Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama vousatá vs. Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama vousatá vs. Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:07 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
proste ozkoušej a uvidíš, jestli tam buds dostačující nebo menší teplota než má být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 10:23 kmmk
Je nějaký vzorec podle kterého se určují W na velikost terária jak je tomu u akvárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 00:27 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
Ano, do tak velkeho terra by to chtělo asi 50W zarovku a klidne i 5-6 gekonciku, jestli si dobre pamatuju 100x50x50? Tak by ot melo byt v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:35 kmmk
děkuju všem za rady. Rozhodla jsem se pro gekončíky :) Jen se zeptám když budu mít žárovku na vyhřívání, světla to zajistí dost? A na noc to vše vypnu a necham tmu čímž bude požadované snížení teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kmmk
Určitě by to soužití mohlo klapat, ale bacha, občas vousáč zakousne a zhltne i jen o třetinu (!) menšího spolubydlícího jen proto, že ho ten náhodou něčím naštval! Osobní zkušenost. Raději to neriskuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:46 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No co se týče řešeí UVA a UVB a tepla tak to mam idelani vyřešeno a vřele doporučuji. V terariu mam umistenou klasickou zarivku pro UVA a jako topný bod mám UVB výbojku, ktera vyhřívá a zaroven poskytuje UVB spektrum. Navíc tyto vybojky vydrzi rok a neztrácí na síle UVB tedy minimalne. Moje agama má ve 4 mesicich 38cm. Takze dobre krmeni a kvalitni vybojka a je z nej dobrej obrik. S UVB zarivkama mam blbe zkušenosti. Vybojka je sylvania reptistar 100W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:24 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
Gekončíci jsou jako mláďata nejdřívě plaší, ale když je zvyknete na lidský kontakt, tak se vaší pozornosti a přítomnosti pak i dožadují :-) a i když se jako mláďata bojí, tak po vás buou lízt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 12:35 kmmk
Mám možná hloupí dotaz, ale agama má lidskou přítomnost ráda a vyžaduje ji. Jak se vlastně cítí gekončík když ho má člověk v ruce? Je mu to příjemné, nebo se nehybe protože je vyplašený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 12:26 kmmk
takže agama potřebuje výhřevnou žárovku umístěnou nad kamenem a UVB zářivku(kolik W?) a tot vše? Záleží i na spektru? Klasickou UVA nepotřebuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:26 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No jinak Agama a Gekončik jsou plazi pro zacatecniky. Dopostet chyb pri chovu by se asi nemelo u zadneho zvirete,ale vim jak to myslite. Doplnovat stravu mineraly,vitaminy atd je ptreba u vsech plazu. Tak samozrejme, ze gekoncik je taky aktivni a ma se k zivotu, hlavne kdyz je v terarku ve vetsim poctu,ale ja co mam plazi tak Agama vousata je opravdu muj favorit. V lete ho pustim na zahradu, kde si sam ulovi korist a napase pampelišky atd. Agama vyzaduje vetsi teplo nez gekoncik a UVB.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:19 kmmk
Tak o sympatii mám jasno :)Ja jsem si myslela to same, dokud jsem nevidela mladata gekonciku cile(pobihali pres den, nelezeli) a na ruce krasne sedeli.Pry zalezi na vychove a zdravi, tak nevim...
A jak je to s těmi dalšími věcmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 15:14 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No tak mám gekončíka i agamu, takže dokážu objektivně posoudit. Agama oproti gekončíkovi potřebuje kvalitni UVB světlo,ale jinak je to perfektni společnik. Neni placha, je to paradni žrout a zvykne si na chovatele. Je aktivni přes den. Krome hmyzu,žere i rostlinnou stravu. Gekončíka mám 6 let a je to nudnej patron :-D Jen spi a na večír vyleze przkoumat terarko a že by byl extra lovec se taky rict neda. Ja fandim agame je akčnější :) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 13:30 kmmk – agama vousatá vs. Gekončík noční
Zdravím :-)
zvažuju pořízení agamy vousaté nebo gekončíka nočního. Potřebovala bych pomoct odpovědmi:

1) Jak je to s osvětlením a teplem u agam? Gekončíkovy stačí jen výhřevná žárovka nad kamenem, světlo ne, že? Takže co potřebuje agama?

2) Je rozdíl v náročnosti při krmení minerály a vitamíny?

3) Oboum stačí terárium 100x50x50?(Agama sama, gekončíci 3)?

4) Celková náročnost na chov, gekončík prý vydrží skoro vše(začátečnické chyby, nedostatečná péče při odjezdu na dovolenou,...)

Děkuju, moc mi pomůžete!


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 151x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/900-agama-vousata-vs-gekoncik-nocni