Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Holátko živé vs. zmražené

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Holátko živé vs. zmražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:03 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
No, ona je tak barevná že se mi to jen zdálo že krvácí ale štípnout jí musela pěkně :-D Ale předtím jí myš taky pěkně požvejkla, je poslední dobou nějak nepozorná - už se těším na svlečku aby jí to začalo mizet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
To se tu a tam stane, nic nedělej, jen to sleduj, kdyby to nějak začalo hnisat, pak to jen potři genciálkou, ale v 99% případů se to hadíkovi po 2,3 svlečkách samo zhojí. Jen je třebas dobré vyndat ji na čas misku s vodou, aby si to zbytečně nemáčela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 15:54 Žena Vini [34] - SavciRe: Sewer
Ahoja, mám docela problém. Dnes jsem Nagi krmila a myš mezitím co jí Nagi obtáčela se stačila pořádně zakousnout do jejího boku - až do krve,..co s tím??? Vydesinfikovat nebo nechat být? A čím, genciálkou nebo peroxidem? Momentálně peroxid nemáme, máme jen jodisol co pekelně pálí a tu gencošku... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 09:56 Muž Sewer [151] - Ještěři
U holat by to mělo být jedno...ale s ostrstněnými už pozor. Vím, že se nedoporučuje krmit např. křečkama, nevím teď, jestli je to kvůli jejich srsti nebo tak, ale vím, že jsem to někde četl. To by ti musel říct někdo, kdo to ví...já krmím jen myšima.
Nevím, odkud jsi, ale jestli ti dělá problém shánět holata, tak věř, že je to jednodušší, než se zdá.
Zkus se mrknout na www.ifauna.cz , tam najdeš snad všechno :-)
Tam jsem dokonce našel jednu paní z našeho města, od které beru jak holata, tak myši (má i potkany, křečky, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 09:47 Muž Fladik [0] - Hadi
Takže by neměl být problém v tom, zda je to pískomil nebo myš? Oni mi jednou rozmraženého pískomila sežraly, podruhé ne. Ale budu se jim snažit dávat co nejvíce živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 08:52 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pořiď si dlouhou pinzetu a zkus rozmraženým holátkem hýbat. Ale někteří hadi je zkrátka chtěj živý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 08:04 Muž Fladik [0] - Hadi – Holátko živé vs. zmražené
Dobrý den, mám v teráriu dvě korálovky sedlaté, které jsou 5 měsíců staré. Dovezl jsem si je od chovatele již rozkrmené. Po týdnu jedna z nich sežrala rozmražené holátko pískomila. Druhá nic. Ale byla před svklekem, tak jsem to neřešil. Ale další 3 týdny si ani jedna z nich nevzala. Holátko úplně přehlížely. Dnes jsem dovezl živé holátko myší, koupené ve zverimexu a jedna ho sežrala v pohodě. Ta první se svléká, tak potravu odmítá. Ale rád bych se zeptal, zda je velký rozdíl pro hady, pokud pofávám holátko pískomila nebo obyčejné myši? Je mi jasné, že živé je lepší, ale pokud budou zamražená, je problém to střídat? Nemohl být problém v tomto? Budu rád za každou radu či zkušenost. Díky!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 65x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/795-holatko-zive-vs-zmrazene