Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Bombina orientalis - nafouknuti

 

NápovědaFórum » Obojživelníci » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Bombina orientalis - nafouknuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 09:57 Žena renatalutsch [0] - Obojživelníci
ne,uhynull jen ty co se co byli jak balonek, tedka se zbytek drzi a mame od nich i mlade. Mozna to bylo vodou ale jestli to chov postihne znovu tak jsem v koncich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 15:42 Ondruch
To je škoda. Ostatní byly také nafouknuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 15:04 Žena renatalutsch [0] - Obojživelníci – podekovani
moc vam dekuji za rady, dve Bombiny me uhynuli, ostatni jsou v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:38 Ondruch – Vodnatelnost/nafouknutí
Vzpomněl jsem si nedávno, na jendom fóru jeden chvoatel řešil nafouknutí svých casatých obojživelníků a chvíli se to řešilo. Mluvilo se i určité nemoci jako vodnatelnost (hydrops) nebo naopak o nafouknutí plynem (subcutaneous emphysema). Internety vesměs radily pouze opatrné propíchnutí kůže obojživelníka, přičemž vodnatelnost by se mohla vrátit, u té poruchy s nafouknutí plyny se to vrátit již nemusí.
Zde: books.google.cz/… píší něco málo o tom nafouknutí.
Příčina je neznámá. Žábě by to mělo vadit asi jen při plavání. Zkus buď to propíchnutí, nebo uvidíš, třeba se to vrátí do normálu samo. Popř. se poraď s nějakým odborníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:31 Ondruch – nafouknutí obojživelníci a p. Zwach
Pan Zwach ve své knize "Obojživelníci a plazi ČR" popisuje u některých obojživelníků (konkr. u rosničky zelené a skokana hnědého). Tito jedinci jsou zvláštně nafouknutí. Příčinou je prý nějaká porucha, při které se během nadechováni dostává vzduch i tam, kam by neměl, mezi svaly a pod kůži. Jestli to dané jedince nějak výrazně obtěžuje, to nepíše, každopádně oba dva jedinci vypadají jinak zdravě a dospěle. Třeba to vliv nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 02:27 Žena renatalutsch [0] - Obojživelníci – Bombina orientalis - nafouknuti
uz pres dva roky chovam Bombiny , doposud jsem nemela zadne problemy ani uhyn az do dneska.Jedna Bombina se nafoukla jak balonek, bohuzel jsem nikde na webu nenasla cim to muze byt zpusobeno, moc prosim nema s timto nekdo nejake zkusenosti? moc prosim o rady.....

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 88x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/736-bombina-orientalis-nafouknuti