Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Délka života leguánka malachitového,poraďte.

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Délka života leguánka malachitového,poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 10:48 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Jakub
já s nima v podstatě začínala - pořídila jsem si je chvíli po prvních vousatkách a zatím nemůžu říct, že by jejich chov byl v něčem složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jakub
Chceš-li OPRAVDU chovat nějaké zvíře, řiď se radši intuicí. Malachiťák není nijak náročný druh, jen chce určitou teplotu, společnost a prostor pro pohyb.
Jde jen o úhel pohledu. Já kdysi začínal s "náročnými" druhy a teprv dnes objevuji ty "jednoduché" - první mi připadají naprosto jasní, zatímco druhým nemůžu leckdy "přijít na jméno". Takže asi tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 15:27 Jakub Re: fajfmen
Díky moc,pomohl si mi.Bohužel tohoto leguánka mít nebudu (dočetl jsem se že je spíše pro pokročílé chovatele a to já nejsem).Ale alespoň vím jak se to dá odhadnout,fakt děkuju.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:51 Muž Felix [754] - Ještěři
Věčný problém, se kterým se taky potýkám: Jak dlouho žije tohle zvířátko...
Obvykle se to nikde nedočteš (protože v teráriích "neznalců" umírají zvířata zpravidla "sešlostí věkem" už poměrně mladá a v divočině by je ale nejspíš něco sežralo podstatně dřív). Bez náležitých zkušeností mnoha chovatelů a letitých pozorování se to fakt nedá na plno určit.
Vycházej ze srovnání, konvergence, způsobu života a prostředí. Vousatka žije 10 - 15 let, čukvala 20 - 30, trnorep tak něco mezi nimi. A menší živočichové obvykle žijí kratší dobu nežli větší. Takže cca 10 let? Hrubým odhadem by to mohlo odovídat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 17:01 jakub – Délka života leguánka malachitového,poraďte.
Ahoj,prosím poraďte mi kolika let se dožívá leguánek malachitový.Dekuji moc.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 72x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/869-delka-zivota-leguanka-malachitovehoporadte