Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ještěři ze zahraničí

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Ještěři ze zahraničí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:08 Muž maty [15] - Ještěři
já jsem je tam včera sehnal za 300kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:41 ondra22 – rippeleon
Ahoj. Chci po dlouhe době obnovit chov chameleonů. Tentokrát uvažuji o rippeleon brevicaudatus. Chci se zeptat jestli se dá sehnat na burze živá exotika a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2012 20:35 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Autobus z tera.poradny je zrušený, ale objevil se inzerát zde, docela za přijatelnou cenu www.ifauna.cz/…/ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 21:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Amen. Pak už záleží jen na jednotlivých chovatelích, pro jakou cestu se rozhodnou. Problém ale je, že mnozí "plácají hrušky s jabkama" a dík tomu nevíš, co za potomky zrovna to Tvé zvíře bude mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 20:37 elegans1 Re: fajfmen
S tím prostě nic neuděláš.Je lidská přirozenost mít pořád něco nového.Běžné terarijní zvířata prostě mají a budou mít množství mutací.Stejně jako dnes nikomu nepřijde divný třeba mops,nepřijde nikomu divná ani scaleless pogona.Beztak jsou to všechny neurčitelné mixy x druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2012 20:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Vini
On se s těmi chovatelskými varietami doslova roztrhl pytel, a v tom směru začíná být obtížné rozlišit, zda jde životaschopné odrůdy anebo mrzáčky. Obzvlášť proto, že jsou v tom peníze a velká móda, kdy jsou často degenerovaní jedinci prezentováni jako plnohodnotní zástupci daných forem.
Mylný dojem potom snadno vzniknout může, obzvlášť po konfrontaci s např. beztrnou (!), jakoby z kůže staženou formou či "plemenem" s průsvitnou pokožku nebo cíleně šlechtěnými albíny - žádné z těch zvířat nemůže na slunce, což je u tohoto typu živočicha přímým protikladem jeho přirozené základní potřeby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 18:44 Žena Vini [34] - SavciRe: fajfmen
No já viděla jen fotku ale vypadá to docela hezky, je to sice netradiční, ale když je to leucín tak to určitě nebude tolik náchylný na nemoci jako albín, leucín hermelín modrooký je taky taky úplně zdravý králík :) Ale těžko říct u agam, ale u užovek se tohle neřeší, blizzardi jsou taky jakýs takýs albíni a jsou v cajku :-) Já bych tam chtěla jet, ale asi se tam nedostanu ale bylo by to fajn pokud si budu chtít koupit toho samečka a to bych chtěla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Co jsem já viděl vypadalo prapodivně nezdravě. Možná jen ta konkrétní zvířata byla čímsi v nepořádku, možná je to dojem ze srovnání se zažitým typem přírodního ražení. Těžko říct. Zatím mám ale takovýhle názor. Kdybych měl možnost prohlédnout si jich výrazně víc, možná bych ho i pozměnil, zatím jsem k tomu ale nenašel důvod X-) .
S tou nabídkou tady máš ale bohužel pravdu. Je až k nevíře, jakou sbírku nejen růstovými poruchami ze špatné výživy a nedostatku UV dokáží leckde prodávat jako zdravá zvířata :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:07 elegans1 Re: fajfmen
Viděl jsi je někdy naživo?Jsou to normální zdravé agamy,jen jinak zbarvené.Já když vidím mutační agamy v Hammu a porovnám je s většinou zvířat nabízených v Česku,tak není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 22:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Což o to, ale zrovna ta jmenovaná forma "leucistic", to fakt vypadá jako týpek v poslední fázi leukémie ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:55 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: TerkaS
Na to bych moc nesázel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2012 20:54 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Lucifer
Vypadá to, že tam možná pojede bus :)

tera.poradna.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:32 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Dobře, děkuju všem za tipy a rady, nakonec padlo rozhodnutí že do Hammu pojedeme s přítelem (jestli máte někdo volno v autě hnedka berem, na benzín a cestovní výdaje samozřejmě přispějem) a už mám zapsáno v deníčku, v září Hamm ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 23:06 elegans1 Re: fajfmen
Já se teda v mutačních pogonách zase nějak nevyznám,ale zvířata nabízené v Hammu jsou v takové kondici a velikosti,ke které se většina chcípáků nabízených na burzách v Česku ani nepřiblíží.Rozhodně bych se neobával,že mutační zvíře nepřežije cestu.Bílý králík nebo modrá andulka taky nejsou o nic choulostivější než klasicky zbarvené zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucifer
Jestli na "leucistic" fakt trváš, pak si pro ni zajeď radši osobně. Ono je to lepší i v případě geneticky silných zvířat, nositel až tak výrazných degenerací by převoz bez dozoru nemusel vydýchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:32 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Lucifer
jj 8.9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:24 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Jé, děkuju za tip :-) kdy přesně je ta burza v Hammu, já nějak něměčinu moc neovládám, doufám, že jsem pochopila správně že 8.9.2012? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 09:26 elegans1 Re: Lucifer
Před každou burzou v Hammu,se objevují inzeráty na spolucestující do Hammu.Není problém se k někomu přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 23:48 Žena Lucifer [22] - Ještěři
já bych na burzu v Hammu ráda, ale jelikož nemám auto k dispozici, je pro mě vzdálenost do Hammu v tuto chvíli nepřekonatelná bohužel :-( a s tím předáním taky se mi to nelíbí poštou, ale nevidim nijak moc velké východisko jak jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 23:14 elegans1 Re: HammerJoe
Za tři měsíce je burza v Hammu.Tam si agamu domluvíš.Problém to nebude,protože tam jezdí celá Evropa a půlka světa.Nevyjde tě to o moc dráž než poštovné z Německa a budeš mít jistotu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 21:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Lucifer
ahoj...zkušenost s tím nemám, jelikož bych do toho nikdy nešel,každopádně už jen kvůli přebrání zvířete...kontroly zdravotního stavu...a pak už samotný ten transport....pokud máš tu možnost tak si určitě pro agamu zajeď sama...reich ještě není tak daleko si myslím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 17:13 Žena Lucifer [22] - Ještěři – Ještěři ze zahraničí
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li někdo nemáte zkušenosti s posíláním ještěrů ze zahraničí. Uvažuji o koupi Leucistic agamy z německa, ale nejsem si tolik jistá, jestli dojde v pořádku a jestli to opravdu za to stojí si to nechat poslat, nebo raději si pro ni dojet? Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto problémem? Děkuji :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 330x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/836-jesteri-ze-zahranici