaká jsou jeho negativa?
děkuju

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 513x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/730-filtr-do-zelvaria