Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Kočinčínská - různé problémky

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agama Kočinčínská - různé problémky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 21:28 Muž maty [15] - Ještěři
ok děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: maty
Nic, vrať jí do terária a dopřej klid. Víc udělat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 19:24 Muž maty [15] - Ještěři – kočinčinka má asi zlomený ocas
Prosím o radu, v neděli jsem si pořídil dvě mladé přes půl roku staré agamy kočinčinské. Dnes při krmení tak jedna asi kluk vyskočil z terka a bouchl se p hranu a poté nějak vrtěl ocáskem. měl ho jakože ulomený či upadlý. Chytil jsem ho a vrátil do terárka. Jsem ještě v šoku a nevím co mám dělat :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:33 Muž koma [0] - JeštěřiRe: Maty
ak tak skus vybrat agamu z terarka ... niekde v izbe .... nechaj ju nech si pobezi nech sa zoznami s prostredim .... nech si pobehuje kde chce .... casom vyjde von ...(mozno za hodku) a potom vytiahni pinzetu a svrcka a nakrm ju v inom prostredi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:27 Muž koma [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku 1. skus sa spytat v zverimexe ako ju krmili ... mozno je zvyknuta na nieco ine - granule,zofobasy,svaby,sarancata...inak vypadaju hnusne ale zofobasy zvycajne nesklamu-vela chovatelov ich agamam nedava predsa len su to cervy ale ked pinzetou zoberes zofobasa a rozmliazdis mu hlavu tak sa krasne vrti a agame nehrozi nic aj ked ho zozere celeho= casom bude pekne prijimat potravu urcite bezproblemov (ak teda vypada zdravo) dalsia vec ak su od dobreho chovatela agamy ... tak v zimnych mesiacoch prijimaju potravu pomenej skoro vobec, v zime agamy oddychuju a pripravuju sa na graviditu a vobec pritom nechudnu.
2. moje agamy dostavali v zverimexe zrat tak ze im niekto vopachal za hrst zhofobasov alebo svrckov do malinkeho akvarka a nechal ich tam tak skakat kym sa nahodou nestalo to ze ich agamy realne zozrali ... v novom domove u mna uz nemali tuto moznost mam strasne clenite terarko a svrckov by tam agamy rozhodne hladali sto rokov, takze ak chceli jest museli potravu prijat z pinzety .. dnes ked vidia pinzetu idu sa zosaliet a vedia ze idu jest .... hned mi skacu na ruky na plecia a predbiehaju sa ktora skor zozere co prislo na pinzete
3. obite cumaky su zo skakania do skla ... v mensich priestoroch pripadne v priestore kde nie su zvyknute a stale sa niecoho boja .... tak sa chcu dostat von... a skacu do skla... samec je vacsi problem ... ked mas silne svetlo a v terarku a on sa vidi v odraze skla ... tak utoci sam na seba ... hadze sa do skla a chce odohnat nepriatela (maju silny pud dominancie) aj maly samec sa bude bit s ovela vacsim..... problem s jedlom moze byt aj koli tomu obitemu cumaku ... agamu boli nos a ma zapelnu papulku ... preto cim maksia strava tym lepsie taku co musi chrumat vacsinou nechce ked je dobita
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:18 Maty – Agama Kočinčínská - různé problémky
Fotka k příspěvku Zdravím.
15.7. 2012 jsem si pořídil 7 měsíční agamku kočinčínskou ve zverimexu. Byla ve vizuálně dobrém stavu, krásně zelená, jedla prý hezky, atd... Poté, co jsem si jí přivezl domů, první dva týdny sotva lezla po terárku, furt zalezlá celý den na jednom místě. Teď už se to zlepšuje, ale cvrčka z pinzety si nevezme = PROBLÉM Č. 1 : jak jí mám podávat vitamíny a vápník, když ty se mají obalit kolem cvrčku a když ho pustím do terárka, setřese to ze sebe...vezme si agamka i mrtvého z mističky ?
Druhý ,,problém" nebo resp. otázka je, jak co nejlépe ochočit agamku na lidský kontakt ( krmení z pinzety, když jsem blízko terárka aby nezalejzala přede mnou dál a časem i lidský kontakt )?
TŘETÍ PROBLÉM : všiml jsem si, že má trochu otlučený čumák, z čeho to může mít ? terárko má 100š 70v 50d a rozhodně v tomto věku a její velikosti ( 40cm i s ocáskem ) je dostačující...takže, z čeho to může být a jak předejít tomu, aby se to nedělo dál a uzdravilo se to ?

Děkuji za odpovědi, budu moc vděčný :-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 71x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/876-agama-kocincinska-ruzne-problemky