Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prosím radu u Krajty

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Prosím radu u Krajty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 00:24 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Jakub
Třeba Thamnophis sirtalis - hafo barevně atraktivních a vzájemně odlišných poddruhů, způsob života jako u tuzemské obojkovky a dospělostní vzrůst samiček menší než u u všeobecně populárních guttek (bonus - samečci jsou cca poloviční). Údajně se dají naučit i na rozmražené mrtvé rybky. Protože se hojně vyskytují i v Kanadě, nemusíš řešit ani tuzemské výkyvy teplot v rámci ročních období - pro ně je to příjemné klima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 17:21 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Jakub
Tak krajtu určitě ne.

Spíš bych mrknul na rybožravé užovky (např rod Thamnophis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 09:19 Jakub – nevím
Dobrý den chci si koupit Krajtu Královskou nebo podobného hada a nevím jestli může jist ryby jestli jo tak prosím napište jaké nebo jaký had by se pro chov a krmení rybama hodil. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Jak se krajtičce daří ? Našli se finance na její léčbu, příp. se stav zhoršil / pošla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 00:03 Muž halaly [25] - Ještěři
No když se podívám na profil, tak tam vidím 3 pardalise - tj. 6tisíc. A nemít blbou stovku na veterináře, to je sranda? Kór skoro ve 30 letech.
Jo kdyby ti bylo 13, tak to pochopím, protože řekni rodičům, že chceš peníze pro hada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 04:52 Muž Sewer [151] - Ještěři
I kdybych měl po zbytek života jíst rohlíky a čínský polívky, tak bych na to ty peníze dal. Kdyby šlo o psa, tak by se na to každej díval jinak...ale protože je to "jenom" had, tak snad musí umírat a trpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2012 21:52 Muž Felix [752] - Ještěři
Přátelé, nebuďte tak striktní v odsudku. Ellipsees má evidentně snahu svému hadovi pomoci a v rámci vlákna se o danou problematiku poctivě zajímá.
A že je momentálně švorc? Ani se nedivím, žijeme v ČR. Nemít já např. našetřeno loni na meč, nedokázal bych financovat léčbu želvičky Máji, které jsem se náhodou ujal. Neměl bych na to a tak to prostě je. Dnes mám zdravou Máju, ale ne ten meč (vzal to ďas, domluvil jsem si jeho odebrání napřesrok - kus železa si může počkat)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 20:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Bohužel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:32 Muž Sewer [151] - Ještěři
Lidem, jako jsi ty nepatří zvířata do rukou !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
To si děláš prdel, že ho necháš umřít??!!! coze tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 15:58 Žena Vini [34] - Savci
Pak se smiř že ti had do pár dní pojde. Přeci si nemůžeš pořídit zvíře když potom nemáš peníze na jeho léčbu, nebo na ostatní vybavení. Podívej, já mám teď 9 králíků a taky s 5ti z nich musím na očkování, taky mám Nagini a musím jí koupit / vyrobit nové terárium, proto neváhám a šetřím peníze jak jen to jde, protože oni všichni jsou pro mě předností. A kdyby jen jednomu z nich hrozilo vážné onemocnění, zvláště pak mým cenným německým králíkům nebo Nagi, tak neváhám a okamžitě sháním veterináře. Nejde říct že nemám peníze protože já i kdybych neměla ani korunu, tak to prostě kvůli nim seženu ikdybych se měla vykuchat. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.06.2012 14:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
To je ale naprosto špatný přístup a musím se dost krotit abych nebyl sprostý,..... no Proboha, koho z Vás napadne koupit si auto za milion, protože mám přesně milion a následně pak nemám na pneumatiky, benzín, povinné ručení,.....
Nebo si koupí novou vilu, protože přesně na ní má, na elektřinu a následný provoz domu, odpady, daně atd. už ale nemá,....

VŽDY když pořizuju jakékoli zvíře, MUSÍM počítat s tím, že následně mě bude stát i krmení, elektřina ( vytápění, světla,... ), může vyrůst z terária a bude potřeba koupit nové, může onemocnět,.......atd. atd.

Z řečí typu, " těď nemám na veterináře " se mi opravdu ježí chlupy na zádech,
po tisícé zde platí prostá pravda, KDYŽ NA TO NEMÁM? PAK SI TO NEKUPUJU !!!

Hada lituju, jelikož pokud se opravdu jedná o rýmu či zápal plic, pak bude za chvíli po něm. Nezodpovědnost chovatele je zde ale do nebe volající. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 13:11 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Tak ted nemužu letět na vet.neni koruna na to chjo tak se snažím ason dělat podle rad ,opravdu to ted nejde letět a gratis mi hadici nikdo nevyšetří sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 22:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Určitě ale neotálej a fič na veterinu,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:17 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
dekuju moc nevim jestli to bylo videt ale mela takovy maly hlen v krku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 16:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Určitě můžeš, zvyš vlhkost vzduchu častějším rošeníma hlavně teplotu v teráriu ( zejména pod žárovkou ) - vyměň ji za silnější wattáž.
Vyhni se zbytečnému přenášení a pokud je terárium u okna, které je v noci otevřené, přikryj na noc terárium např. prostěradlem.

Další postup pak určí Mvdr. dle diagnózy.

Léčba zápalu plic se pohybuje ( dle lokality a renomovanosti doktorů, závažnosti a stádiu onemocnění, zvolené léčbě ) od
500,- do 2500,- cca ;-)

Počítej, že se udělají minimálně 2 rozbory krve ( před a po léčbě ).
Jeden stojí 200 - 1000,- + ATB + práce doktora - obojí řádově do 1000,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 07:36 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: ellipsees
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 07:06 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
neni v kontaktu s jinymi zviřaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 07:06 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 07:05 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku moc diky ,posilam dve fotky ,ale z toho se moc nevykouká ,ale asi to bude jak říkaš .
Tahaly jsme ji jen na ruce po bytě,ale v noci spime při otevřenem okně takasi prochladla chjo.
Ráno měla otevřenou pusu ,z toho ji lezl takovej hleník malej ,tělo má cele slizké,terarko je dočasne proto tak holé,nové je ve vyrobě.Větraní je na stranach a v rohu na vrchu .Tak ja zkusim hledat veterinu nějakou...je to blbé ,ale nevite v jake cenové relaci se pohybuje tato péče?Mohu zatím pro ni něco udělat?Moc diky všem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2012 21:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Slintání, chrčení a nechutenství = na 90% zápal plic.
Pokud ihned nevyhladáš veterináře, který nezačne léčbu, had za pár dní zemře,.... Takže určitě neváhej, pokud je to opravdu zápal musí had dostat ATB ( to i v případě, že by to byla méně nebezpečná rýma ).
Každopádně se zkus najít příčinu,.... jak máš řešené větrání terária, není v něm mikro-průvan, netaháš zbytečně hady třeba po venku,....mohou se hadi dostat do kontaktu s jinými zvířaty,?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 20:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: ellipsees
Martino, prosím zkus to nějak rozepsat bod po bodu a pokud možno přihodit i nějaké fotky. Plně chápu, že jsi z toho ve stresu, z takto chaotického dotazu ale asi nikdo nevyčte nic. Pár možností příčiny problému mě sice namátkou napadá, spousta chorob má ale natolik podobné vnější symptomy, že si to zvířátko musí nutně přímo v ruce prohlédnout fundovaný veterinární odborník. A ani pak se to téměř jistě neobejde bez serologických testů, výtěrů sliznic apod.
Protože zdaleka ne každý vet rozumí plazům, zadej do GOOGLE veterinární kliniky. Pokud se nějaká věnuje hadům, bude to tam jistě uvedeno - pak vem krajtu a zajeď si tam. I kdyby to bylo třeba přes půl republiky, určitě se to v zájmu zvířátka vyplatí, což se o netových radách z diskusních vláken říct dost dobře nedá.
Ačkoli Ti jednotliví specializovaní chovatelé mohou i mimořádně dobře poradit a to dle svých osobních zkušeností nezřídka i lépe než všeobecný veterinář, který by sice psa anebo kočičku uradl hrobníkovi z lopaty, ale hada má na stole poprvé, nutně vyhledej takovouto pomoc.
Fotky a přesné specifikace problémů ale dodej také sem. Možná se nám podaří problém identifikovat a nebude-li příliš vážný, dokážeme doporučit léčbu nějakou neinvazivní metodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:25 Žena ellipsees [0] - Ještěři – Prosím radu u Krajty
Prosím o radu ,mame mladě krajty královske ..v pohodě jedla skakalky ...ted již tyden nejedla ,nechce ...na povrchu je slizká ,neustale ma otevřenou tlamu a v ni sliny viditelně dost na hada .....nevite co se děje ,zda je vše ztraceno ,nebo mohu nějak pomoci ..pri otevrení tlamy mi pripadá že chrčí divně .....nemohla se vykakat pomohli jsme masaži ale dale se to nelepší diky moc predem
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/839-prosim-radu-u-krajty