Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Bazilišek zelený

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Bazilišek zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:14 Muž Felix [754] - Ještěři
Není zač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:35 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: fajfmen
děkuji moc :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 19:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Loris
Bazilišek zelený se relativně ochočit dá, nikdy to ale nebude stav jako dejme tomu u vousatky. Je totiž povahou/plachostí dost podobný kočinčině a v přírodě obývá i dost podobné prostředí (vlastně je to dokonalý příklad vývojové konvergence).
Pokud ho chceš udržet v klidu, aby se při každém sebenepatrnějším vyrušení nerozsekal o sklo nádrže, v žádném případě mu nesmíš zařídit krásně zarostlé pralesní terko se spoustou úkrytů (!). Je to paradox, ale pouze bazilišci žijící v jednoduše vybavených přehledných teráriích bez úkrytů a opticky naprosto otevřených do místnosti, bývají docela klidní (přesně naopak, než by člověk předpokládal) ;-)
Při pouštění navolno ale bacha! Pokud se bazilišek rozběhne, nemá ho člověk šanci chytit (konec konců - to zvíře umí běžet i po vodní hladině) a navíc v relativně stísněném prostředí bytu při takových pokusech hrozí i jeho poranění, nezřídka i fatální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 17:28 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Loris
Já zvířata ven z terka v bytě nepouštím. (už mi po bytě běhaj dvě - syn a dcera):-) Jinak co se péče týče, tak tohle je focený u tchána v ještěrkárně takže je nemám přímo v péči (jen když jsou na dovolený atp.), ale určitě je tu někdo kdo je chová a rád poradí... ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:21 Žena Loris [0] - Ještěři
tak jo, to je super :) a je péče o ně složitá? a dají se pustit na "vyvenčení" po pokoji? :) bazilišci jsou můj sen... Jednou možná až budu mít velkej byt a v něm obrovský terárko (takový ty naivní sny stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:28 Muž vitas [27] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ti naši jsou v pohode. Nechávaj se hladit od dětí... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 07:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
Já choval skupinu 1.4 Bazilišků štíhlých - Laemanctus serratus a o nějakém ochočení u nich nemůže být řeč. Leč s B. zelenými zkušenost nemám - můžou být úplně jinní,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:10 Žena Loris [0] - Ještěři – Bazilišek zelený
Ahoj,
Nemá tu někdo doma baziliška? :) Zajímalo jestli se dá takový ještěr alespoň trochu ochočit - např. jako chamíci, nebo aspoň felzumy...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 127x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/761-bazilisek-zeleny