Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vymena vody v akvarium

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
vymena vody v akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 18:55 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
presne a dik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 00:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Hnědá - rod Graptemys, zelená - rod Trachemys (nominátní poddruh scripta)? Kouk jsem na Tvou prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Naše samička TSE Emily (ta největší) je dokonalým příkladem toho co píšeš. První dva roky u nás byla plachá a spíš uzavřená do sebe, letos mě ale zničehonic permanentně honí po bytě jak ocásek, šplhá mi při každé příležitosti na nohu a loudí na střídačku krmení anebo hlazení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:13 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
tak teraz si opisal obidve moje korky smich jedna je mazel(hneda) a druha ma rada vidi iba s bastou v rukach(zelena) ,ale povodne to bolo naopak.inak aby si niekto nepomyslel tak toto su docasne mena lebo by som nerad volal samceka Ruzenka alebo podobne a im je to podla mna jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
A jo. To máš pravdu. Hlavně každý chov je trochu jiný svými specifickými podmínkami a každičké jedno zvíře taky. Libovolný chovatel sice může poskytnout (krom všeobecně platných základů) info jak on to dělá aby mu to skvěle fungovalo, jiný by ale na tomtéž zkrachoval... Musí si zkrátka najít tu svou osobní cestu :-)
Pokud jsi želvičku čistil takhle jemným kartáčkem, udělal jsi dobře. Z literatury vím, že některým želvičkám je opatrné odrbávání jemným dětským kartáčkem na zuby příjemné a rády se té proceduře vystavují, jiné zas nemají rády ani dotyk holou rukou. Opět je to silně individuální. Raději se ale vyvaruj takového čištění ve spárách mezi jednotlivými štítky, tam je krunýř naprosto nejcitlivější.
Když opomineme možné příjemné (nebo naopak nepříjemné) pocity u vodních/bahenních želv, se bez toho ale snadno obejdeš - čas od času štítky svlékají, takže se řas a dalšího svinčíku zbaví dříve či později samy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:15 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
no ona si toho dost odrbala aj sama a ostali miesta okolo noziciek, ktore nie a nie sa odriasit tak som jej pomohol detskou zubnou kefkou asi tak 2 proceduri samozrejme ze som jej vzdy pobehal aj cely pancier a dnes sa jej to dokonca paci ked po nej beham touto kefkou tak neviem. mozno chyba a mozno som jej pomohol najlepsie ako sa dalo. je to diskutabilne a otazne kazdy chovatel by odporucil nieco ine. vacsina rad pochadza zo skusenosti a tie ma kazdy vlastne nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: radoslav
Z 99% procent import z USA anebo Mexika. V Evropě to množí málokdo, a když, do zveráče prcky neumístí ;-)
Řasy odstaňovat z krunýřku ale bylo od Tebe chybou. Ony tam ničemu nevadí, oproti tomu jejich odrbání působí želvičce bolest - krunýř je citlivý stejně jako pokožka, ne-li víc (okostnice - jako když Tě někdo kopne do holeně - a teď si představ, že totéž komusi drhneš rejžákem!)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:48 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
sice neviem odkial pochadzaju moje korky ale ked som kupil moju Graptemys bola napr. cela zariasena a riasa bola uz tak hlboko ze jej odstranovanie bolo pre nu bolestive ale nutne :-( potom mi prechladla takze 10E za korku a 10E liecenie prechladnutia mozno to bolo aj tou prepravou to uz nezistim ale zije a to je super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: myslivec
Mmch. želvičky které jsou distribuovány ve zverimexech jako miminka, mají za sebou vesměs nejmíň půlroční vláčení přes Atlantik. Ve svém přirozeném prostředí by už tou dobou byly nejméně dvojnásobné. Od vylíhnutí krmené jen minimem potravy anebo i pár měsíců vůbec tone ovšem ve vývoji ustrnou. Neboj, pokud přežily tohle trápení, přežijí (z hlediska poctivého chovatele) už skoro všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: myslivec
Dobré je i jednou či dvakrát týdně podat vnitřnosti ( srdce, játra, ledvinky,..... ) obsahujím spoustu důležitých stavebních látek a želvě i chutnají - ideálně jimi krmit před výměnou vody - obsahují hodně krve, která zašpiní vodu ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 15:40 myslivec Re: radoslav
dik za radu muzem si psat i mailem ten ti poslu do posty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 13:32 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
maso, maso, maso ci uz rybacie, kuracie, patentky, mucne cervy, ale v idealnych porciach nieze jej tam hodis pol kila kurata smich vyhybaj sa bravcovemu lebo korky nemaju vybudovane vstrebavanie niektorych tukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 06:51 myslivec Re: Pogona
A cim krmite mlade a kolikrat dene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 05:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: radoslav
Tím jsem jen chtěl říct, že od 8mi do 14ti hodin bez jídla vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:37 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
vydrzi ale aj tak by som nemal to srdce skusat to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: myslivec
Mládě vodní želvy vydrží v pohodě týden bez potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:45 myslivec Re: radoslav
Ja vim prave od nej budu mit ty mladata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:17 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
to som pochopil neboj ale ak by si si precital par veci ohladom stravovania korytnaciek a ich chovu tu na fore bola by tvoja otazka zbytocna oplati sa precitat fajfmenove reakcie nakolko su trefne a ajked odpoveda niekomu inemu najdes aj svoju odpoved bud si isty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:10 myslivec Re: radoslav
Ja ji este nemam ja ji te prv dostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:44 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
urcite nie nemaj strach uz len kym sa dostala k tebe tak mala par hladoviek to si bud isty smich si ma teraz pobavil
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:59 myslivec Re: Pogona
a neumrela by hlady kdyby nedodzala papani o 8 do 14 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: myslivec
Kolikrát denně? :-D Mláděti dej tak 4-5krát do týdne, dospělou pak stačí krmit 3krát za týden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:53 myslivec
ahoj a mam otazku kolikrat dene krmite vodni zelvu (zelva nadkerna) bude to mlade ptam se kuli tomu ze v 7 hodin du do skoli a ve 14 hodin tak aby neumrely palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:23 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Asi týden jsem nemusel sáhnout na vnitřní filtr u Emily a Máji (dospělých TSE a TSS). Pak jsem jim dal z akvárka protrhané rohatce (ten plevel vydal pomalu za tři kýble objemu) - a ony je snědly i s kořeny během pouhých dvou dnů. A natentily z toho tak, že jsem vodu komplet měnil (bez ohledu na filtraci) dvakrát za jediný den :-D . Fuj ho, to bylo svinčíku ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Jak říkám - podle potřeby. Na to neexistuje spolehlivý všeobecně platný návod. Ono se to musí vychytat vždy podle konkrétních podmínek. Já třeba můžu říct, že jsem se konečně po 25 letech chovu amazonských cichlid (napříč generacemi přímých potomků těch původně koupených rybiček) konečně naučil vytvořit fungující akvárko. Mě funguje na výbornou, jinému by to ale dle mého návodu neklapalo ani zdaleka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:57 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Napodobne, ale filter cistim castejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
No, čím líp to uděláš hned ze začátku, tím líp. Já třeba filtr u svých rybiček čistím tak jednou ročně a akvárko samo co tři čtyři roky. A ono to jde a jde to dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:14 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Hehe, pred niekolkimi rokmi otec jeden orobil, fungoval a bolo to zadara, lenze ja uz neodkalujem, ked je to spinave tak vycistim cele akva, alebo to trochu prehrabem a filter nasaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: myslivec
Pokud nemáš ruce volšový, výrobíš si ho poměrně snadno sám. Třeba z pet flašky a hadice od bojleru. A bude stejně dobrý nebo lepší, než ten koupený za velké prachy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 07:16 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Pogona
Pogona napsal: JE to relativní - ta cena :

shop.aquatica.cz/…


www.zbozi.cz/…/


www.zbozi.cz/…/

atd. atd....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 06:50 myslivec Re: radoslav
Diky za radu a kolik ten odkalovaci zvon stoji a kde ho koupim protoze u nas ve zverimexu to nemaj :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:30 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
najlepsie pri kazdom akvarku mas tzv.odkalovaci zvon ( odporucam trojholnikovy tvar) dokaze vysat aj parazitou a podobne ale ani ten nenahradi dobry filter a rybycky (najlepsie z potoka) je mytus ze korky vzdy vyhubia rybky. pokial maju dost potravy nic nespravia ani jednej. potrava pre taketo rybky tiez nieje moc problem lebo sa krmia odpadovym masom po korytnackach iba obcas prisipes dake krmivo pre rybky ako uznas za vhodne. tieto rybky nebudu nikdy chore lebo korky sa o chore jedince rychlo postaraju. inak minimalna vyska hladiny pre korky podla mna je pre dorast 15cm pre dospele 30cm a viac. neznasam ked maju korytnacky vodu po clenky ved su vodne a nie suchozemske. a navyse niesu potom take letargicke az unudene (ako tie s malym mnozstvom vody) a treba im tam hodit aj daku hracku ja mam korkovy stupel ktory plava po celom akvarku. ak chces poradit o niecom inom neni problem sory ale som sa rozpisal :-)
inak ak neodkalim aj 2 tyzdne nic sa nedeje voda je OK ale pre istotu menim kazdy tyzden(a to mam 2 korky minimum)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 20:56 myslivec Re: Pogona
Moc ti dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: myslivec
JE to relativní - ta cena :

shop.aquatica.cz/…


www.zbozi.cz/…/


www.zbozi.cz/…/

atd. atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:17 myslivec Re: Pogona
a kde presne to najdu na ton ribicky.net
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:14 myslivec Re: Pogona
pogono moc ti dekuju a kde ten odkalovac a kolik takb korun stoji palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 11:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: myslivec
Stačí projít stránky rybicky.net, jednoduše nádž odkalíš ( můžeš si koupit odkalovač, nebo v klidu používat kus zahradní hadice ), a novou vodu naliješ zpět - já ji u želvy dolévám 1,5litrovou odměrkou přes malý talířek - aby voda necákala všude kolem. Odkaluju jednou týdně cca 15litrů ( nádrž má 60 ) a zabere to cca 20minut ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 10:20 myslivec – vymena vody v akvarium
dobry den mam otatku ja budu mit vodni zelvu a furt se mi honi hlavou jak menit vodu v akvarku za odpovedi predem moc dekuji :-) palec love

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 281x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/893-vymena-vody-v-akvarium-