Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Letní vedra

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Letní vedra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 20:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Přes ta opravdová horka klidně osvětlení vypni. Výpadek UVB klidně na 2 měsíce vůůůůbec neuškodí. Nicméně já bych to nechal tak jak to je. Pokud není teplota po celém teráriu 75C nic se neděje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 20:42 Muž Sewer [151] - Ještěři
No, jde mi i o to, že agama ani chamík po tyto 3 hodiny nemají UV-B. Podle mého jim to krátkodobě nemůže nijak uškodit, ale i tak...co kdyby? Takže myslíš, že je zbytečné jim vypínat topení na tu chvíli?
Jo, je to fakt, v minizoo to je v zimě výheň ... v létě se tam nedalo skoro bejt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Však jsi byl u nás v MiniZoo, kde teplota vzduchu v letních parnech stoupá k 45C, co teprv pod žárovkami :-D nic se neřeší, zvířata i v přírodě mají období velkého horka či "chladu" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Hmm, tohle zní rozhodně zajímavě, ale určitě ne pro někoho, kdo by to musel zabudovat do čtyřech terárií, z nichž jsou dvě skleněná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 15:05 Muž halaly [25] - Ještěři
Těch 30°C ti teda nezávidím.
Řešením by mohl být Peltierův článek. www.pralesnicky.estranky.cz/…
Nevím, jak to funguje (nemám to, avšak to plánuji později pro chameleony), ale počáteční náklady jsou velmi pěkné. Nemuselo by to běžet přes celý, ale třeba každou 2. hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:49 Muž Sewer [151] - Ještěři – Letní vedra
Ahoj, chci se zaptat, jestli nějak řešíte letní vedra. Vím, že tohle téma se každoročně řeší na rybičkách.net. Do akvárií přidávají chlazení (větráček) a nebo chladí vodu ledem v lahvy a podobně. Například já mám teď v pokoji 30°C, čili zvířata v teráriích nemají v chladnější části terária míň...
Prozatím jsem to vyřešil tak, že jim od 14:00 do 17:00 nesvítím a snažím se jim větrat a více rosit.
Díky za příspěvky :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 83x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/809-letni-vedra