Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama- jídlo

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agama- jídlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 14:36 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Zdenek
Ahoj, mě začali agamky baštit zelené asi až v osmy měsících, tak nějak průběžně. Dávala jsem jim ho každý den i když zelené nežrali a pak sami začali. I knížkách se dočteš že mláďata dávají přednost hmyzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 23:03 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: malenka5331
Mikrocvrčci jsou na objednávku a né každý zverimex je dokáže sehnat... Navíc nemusí vždy dodat ty opravdu nejmenší :-/
Dej je raději volně do terária, ať si mohou sami vybrat nejvhodnější místo na opalování. Krmit můžeš pinzetou, ale myslím, že si hravě pochytají i ty volně pobýhající :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:42 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Landvir
Mají vše, zatím jsou v terarku v menší krabičce aby se jim ti cvrčci líp chytali, no mají od tří do pěti dnů. A kde bych mohla takové cvrčky sehnat, u nás sem sehnala jenom tyhle menší nikde ani nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 22:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Bara
Ahoj, octomilky klidně dávat můžeš, ale pochybuju, že je bude agamka chytat....ta moje prdí i na malý pakobylky a to jsou větší :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: malenka5331
Ahoj a kde máš miminka ubytovaný, máš vše co potřebují...UVB, topný žárovky? A jak jsou staré, takhle těžko radit? Jinak dají se koupit i menší mikro cbrčci, pokud jsou tihle na ně velcí.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 20:50 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – odchov agam
Ahoj, chtěl bych se zeptat čím se dají krmit vylíhlé agamky. Sehnala jsem tak asi 0.8 cm cvrčky, mám je na krmení v malé krabičce aby se jim líp lovili, ale jedno už zemřelo a další začíná být taky nějaké hubené. Poraďte někdo ať o ně nepříjdu o všechny. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:02 Bara
Ahojky mam otázku mam agamy 2,pul mesice stare krasne zdrave vytalni....chci se zeptat znami mi nabízí Octomilky neletavi hmyz nevim jestli to muzou i agamky,,,nevi te to někdo.dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2012 22:21 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Zdenek
S bazénkem opatrně ať se ti v něm neutopí ! Zelené se naučí jíst v podstatě hned pokud je k tomu vedena od mládí, ale musíš jí to dávat před živočišnou složkou potravy, teď v létě podávej pouze pampelišky či jetel...v zimě čínské zelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 20:21 Zdenek – Agama
Fotka k příspěvku Ahoj mam cca 2 týdny starou agamku voustaou. Je ještě maličká,ale chtěl jsem se zeptat kdy začne přijímat nějakou tu rostlinnou stravu. Cvrcky,šváby a červy jí s přehledem,ale zkousel jsem dát čínské zelí,okurku,pampelišku atd a do toho se mu nechce. Má přístup i k malému bazénku a k tomu se také nehrne.
Děkuji za reakce :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 20:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Vé
Ona ta agama (a nejen ona) zchřoupe všechno co jí předložíš a vypadá to jedle, v přírodě se žádným zdrojem živin neplýtvá. Na stranu druhou - hlodavci, které je vousatka schopna udolat, si pro ochranu mláďátek vyrabávají a zuřivě brání nory do kterých se agama nevejde, drobní zástupci vačnatých prozměnu i se svými miminky ve vaku utečou zavčasu... Myslíš, že zvíře, které za velikého fyzického úsilí v přírodě zhltne tak jednoho potemníkovitého brouka a dvě tři větší sarančata či na zem spadlou strašilku týdně, má trávicí trakt nastavený na takovou kalorickou bombu? ;-)
Přespříliš vydatná potrava je v tera chovech pomalu častější příčinou onemocnění plazů než nedostatek, tak si na to dávej pozor. Střídmost se rozhodně vyplatí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 19:59 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Vé
Já taky nekrmím osrstěnýma ale kolega to dělá běžně...takže bych v tom taky neviděl nějakej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 19:32
Asi jsem špatný chovatel, ale agamák ji má už v sobě ;-) Pochutnal si smich ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 16:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vé
Osrstěné myšky nedávám, ani neznám nikoho, kdo by je dával,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:59 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: Vé
:-D tak tj, to bohužel neporadim ikdyz si myslím že ty chloupky by mu neudělaly dobře... Ale třeba je to jinak, budem muset počkat na někoho zkušenějšího....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:52
Vím, že by se měli dávat jen holátka. Ale můj agamák strašně škemrá o malou bílou myšku. A proto mě zajímalo jestli někdo zkoušel takhle krmit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:47 Muž Číža [4] - Ještěři
Stačí si tu něco málo prečítať..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:32 – Agama- jídlo
Dobrý den
Chci se zeptat. Dáváte někdo Agamě Vousaté malé myšky?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 175x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/823-agama-jidlo