Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

útěk dubii

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
útěk dubii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 23:38 Žena Larisa [4] - Ještěři
taky jsme je sháněla zatím nic, ještě navštívim obyčejné drogerky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:55 Žena TerkaS [12] - Ještěři
já taky děkuju, jenom ty domečky nemůžu sehnat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:31 Muž Zedrik [8] - Ještěři
jj taky děkuji za tip.Máma se může zbláznit,když se jí někde nějaký cvrček prožene. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:37 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: Sewer
Dík za tip! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 06:32 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mě cvrčci utíkaj pořád, neřeším do :-D
Mám koupené ty pastičky a fungují skvěle. Prodávaj je u nás v drogérii. Jsou to takové papírové domečky a uvnitř celé lepí. Je tam taky něco, co je láká. V balení jsou tři kusy a jeden by měl fungovat až 3 měsíce, stojí okolo 100,-. Dal jsem do každé obývané místnosti v baráku jednu a do svého pokoje tři. Cvrčci se do nich opravdu chytají a to ne náhodou, ale dost.
A to jsem dokonce koupil pasti určené na rybenky, protože na cvrčky ani šváby zrovna neměli. Navíc mám pocit, že už je mám asi půl roku a stále fungují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:39 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: TerkaS
no to musí být fakt radost,mě jednou utekl crček a byl to fakt děs,ale za dva dny ho chytla moje kočka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:37 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: HammerJoe
právě proto,že se všude píše jak uhynou a nedaří se jim jsem to nechala chvíli být,abych zbytečně neřešila patičky,ale ted vidím, že se jim daří tak to musím řešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 15:15 Žena TerkaS [12] - Ještěři
někde jsem četla že se dobře chytaj treba na oboustrannou pásku.. Mě prozměnu utekla krabička cvrčků a radši bych teda asi ty dubie :-(
je to fakt děs jak všude cvrkaj.. vyrobila jsem na ně past ale nechyt se ani jeden tak jsem zvědavá co s nima budu dělat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:39 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Larisa
množí se určitě, fakt vylézají uplně prtavé dubie

No já ti nevim,píšeš že se to stalo před několika měsíci, tak na co ještě čekáš až zamoříš celej barák....já bych to eventuelně řešil hned!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:05 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Pogona
množí se určitě, fakt vylézají uplně prtavé dubie, tak je asi ještě chvíli počkám a pak se to začne eventuelně řešit. díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:02 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Landvir
to je vtip???
normálně se zeptam jak je vyhubit a ty mi tu říkaš že dělám reklamu a navíc neautorizovaná? no
Mám tu normálně své terarko a chtěla jsem jen poradit. klidně bys mohl považovat za reklamu každou radu s odkaze,která se tu myhne,že?
člověk aby se bal zeptat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 08:52 Muž vitas [27] - Ještěři
Koukám, všude podobný. Taky si vzpomínám na večerní honby na ty cvrkající zrůdy v pokoji kde spí dcera a manželky slova "budeš to krmit jenom červama" :-) A když si to cvrček prošpacíroval kolem telky při večerní siestě tak jsem přešel na sarančata. Ty jsou líp uhlídatelný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 08:12 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: HammerJoe
Směju se až se za břicho popadám. U nás teda neběhají dubie, ale sem tam nějaký ten cvrček se po obýváku proběhne. Manželův slovník pak postrádá slušné výrazy. smich smich A já se vrhám na honbu za cvrčkem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:11 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
žena se se mnou málem rozvedla

smich to jsi mě pobavil.... to kdyby se stalo u nás tak se žena minimálně odstěhuje smich :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:06 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Reklamu bych v tom neviděl, ale to je v podstatě jedno....já si myslím že v létě by se ti v bytě určitě množili....jinak s dubiema je skvělá manipulace nebál by se útěku....ale třeba takový panchlory nivea tak to je na manipulaci už jiná liga.....ty kdybych nepodchladil tak bych na ně ani nešáhl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:48 Žena Verčák [112] - Ještěři
Já vím proč je neukupuju :-D i když je fakt že teď když nebyly sarančata tak jsem zkusila koupit krabičku s tím že je co nejdřív zkrmím.. a ona ta potvora mi je nechce žrát! :-D po sarančatech se může utlouct a na švába jenom tupě čumí.. tak doufám že mi neutečou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:56 Muž halaly [25] - Ještěři
Safra, vy mě děsíte.
Ujišťuji rodiče, že dubie se v malém počtu nerozmnoží, ale kdyby mi utekly březí samice, tak bych měl asi kua problém. No ještě musím dost popřemýšlet, jestli je mám začít chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 17:44 elegans1 Re: Pogona
Tak ono pokud utečou březí samice,tak jim nic jiného než "porodit" mláďata ani nezbude.Každopádně dubie v bytě nedokážou vytvořit stabilní populaci jako třeba periplanety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Mě před lety taky doma uteklo pár dospělých kousků,.... asi po 4ch měsících jsme jich měli doboru stovku ( převážně mláďat ) ve špajzu, kde obývali mouky, těštoviny a jiné "mňamky", žena se se mnou málem rozvedla :-D
Nicméně časem vymizeli, ale trvalo to další dobré 4 měsíce. Jedinou dobrou věc, kterou to přineslo, byly plastové uzavíratelné dózy na těstoviny, mouky, cukr, krupici atd.,...... Takže bych se dost hádal o tom, že se nedokáží rozmožit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:27 elegans1 Re: Landvir
Já bych to neřešil vůbec,dubie se v bytě nerozmnoží.Časem pochcípají samy.Pokud by v rodině někomu vadily,není problém koupit za 50 korun Biolit nebo podobné přípravky a vystříkat prostory za skříněmi,atd.Volat kvůli tomu deratizéra je nesmysl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Ja bych tohle vlákno HammerJoe vůbec neřešil..vypadá to spíš na nějakou reklamu. Najednou se zde objeví dva neautorizovaní členové a řeší tady deratizaci... Jak Larisa tak pan S. Ale třeba se pletu a tím pádem se Larise omlouvám, ale nevím nevím.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:43 S.
Plně souhlasím s HammerJoe!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Larisa
No mě se to nikdy nestalo a velice dbám na to aby to tak taky zůstalo....ale myslím že ti nějaký pastičky na šváby nepomůžou....pokud už se množí tak se budou množit i nadále a kor v létě...a dubie moc velký nároky na život zrovna nemaj...těm stačí málo ke štěstí.... Žiješ v paneláku? Jinak bych se asi zkusil poptat u nějakýho deratizera.... Vím že kdysi utekli známýmu na baraku a říkal že ještě za 2 roky je tam nacházel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:02 S
Určitě zavolat deratizéra! www.deratizace-labus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:36 Žena TerkaS [12] - Ještěři
namám s tím vůbec zkušenost ale tady mají jakési pastičky na šváby pasti.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 11:22 Larisa – útěk dubii
Před několika měsíci mi kočka převrhla box s dubiemi, hodně jich uteklo a do ted,vylezají a mám pocit že se i množí,protože protože potkam sem tam na promenádě i malé prcky. mám doma kočky,psy a hlavně dítě,tak nevím co použit abych kolonii zrušila.děkují

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 272x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/759-utek-dubii