Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

UVB pro felsumu madagask.

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
UVB pro felsumu madagask.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:35 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
Proč by nutrimix nebyli vitamíny? Když obsahujou mimo teda již zmíněných minerálů vitamíny A , D , E ,Béčka C a tak dále a tak dále..... nebudu to vypisovat všechno... a pak jsou ještě tebou nazývané vitamíny jako combinal , combisol, hydrovit a ty obsahujou pouze vitamíny AD3 ... v kapalném provedení ve vyšší koncentraci.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:04 Muž halaly [25] - Ještěři
Kurník, co jsou teda vitamíny? Já v tom dycky tápu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 17:52 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: halaly
Nutri Mix Repti Calci plus nejsou vitamíny, ale minerály ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:29 Muž halaly [25] - Ještěři
Já teda používám Nutri Mix Repti Calci plus a když byla felsuma malá, tak jsem jí to dával při každém krmení. Pak jsem se dočetl, že bych vitamíny měl dávat jednou týdně, takže jsem dávky omezil a sypal každé krmení jen vápníkem. Felsuma vypadá zdravě, je krásně vybarvená a nemá žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
Akorát při podávání vitamínů pozor na správné dávkování.
...méně je více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:29 banaby Re: elegans1
dobře,takže určitě nic nezkazím tím,když budu používat oboje,díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
O tomhle jsme se tuším už dohadovali, nicméně mláďata i felzumy jsou OK, takže nevidím důvod proč do nich cpát cokoli navíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:20 elegans1 Re: Pogona
Já mám zkušenosti opačné.Bez přidávání vitamínových směsí jsem měl problémy s líhnivostí a životaschopností mláďat.Dospělí měli problémy udržet se na skle a to jsem UV používal.Přijde mi rozumnější použít UV a zároveň dodávat vitamíny a minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já své skupince ( kterou mám druhým rokem ) nic nepřidávám ( jen vápník do přesnídávek ), mají se čile k světu, navíc mají pravidelné snůšky stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:08 elegans1 Re: banaby
UVB rozhodně nepostačí,zvlášť když budou samice březí.UV řeší pouze metabolismus vápníku a vitamínu D,nic víc.Všechny ostatní minerály a vitamíny se musí dodávat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: banaby
Vitamíny žádné, UVB postačí ;-) - stačí si o této "problematice" prohledat zdejší diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:31 banaby – UVB pro felsumu madagask.
Já vím,už zase UVB!Ale začínám a pořád nevím jestli mám felsumám pořídit UVB výbojku(např.Lucky reptile compact sun 20W)nebo jim budou stačit vitamíny AD3 combinal(a samozřejmě i minerály)?Nebo oboje(výbojka i vitamíny)?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 128x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/754-uvb-pro-felsumu-madagask