Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá - ztmavnutí

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Agama vousatá - ztmavnutí
0   15.04.2012 12:44 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: mia
Přítel opravdu šikovný, kloubouk dolů. Agamky mívají své nálady, časem si na to zvyknete :-)
0   15.04.2012 12:06 Žena mia [0] - Ještěři
Děkuji za pochvalu terária...Terárko vyráběl přítel, nastudovali jsme si vše potřebné a podle toho postupovali. Agamky krmíme tak, že jim dáme cvrčka nebo švába přímo před ně. Dáváme jim dokud chtějí. Nenecháváme potravu běhat po teráriu aby jim třeba cvrček v noci neublížil. Dnes už je agamka krásně světle zbarvená. Asi měla jen nějaké špatné období. Takže je vše v pořádku. :-) X-)
0   13.04.2012 17:40 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Na začátečníka super terárko ano Světelné podmínky více než dobré, uspořádání a vzhled terária taky velmi dobré. Zatím máte malinké agamky, tak jim možná musíte trochu pomoci s lovem, přeci jen je na ně terárium ještě dost velké.

PS: kdopak Vám to terárko vyráběl? jestli to není tajné :)
0   13.04.2012 17:10 Žena mia [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Díky moc za odpovědi. Dnes už žrala zase normálně, ale tmavá je furt. Tak snad to nic není ;-) Ale jsem v chování agam nováček tak se radši ptám X-) Takhle máma terárko v provozu...snad je tam vše ok.. :-O
 
0   12.04.2012 22:57 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Samozřejmě nejde o žádnou nemoc, agamy světlají a tmavnou, to je normální. Nejčastěji je to způsobeno nízkou intenzitou světla v teráriu. Co se nám zdá jako hodně osvětlené může agama vnímat jako když je venku zataženo :) Pokud žere tak bez starostí. Stačí jen sledovat aby nepřestala žrát a neztratila na aktivitě (zalézání, pospávání). Klidně sem nahrajte fotku terárka v provozu.
0   12.04.2012 21:15 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Já bych si starosti nedělala :-) když moje byly malé, tak se taky tak zabarvovali, jediné co bych zkontrovala, je ta vzdálenost UVB od agam :-) ale jinak je to normální! ano
0   12.04.2012 21:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: kudy.misa
nemyslím si, že to bude něco vážného, tohle mi agamák dělal každou chvilku.. ale počkej na zkušenějšího :-) Co znamená, nechtěla moc žrát? Jako že nežrala vůbec nic, nebo aspon něco malinko jo?
Reklama
0   12.04.2012 18:35 Žena TerkaS [12] - Ještěři
a jake mate UVB osvetleni a jak je od agamek daleko?
0   12.04.2012 18:14 kudy.misa
28°C až 30°C na kameni 38°C. Někde jsem četla, že když je tmavá tak nemá dobrou náladu. Mě jen zaráží, že jedna je ok a druhá takhle tmavá.. :-O
0   12.04.2012 17:51 Muž halaly [25] - Ještěři
Jaká je teplota v teráriu?
0   12.04.2012 17:36 kudy.misa – Agama vousatá - ztmavnutí
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebovala bych poradit. Před měsícem jsme si pořídili dvě malé agamky. Jedna nám teď celá ztmavla. Zespod i zvrchu. Dnes je to už třetí den, a ani nechtěla moc žrát teď a hodně rychle dýchala. Nevím zda je to normální, protože ta druhá vypadá furt stejně. A nikde jsem žádnou takovou nemoc nenašla. Je to necelý týden co se svlékly tak tím to asi nebude. Díky moc za odpověď.
 

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 124x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/797-agama-vousata-ztmavnuti