Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Říje králičí samičky

 

NápovědaFórum » Savci  

+ přidat příspěvek
Říje králičí samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 23:26 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: alice
Jednoduchá srovnávací metoda - může cca osmiletá holčička otěhotnět a následně úspěšně porodit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 20:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: alice
Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 20:02 alice – savci
mohl by mi někdo říct zda má dvou měsíční králice může mít mladé
prosíííííííííííííííím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 13:10 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: Vini
to právě nepomohlo, Kubíka sem držela a on nic, ona jak si z něj udělala holčičku, tak pak už vůbec nechtěl :-D ona se na něj vrhla, skočial na něj, zakousle se mu do zad, a on pak už nechtěl :-D ani se mu nedivim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 11:13 Žena Vini [34] - SavciRe: petastastna
Tak jí zkuste jen podržet a Kubu na ní položit, uvidíš že to pude samo ;D Takhle to dělám já normálně.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 09:12 Žena petastastna [4] - Hlodavci
tak Žofinka se už nastavuje, přišlo na ní jaro a zase nic :-D hrála si na kluak a Kubíček se jí tak leknul že z toho nic neni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:01 Žena Vini [34] - SavciRe: . : Hunter : .
To je parádní, já teď doufám že budu mít na výstavě s novýma králíkama úspěch aby mohli mít malí, mám totiž strach že mi holčina začne línat a to by dostala výluku :-( To bych pak musela uhánět naše klubový posuzovatele a těm by se asi moc nechtělo, ikdyž co já vím tak každej týden v neděli našich členů na trhu dřepí min. 20 :-D Tak snad by to nebyl takový problém.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 20:45 Muž Hunter [100] - Želvy
Mne otavarali na 11. Den, bol to velkonocny pondelok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2012 18:24 Žena Vini [34] - SavciRe: jarmila58
K tomu webu cos uvedla, ty informace jsou trošičku mylné...

K článku o říji
1. není pravda že páření bývá většinou napoprvé úspěšné, abs měla jistitu zabřeznutí musíš tento akt s nimi opakovat po celý 1 den ale dávat jim pauzy
2. samice není připravená po celý rok, jak už jsem říkala - může sice zabřenout ale pokud zrovna nemá říji, jedná se o "násilné oplodnění" ale to na samičce nezanechá žádné následky.
K článku o březosti
sameček nesmí být v jedné ubikaci se samičkou ani normálně, natož kdyby byla březí, je to absolutní nesmysl, samec s ní nesmí být v jedné kleci.
K článku o porodu
malá poznámečka, většinou se zakrslým králíkům rodí max. 7 mláďat, průměr jsou čtyři a tak bych to shrnula že se rodí 1-7 mladých, nikoliv 8 nebo 9, to už je počet který se rodí středním a jiným větším plemenům. K mláďatům: je lepší když se odstavují až ve věu 8-mi týdnů a oči otevírají od 9-12 dne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2012 18:16 Žena Vini [34] - SavciRe: petastastna
U ramlice se říje odhadnout nedá, můžeš jí zkusit připustit kdykoliv ale nemáš jisté, že skutečně zabřezne protože nemá přesně vymezený termín kdy má říji a kdy ne. Ovšem říje jako taková se projevuje tím, že když jí pohladíš u zadku tak si lehne, prohne záda a skrčí zadní nohy pod sebe, zvedá zadek a ocas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 15:27 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: jarmila58
děkuju, supr :-) už vim co sem chtěla ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 15:00 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: petastastna
Mozna najdes odpovedi tady: cs.petclub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 14:25 Žena petastastna [4] - Hlodavci – Říje králičí samičky
Dobrý den, poradil by mi někdo, jak často je samička zakrslého králíka v říji? Nebo se může ke králíkovi připouštět kdykolikv? Chtěli bychom mít malé ale nejsem v tomhle směru zkušená....

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Savci • Zobrazeno 135x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/782-rije-kralici-samicky