Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

problém s krmením krajty

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
problém s krmením krajty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak jak? Rozežrala se krajta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 23:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: pavla
Jde to, je to ale spíš takový poslední pokus jak to zvíře udržet při životě, než cokoli jiného. I když to říkám nerad, je mnohdy lepší nechat prostě mrzáčka uhynout, než jej násilně udržovat naživu (a následně i připustit - a vyprodukovat celou další generaci neživotaschopných mrzáčků)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:35 pavla Re: Sewer
tahle varianta krmení byla napsaná v knížce o hadech tak jsem na ní chtěla slyšet názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:32 pavla Re: Pogona
je jasné že bych hada nekrmila já ale odborník ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 06:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavla
Krmení "kaší" je jednou z krajních variant když had odmítá dlouho dobu potravu, ale...... patří do rukou "odborníků" , neb lehce hadovi ublížíš ( poraníš vnitřní orgány špatným zaváděním, neodhaneš vzdálenost do žaludku, množství "kašičky", její složení,...... )
Je to to samé, jako by jsi se rozhodla někomu odoperovat slepé střevo někde doma na gauči, jen proto, že je to přeci velmi banální operace,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 22:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Tak teda mě osobně přijde nějaké násilné krmení hada kaší jako holej nesmysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 22:25 Muž Sovereign [0] - HadiRe: pavla
S tím zkušenost nemám, sice to pro hada bude asi příjemnější cesta příjmu potravy násilím, ale netuším jak dostačujícně by mohla být tahle směs pro hada vyživující :-O Já bych preferoval celé hole ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 20:26 pavla Re: Sovereign
a máte někdo zkušenosti s vyživovaných mladých hadů kaší z hovězího srdca.žloutku a vitamínového preparátu pomocí injekční stříkačky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 16:38 Sovereign Re: pavla
Nevěš hlavu, občas se stane :-( S těmi mláďaty máš pravdu, ale při nejhorším do ní můžeš zkusit holata cpát a doufat, že se rozkrmí. Zkus přidat pár úkrytů navíc, případně i hlubší misku s vodou na koupání, ale pokud je aktivní a nejeví známky nemocí (např. častá nekróza tlamy), tak bych zkusil být ještě trpělivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:38 pavla Re: Sovereign
náš had je také z importu (Benin) paní která nám ho prodávala řekla že žere holata bílých myší.had je jinak čilý nejeví známky nemoci aktivne proskoumává své okolí... zhubl jen trošku..měla jsem pocit že je chyba v špatně zvoleném dně nebo zařízení terária a také mě znepokojovala skutečnost že mláďata třeba krmit častěji (1x) týdne.dekuju vyzkouším ty pískomily snad budeme už konečně úspěšní a když ne nezbývá mi nic jiného než vyhledat veterináře sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:58 Sovereign
Ahoj. Kdysi jsem měl podobný problém... Kupoval jsem párek mladých Regiusek z importu (ostatně jako více méně každý). Měli prostorné terárium s řadou úkrytů, průměrná teplota kolem 26°C, výhřevná bodovka, rosení 2x denně - vlhkost kolem 85%, podklad rašelina. Potravu odmítali obě dvě. Předkládal jsem jim myši, potkany a holata bez výsledků. To, že regiusky žerou v závislosti na střídání období dešťů v jejich přírodní domovině je známo, ale v tomhle problém nebyl. Napadlo mne zda nejsou stejnak stresovaní, tak sem přidal další úkryty - opět bez výsledku. Asi dva měsíce na to, jsem dostal od známého pískomily a koukala bys jak se na ně vrhli :-D Od té doby začali žrát i myši a následně i malé potkany. Četl jsem spousty příspěvků, kde chovatelé píšou o výkyvech v příjmu potravy tohoto druhu a pokud had vysloveně nehubne (je lepší pravidelně vážit a vést si záznamy), není důvod se přespříliš strachovat. Pořád je lepší lehce nenažraný. než si pak lámat hlavu s přetučněním jater ;-) V opačném případě, holt budeš muset krmení trošku napomoci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 15:52 pavla Re: dox93
nejteplejší místo v terárku je 32 a nejchadnejší asi 26-24 jak kdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 15:50 pavla Re: Sewer
trik s krví a mozkovou hmotou holat jsem už zkoušela a marně.. hadovi to asi nevonělo a od holata šel pryč :-( tak nevím co by mu pomohlo.. ale dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 14:19 Muž dox93 [8] - Hadi
Ahoj nebo ji zkus dát pár holátek ještě na to rozkrmení a pak skusit tu myšku jinak teplota 30 - 32 máš pod žárovkou, nebo v celém terárku zdá se mi moc vysoká chtělo by to tak 24°C v nejchladnějším místě terárka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 11:53 Muž Sewer [151] - Ještěři
Na rozkrmení je dobré zkusit myšce za hlavou nastřihnout kůži - had ucejtí krev. Doporučuju vyzkoušet. Ale ještě si počkej na rady dalších uživatelů.

Dostal jsem od kamaráda mládě korálovky, které nežralo dva a půl měsíce. Asi 2x nebo 3x mi odmítl holátko, ale pak už si ho vzal... Teď už krásně přijímá rozběhané myšky bez jediného problému. Takže mě se problém vyřešil sám a tudíš příliš zkušeností nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 09:49 pavla – problém s krmením krajty
ahoj lidi mám problém s mládětem krajty královské ...měsíc co ho mám doma nechce žrát zkoušela jsem mražené myši - ty nechtěl žrát, živé se bál pak jsme zkusili křečka ... také se ho bál. už jsem z něj zoufalá :-( hádek má délku 44 cm , terárko má velikost 100x50x50,dno- mírně vlhký lignocel,úkryty-2,květináč a korkovou kůru,velkou misku s vodou a větve na šplhání. teplota je 30-32 stupňů. budu vděčná za všechny vaše rady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 142x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/830-problem-s-krmenim-krajty