Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Akutní stav, rychle se zhoršující

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Akutní stav, rychle se zhoršující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:33 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Tak v tom případě nevím. Každopádně všem moc děkuju za rady. Zkusila jsem i napsat na tu kliniku do stodůlek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:50 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
V tom bych problém neviděl. Agamu není nutné tlačit do pití. Ani z rozprašovače si nedají, jen málokdy. Pokud mají žízeň tak se napijí. Pokud je občas koupete nebo jim tam dáte misku s vodou tak ta agama se sama obstará..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 13:58 Žena TerkaS [12] - Ještěři
tak uvidím, třeba něco najdou. Ještě mě napadá, že i když už měl chuť k jídlu a začínal sám lovit, tak pít nechtěl nikdy. Ani jedinkrát nepil při rosení a protože zelenému moc nedal, dávala jsem mu ze stříkačky. Občas si dal sám, ale spíš jsem ho musela vzít a dát mu. To jsem dělala vždycky když začal mít suchý trus aby nebyl dehydratovný. Nevíte čím by to mohlo být že nechtěl pít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 13:42 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Na rachitidu to nevypadá. Ono těch rozborů jde udělat velké množství, ten obecný nemusí najít vše. Nedávno jsem viděl případ kdy byla agama nacpaná pískem, který jí protrhl střeva-úmrtí stejně rychlé. Červi mohou také poškodit střeva, i když jsem se s tím ještě nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: vitticeps
Fotka k příspěvku a tahle je z 12.4., první je samička, sameček je ten ležící na větvi

Někdy v březnu jsem všem agamkám nechala udělat rozbor trusu bel bez nálezu. Leda by to měl za poslední měsíc od té samičky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:08 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: vitticeps
Fotka k příspěvku takhle vypadal 28.2., to ještě jedl dost mizerně, ale už se tolik nabál
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 08:35 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Zkus pana Slobodu, z exomed, vynikající doktor, nám teďka diagnostikoval nějaké parazity (pečlivě léčíme), že je prý teď nějaká epidimie www.exomed.cz (patří to pod www.vetcentrum.cz ) Pan doktor vyšetřuje i na terabuzách a tak, můžeš ho odtamtud znát. A je mi to moc líto sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 23:27 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
To je velmi smutné. Podmínkami v teráriu to nebude. Klidně sem přidej fotku nějakou dřívější když byl ještě v pořádku, pokud možno co nejnovější. Tím bysme mohli posoudit tu rachitidu. Ovšem už jsem viděl tímto onemocněním značně zničené agamy a přesto to nebylo takhle náhlé. Viděl bych to spíš na příčiny typu vnitřní parazité, poškození střev apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 21:56 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: TerkaS
Bohužel chvíli po tom co jsem sem psala umřel sad

To je mi líto. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 21:53 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Pogona
Asi nechám udělat pitvu, už kvůli samičce se kterou byl a i ostatním zvířatům. A taky kvůli poučení. Mohla jsem něco udělat špatně a dělat to dál třeba. I jsem jim to tam předělala jak jste mi radil, abych jim udělala lepší výhřev. Doufám že aspoň samička bude v pořádku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 21:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Moučňákama to není určitě, jinak je mi líto, že umřel, nicméně z těch fotek to bylo patrné :-( ale přesnou diagnózu úmrtí skrze fotky neurčíme :-(
Jenom, aby Tě to neodradilo od dalšího chvou - mohl to být prostě "slabý" jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 20:48 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Žádný třes nikdy neměl a do včera se i normálně bez problému pohyboval. Ani hlava mu nepadala ale hodně se nafoukl když jsem ho vzala do ruky, hlavně tělíčko. Takhle divně zkroucený byl jenom asi poslední hodinu. Bohužel chvíli po tom co jsem sem psala umřel sad

Svítila jsem mu Repti Glo a mohl k němu určitě na 5cm a trávil tam dost času. Vápník taky měl. Myslela jsem že tohle je účiná prevence rachitis. Spíš jsem myslela jestli to nemůže být z těch moučňáků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Dle fotek soudím, že se bude jednat o rachytidu, určitě má takový "třes" v nohách když s nimi pohneš, že? A "padá" jí hlavička, když ji přizdvihneš?

Pokud ano, pak bych ji netýral a zamrazil.
Po netu a z fotek se špatně radí, ale dle mého ( soudím dle fotek a popisu přízanků ), je už "po ní", bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 17:24 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: TerkaS
Škoda toho, že je pan Hnízdo mimo... Zkus minimálně zavolat panu Mecerovi www.veterinainfo.cz/ ... Ještě před nedávnem jsme k němu chodili s chamíkem (kvůli zácpě) a už je to v pořádku, tak si myslím, že by dokázal pomoct i s agamou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:38 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:38 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Fotka k příspěvku takhle teď leží
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:26 Žena TerkaS [12] - Ještěři – Akutní stav, rychle se zhoršující
Dobrý den,

mládě agamy vousaté (sameček) 24cm, 51g dnes 3. den odmíta potravu a od dnešního ráda se mi vůbec nelíbil, měl zčernalý podbradek a zdál se mi lehce apatický. Potom si zalezl na místo kde spí, což nikdy před den nedělá. Po nějaké době jsem ho vyndala, abych se podívala jestli neuvidím nějaký problém. Strašně se nafoukl, protočily se mu oči, myslela jsem že je po něm. V tlamičce měl písek. Dala jsem ho na větev a chvíli se vůbec nehýbal. Potom otevřel oči a chtěl popolézt po větvi ale moc mu to nešlo a tak jsem ho dala do písku. Přivírá oči a otevírá tlamku. Přikládám fotky. Nevíte čím to může být a jak to řešit? Jsem z Prahy a MVDr. Hnízko je bohužel mimo a nevím na koho jiného se obrátit.

Podmínky má terárko 80x40x40 obývá ho s menší samičkou, UVB repti glo 10.0 zářivka 60cm a bodovka 25w. Teplota pod podovkou 46°C, na konci terárka 28°C. Jí převážně šváby, občas cvrky, poslední cca týden co jedl i moučné červy, pampelišku a rukolu (ani jedno moc nejí jenom občas) většinu hmyzu obaluji ve směsi Rohoranu a vápence (cca 1:1), vápenec mají i trvale v misce v terárku. Poslední tři dny asi nevylučoval ale jistá si nejsem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 145x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/813-akutni-stav-rychle-se-zhorsujici