Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Silný proud - řasy?

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Silný proud - řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 12:41 Losky
Proud jsem snížil ze 75% na 50% a uvidíme. Všiml jsem si, že řasa se hlavně dělá tam, kam dopadají paprsky Slunce, tak je to jasné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:06 Losky
U vody nic neměřím. V akvárku týden plave ještě 5 neonek a ty jsou dost citlivé na kvalitu vody. Voda nijak nepáchne, jen trochu zežloutla. Silnější proud mám jen z důvodu, aby sací koš bral více nečistot. Bojím se toho, aby tam výkaly zbytečně nehnily. Proud je směrován na hladinu a rampu jsem trochu upravil, aby to i trochu proudilo ke dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:17 Muž Číža [4] - Ještěři
Ještě dodám že za ty 2 týdny se urco nenastartovaly ani nitrifikacni bakterie...takže dat tomu měsíc čas třeba se to srovná. Když ne tak potom bych to teprve řešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:14 Muž Číža [4] - Ještěři
Ahoj osobně si myslím že to bude proudem...a ještě to pořádně přiživuje to sluníčko....takže ubrat průtok. Každopádně myslím si že thajka tam moc dlouho nevydrží a když už tak to moc redukovat nebude...chtělo by to taky parametry vody....páč zelvicky ji dost zaneradej. Ešte dodám že ty řasy bych moc neřešil aspoň to vypadá prirodne a kdyz se jo moc rozrostou tak zredukovat ručně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 13:21 Losky – Silný proud - řasy?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám přes dva týdny nově založené akvárko želvičkama (2x, žlutolící, Kohni) a filtr Eheim 2075. Akvárko má čistý objem 120L. Vody tak půlka. POslední týden se mi strašně rozšířila řasa a nevím, zda je to silnějším proudem vody či problém v tom, že na akvárko denně svítí odpoledne sluníčko. Máte s tímto zkušenost? Případně bych pořídil Přísavku thajskou, aby to redukovala. Díky
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 69x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/815-silny-proud-rasy