Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

topný kámen k chameleonovi

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
topný kámen k chameleonovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 22:23 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: mina111
Bohužel musim opět souhlasit s Pogonou. Jednou jsme se s nima dokonce i dosst pohádal právě kvůli UVBčku u agam, tvrdili, že agamy UVB vůbec nepotřebují a je zbytečný jim ho tam dávat...nechtěli mi věřit, že ho tam musí mít...naštěstí měli v obchodě takový ty knížkyo chovu a byly tam i agamy, tak jsem jim to tam našel a jak hned zklapli a druhej den už tam to UVB agamy měly ale stejně chudáci trpěly rachitidou jak vyšitou, takže moc výhra to pro ně taky nebyla :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:49 mina111
Je to smutný ale asi je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mina111
Věř, že ve většině zverimexů, chtějí za každou cenu prodat, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:56 mina111
Gaster: dík za odpověd chamíka mám objednaného od chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:46 mina111
tvá odpověd je úplně jasná diskuze jsem samozřejmě přečetluž dříve ale myslel jsem že ve zveráku vědí o čem mluví asi ne tak že díky za odpověd


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:39 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: mina111
Ohledně toho ti už napsal Pogona, já bych jen chtěl podotknout, že by ti klidně k chamíkovi prodali i terárko 40x30x30 s tím, že mu to stačí.

Bohužel většina zverimexů chce jen vydělat, tak ti prodají a namluví spoustu věcí jen aby měli zisk navíc bohužel, najdou se i světlé výjimky, ale těch je jen pomálu. Stačí se po zverimexech podívat v jakých pdmínkách ta nebohá zvířata žijí, agamy nemají žádný zdroj UVB a jsou 2 nacpaný třeba v terárku 60x30x30!! a další extrémy, doporučil bych ti chamíka koupit od chovatele, ale pokud si ho už koupil ze zverimexu, snad se mu bude dařit.

Bohužel s llítostí můžu potvrdit Pogonova slova, že zájmy zvířat jsou u prodavačů ve zverimexu až na posledním místě. Nebylo by od věci někdy do zverimexu poslat kontrolory.....pčišlo by se tak na spoustu věcí a možná by se něco začlo dělat, ale kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 19:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mina111
Stačí si projít diskuze hmm
ale.....

Ve zverimexu ho používají, pže jsou to prodavači a zdraví a pohoda zvířat je u nich na posledním místě ( většinou ).
Teplo, totiž jak určitě víš - stoupá. Topné kameny jsou továrně nastaveny na teplotu 28 - 35C, co udělá takový kámen zapnutý půl dne v uzavřeném teráriu? Když bude na zemi a teploz něj stoupat? - ANO, vyhřeje terárium na "krásných hmm " 30C.

Terárium pro chameleona má mít tři teplotní části - u dna 18 - 22C ( aby se ochladil ), ve střední části cca 25 ( aby vytrávil ), pod žárovkou v horní části 45C aby se vyhřál,....

A teď zkus vymyslet, jak to uděláš s topným kamenem, který vytápí terárium odspoda.

Jinak se stačí logicky zamyslet nad tím, kde v přírodě vytápí živočichy kameny odpsod,..... On se sice kámen ohřeje, to ano - ale když na sluníčkem vyhřátý kámen položíš ruku, co udělá? Ochladí se přesně pod Tvou rukou - netopí dál!

Navíc zrovna chameleon nikam nelehá, já mám např. chamíky i teď na zahradě na jabloni.

Pokud chcešpodpořit takovýto "nekalý" zverimex a ublížit zvířeti, pak si kámen určitě zakup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:09 mina111
Mužeš napsat proč ? ve zverimexu mi ho doporučily.Že ho normálně používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mina111
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ no hmm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:56 mina111 – topný kámen k chameleonovi
Je vhodný pro chameleona topný kámen ? díky z odpoved
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 67x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/887-topny-kamen-k-chameleonovi