Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

denní gekoni

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
denní gekoni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 08:12 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Vlhkoměry jsou obecně nespolehlivý zvěrstvo. Jednou naše instituce nakoupila digitální aparáty místo starých "vlasových". Když se postavily na jeden stůl v místnosti, ukazovaly každej (bylo jich asi dvanáct) něco jinýho (od 25 do 80%). Reklamaci prodejce odmítal a vinil nás z podvodu, negramotnosti a dalších zločinů proti jeho šmejdu. Nakonec jich ale polovinu vyměnili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:05 Chlup Re: Pogona
Máme 2 gekončíky leopardí. Oba jsou staří asi rok a půl. Prospívají dobře. Nelze na nich vidět nic zvláštního, kromě toho dávení. Nedáví pořád. Jen občas na večer. U samce jsme to za poslední měsíc zpozorovali častěji. Samičku zatím jen jednou. A od včera jsme vypozorovali v jejich výkalech písek, který mají s kokosovou drtí na spodu terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Chlup
Nejprve jsem přemýšlel, zda na dotaz tohoto typu vůbec reagovat. Abych však nebyl za toho hrozného usurpátora :-D pak znovu napíšu. Neznáme chovné podmínky, druh gekona, krmení, staří, kolik jich máš - dělají to všichni?.....Prostě hafo informací ideálně fotky terária i gekona, jinak NIKDO neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:16 Chlup – gekoni dáví
Ahoj, nevíte někdo čím to může být, když naši gekoni zničeho nic jakoby dáví, ale nic z nich nejde...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 23:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: toxi
Zrovna jsem si vlákno prošel až k 26.8. 2012 a od Tebe tady nic! Možná to ale někdo (třeba i omylem) promazal, kdo ví, čili: Jaká byla Tvá otázka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 07:20 toxi – hnupy
Vyborne,nikdo neodpovedel na otazku tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zedrik
Hihi, a jak se gekončíci mají, že :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:29 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: fajfmen
No já jsem si u prvního terárka,taky hned koupil vlhkoměr.Všude jsem četl jakou vlhkost potřebují gekončíci,tak jsem měl strach,aby se měli dobře. ;-)
Pak přijel Pogona s gekončíkama a řekl mi že to je blbost,že to nepotřebuji. :-D
Takže pěkně vyhozený peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:14 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Protože si při tom začátečníci připadají děsně vědecky ;-)
Když si tak vzpomenu na všechny ty vlasové hydrometry a další blbosti co jsme jako prckové cpali na tera kroužku do terárek a připadali si přitom ohromně důležitě, odborně a seriózně... :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Xlienka
palec palec palec tři palečky za vyhozený nesmysl :o)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 12:12 Žena Xlienka [5] - Želvy
Test psychrometrickou metodou prokázal v pokoji vlhkost 40%, vlhkoměr ukazuje 27%. Vlhkoměr vyhozen, bohužel paragon již nemám, tak alespoň do koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:25 Žena Loris [0] - Ještěři
taky jsem mela doma jednou vlhkoměr Exoterra smich bylo na něm pořád 80% tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 07:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Xlienka
Přesně jak píše kolega Elegans, vlhkoměr zahoď a nějakou vlhkostí se netrap. Ani já nesmysly typu vlhkoměrů nikdy nepoužíval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 00:44 elegans1 Re: Xlienka
Vůbec to neřeš.Nechápu,proč všichni do terárií cpou různé teploměry,vlhkoměry a podobné krámy.Jestli teplota nebo vlhkost kolísá o nějaký stupeň nebo procento u většiny zvířat vůbec nehraje roli.Já doma žádný podobný krám nemám a chovám 40 druhů gekonů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:00 Žena Xlienka [5] - Želvy
To terárium jsem koupila jenom proto, že jiné s neposuvnými dvířkami jsem nesehnala a o klemmerkách se píše že se do posuvných dveří dokážou vsunout.
O teploměrech a vlhkoměrech od exoterra jsem četla že jsou k ničemu a jiný další než tenhle neměly.
Jak můžu ověřit že opravdu kecá, máte nějaký nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:21 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
ještě bych přidala solar glo :-) ta mi slouží docela dobře :-) Ovšem tady nejde o vlhkoměr firmy exo terra.. já bych reklamaci asi zkusila.. pokud ukazuje nesmyslné hodnoty tak k čemu to je.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Xlienka
Já bych reklamoval vše co je Exo terra :-D celá řada výrobků ( asi s vyjímkou ReptiGlo ) jsou předražené nefunkční nesmysly, navíc mnohdy nevyhovující ( hlavně terária ) či nefunkční ( vlhkoměry, teploměry,.. ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 16:05 Žena Xlienka [5] - Želvy
V koupelně se vyšplhal cca k 37% myslíte že ho mám reklamovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:46 Žena Loris [0] - Ještěři
no počkat... ze je ta tech boxech sitka? tak to teda nevim, ja mam doma taky 1 tenle boxik (a to terarko - uplne stejny) od exoterry a zadna sitka tam teda neni - je tam jen pár "čárek", který mi přijdou k ničemu a navíc ty boxy práve doléhají uplne presne na terarko, tak nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:52 Žena Xlienka [5] - Želvy
Vybrala jsem ho na stůl vedle PC a po 15 minutách ukazuje vlhkost cca 26% a to jsou v místnosti dvě akvária i když tedy s krycími skly.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:36 Žena Xlienka [5] - Želvy
Vlhkoměr je od firmy trixie.
Takhle s těmi dvěma světly (i když to zadní světlo je odchlíplé od mřížky) je vlhkost večer po celém dni cca 40 až 50%. Podle toho jak hodně se větrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:20 elegans1 Re: Xlienka
Pokud jsi vlhkost měřila vlhkoměrem od Exoterra,tak se tomu moc nediv.To je hračka,akorát k ničemu.Vlhkost 20 procent není ani na poušti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:15 Žena Xlienka [5] - ŽelvyRe: Loris
Nevím proč by nebylo, jednak boxy nedoléhají na vrchní kryt a pak jsou nahoře plně odvětrány mřížkou, jenom prochází vzduch kolem žárovek.
Druhý box byl vyměněn za původní žárovku uvnitř tera záměrně jelikož vlhkost klesla do dvou hodin od rosení na 20 až 25%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 09:09 Žena Loris [0] - Ještěři
mimochodem, kdyz exoterru takle zazdíme těma boxama na žárovky jako je to tady:
terarka.net/terarka/1059
- tak tam v podstatě není vůbec žádné větrání, že ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 00:24 elegans1 Re: Padom
Ono záleží jaký gekon.Ne každý malý gekon je rychlý.Třeba eurydactylodi jsou pomalí gekoni,byť mají 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:51 Muž Padom [0] - Ještěři
Ono spíše u těch ještěrů je důležitá i velikost. Protože malí gekoni jsou hodně mrštní a děsně rychlí na krátké vzdálenosti, proto je obtížné si je brát na ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 09:48 Žena Xlienka [5] - Želvy
U ještěrů je to u každého jedince jiné může být zvědavé nebo chtít kontakt s lidmi ale taky nemusí. Pokud chcete zvířátko tahat na rukou tak je morče či křeček asi vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 20:01 Muž Sewer [151] - Ještěři
No, tak můj chamík se teda do ruky brát nenechá...to ho musim přilákat na cvrčka. Zato gekončík Arturek přijde sám na ruku i přes celé terárko, jen co mě vidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 19:35 Muž Padom [0] - Ještěři
Žádní gekoni nejsou vhodní na braní do ruky. Pro takové zvířata je to veliký stres a proto raději utečou. Na braní do rukou jsou jiná zvířata jako křečci, morčata,... Možná by se dalo ještě chameleon, popřípadě agama či leguán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 18:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
Felzumy nejsou moc na braní do ruky...ty sou spíš jen na koukání.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:11 Žena Xlienka [5] - Želvy
Co takhle phelsumy? I když nevím jak jsou náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:07 kmmk
To sice ano, ale chtěla bych aktivního přes den, ne polehávajícího přes den :) Navíc si myslím, že když potřebuje před den klid, nějaké vyrušování a braní do ruky mu dobře dělat nebude. Takže se ptám na denní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 04:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
No, on Gekončík Noční není taky uplně noční tvor :-D. Ale jeho aktivita je převážně noční, to znamená, že v noci se prolejzá po terárku a hlavně loví, kdežto přes den se většinou někde vyhřejvá a podřimuje...ale to neznamená, že se mu přes den nemůžeš věnovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 23:31 kmmk – denní gekoni
Jací jsou snadno dostupní denní gekoni nenároční na chov(pro začátečníka)? Děkuji :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 323x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/878-denni-gekoni