Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama pustinná

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama pustinná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:12 elegans1 Re: Amaga
Když si na ifauna.cz zadáš Trapelus savignyi,tak určitě najdeš inzerát mého kamaráda,který je chová a množí.Než tady spekulovat co a jak,tak se ho raději na všechno co tě zajímá poptej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Amaga
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:08 Amaga – terárko
Jak velký terárko má mít A. pustinná?Co třeba 70x40cm?A kolik žárovek musí mít?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 18:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kmmk
Já bych do toho ještěrky nedával,... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:05 kmmk
se zařivkovými trubicemi to bude problém, v krytu mám možnost jen jedné 15W.. Mám totiž akvárium s krytem, předělané na terárium(tzn. v krytu byla víka, ty jsem vyndala a nahradila sítkou). Je to vůbec vhodné? myslím s tím osvětlením a cirkulací vzduchu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 07:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kmmk
Jsou na tom podobně jako vousatky, tzn. minimálně jednu zářivkovou trubici přes celé terárko cca 20W, jednu výhřevnou žárovku cca 60W a jednu UVB zářivku/žárovku kolem 25W. Samozřejmě, pokud terárium dovolí svými rozměry, můžeš přidat i nějakou bodovku, nebo druhou výhřevnou žárovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:13 kmmk
Díky:) A jak je to s naročností na světlo?(mám možnost jedné 15W) plus vyhřívací žárovku někam nad kamen. Jsou naroční na UVA UVB? A vlhkost, teplotní skoky? Muzu mít jen jednoho? Je náročnost srovnatelná s gekončíkem nočním, který se pro začátečníky doporučuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 21:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
Podle mého uvážení určitě ano. Důležité je jen nejdříve všechno důkladně nastudovat, potom kompletně zařídit terárium (žádné dočasné provizorium, než se dodělá terárko) a pak teprve pořídit malého dráčka.
Co se samotného terária a jeho výbavy týče, je důležité mít ty správné informace, většinou to totiž bývá tak, že v obchodě poradí slabé UV-B osvětlení, malé rozměry terárka a podobně...
Hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:13 kmmk – agama pustinná
Zdravím. Chci začít s chovem ještěrů, hledám nějaké vhodné pro začátečníky, ne moc veliké a ochočitelné. Moc se mi libí agama pustinná. Je vhodná pro začátečníka? Děkuju

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 118x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/874-agama-pustinna