Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krajta královská nebo Hroznýš královský?

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Krajta královská nebo Hroznýš královský?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 12:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martin C.
Jak jsou velcí? Spíš než věk rozhoduje právě velikost hadů. Myslím ale, že na třech letech to bude OK. Pokud samice není " připravena " , pak nezabřezne. Co se týče prodeje. Mladí po prvním svleku se prodávají kolem 500,- ale upřímě o ně moc zájem není. Jako všude platí, že čím levněji je nabídneš, tím spíš prodáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 07:00 Martin C. – Předčasná gravidita
Zdravím.
Chovám dva tříleté hroznýše, samce a samici, ale doposud jsem neměl v plánu nechat je spářit. Bohužel jak zákon schválnosti přikazuje se Samci v noci povedle prorazit příčku a ráno jsem ty nemravy našel jak kopulují.
Rád bych se zeptal, jestli předčasná gravidita problém, protože co si pamatuji z knih, tak by se měli správně nechat připustit až kolem října.
Také bych se rád zeptal jaký v současné době o malé hroznýše zájem, atˇ vím, co mě čeká, dyby na tu graviditu přeci jenom došlo. Díky moc. Martin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: David
Odpověď je víc než užitečná,..... přestaň obalovat krmení pro hady v čemkoli,.... ty by jsi snědl kuřecí stehno obalené v písku? Taky jenom v nouzi,.... přesně to hadovi děláš, pro něj je zcela přirozená kořist hlodavec, pták,...v ničem neobalený. Hadi mají velmi citlivý čich a i sebemenší poprašek na srsti cítí a dokáže je odpudit,....

Některé druhy hadů jako jsou třeba gonyosomy, jsou náročnější na přísun D3ky, to se řeší ale kvalitním UVB anebo vstříknutím tekutých vitamínů injekčně do potkana/myši,....

Jinak velikostně mi příjde had na fotce, jako když se mi narodí mládě,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 16:32 David – Hroznýš královský
Doporučil mi to pán kde jsem hada kupoval. A tahle odpověď mi moc užitečná neni teď 3 měsíce jí pravidelně a změny nepozoruji. Co myslíte podle fotky je to normální vzrůst ročního hroznýše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: David
Kriste pane v jakých vitamínech obaluješ chudákovi hadovi myš ne se nediv, že ji pak sežere jen když je na pokraji úhynu, aby se udržel při životě. A samozřejmě tím pádem neroste,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 18:49 David – Hroznýš královský
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat mam hroznýše bude mu skoro rok a vůbec mi neroste nevíte čím to je? Nejdřív jsem ho měl ve velkém teráriu a usoudil jsem že je to na něj veliký a dal jsem ho do mnohem menšího stávalo se mi že ani nechtěl žrát myš teď už pravidelně po týdnu když ji neobalim ve vitamínech. Svléknul se mi teprv 3x prosím o radu děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2012 20:34 Darina Re: Pogona
Děkuju za rady věci pro krajtu se pomalu kupují už se jí nemůžu dočkat ;-) ještě koupit dostatečně velké terárium a je to všechno hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 18:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Darina
Jak jsem psal, vlhkost neřeším ani u mnohem "náročnějších" hadů a ještěrek, prostě stačí udržovat vlhký lignocel. Poskytnout jí i koupací nádobu a víc netřeba řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 08:54 Darina Re: khopikcopin
tu knížku mám a je tam psané jen o napodobení střídání období dešťů a sucha a o tom že se krajty v příliš suchém terárium svlékají špatně kolik má vlhkost být v ní napsáno není :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 21:01 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – abeceda teraristy
no ja o tom moc nevim ale zkus si kdyz tak koupit abecedu teraristy o krajtě královské a tam se taky dost dozvíš třeba krmení tu vlhkost teplotu no to proste to co chces vědet tak tam by ses mnela dozvědět X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 16:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Darina
Lignocel či jiný substrát by měl být neustále vlhký ( nikoli přemokřený ), jinak není třeba vlhkost řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:44 Darina Re: Pogona
Děkuji a ješťe dotaz jakou vlhkost v terárium třeba udržovat? :-) o teplotě jsem se v článcích o těchto hadech dočetla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Darina
Pro dospělou krajtu pořiď terárium alespoň 90-60-60, one se všeobecně udává i menší terárium, ale věř, že v takovémto, bude velmi spokojená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 07:16 Darina Re: fajfmen
Děkuju za radu terárium ještě koupené nemám
nebyla jsem si jistá jestli by bylo dost velké a jaký rozměr je tedy pro tato zvířata dostačující? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 23:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Darina
To asi ne, i polovzrostlá guttka potřebuje větší (i když jsou podobné parametry často uváděny jako dostačující - když se tam zvíře ani pohodlně nenatáhne, nebude to pro ně nejspíš komfort :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:50 Darina Re: Pogona
a bude krajtě stačit terárium o rozměrech 80x50x40? lignocel, břidlici, větší misku a 2 žárovky do terária 75W mám již koupené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2012 17:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Darina
Oba dva druhy jsou povětšinou "bezproblémový". Pokud je to Tvůj první had, šel bych spíš do té krajty. Je o poznání menší - tím pádem ti postačí mnohem menší terárium. U hroznýše je nutné počítat s tím, že i v zajetí se mnohdy doroste délky kolem 2,5m, tím pádem je v dospělosti "složitější" manipulace, mnohem větší prostorové nároky, dělá i mnohem větší "bobky", potřebuje velký bazének s vodou - takže i údržba terária je o poznání náročnější,...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:26 Darina – Krajta královská nebo Hroznýš královský?
který z těchto dvou druhů hadů je lepší? hmm plánuji si koupit jednoho z nich ...chtěla bych takového se kterým je bezproblémová manipulace vím že je to velmi individuální proto vás prosím napište mi všechny vaše zkušenosti s uvedenými druhy hadů stydim

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 285x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/771-krajta-kralovska-nebo-hroznys-kralovsky