Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama vousatá vs. Gekončík noční

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama vousatá vs. Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:07 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
proste ozkoušej a uvidíš, jestli tam buds dostačující nebo menší teplota než má být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 10:23 kmmk - Ještěři
Je nějaký vzorec podle kterého se určují W na velikost terária jak je tomu u akvárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 00:27 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
Ano, do tak velkeho terra by to chtělo asi 50W zarovku a klidne i 5-6 gekonciku, jestli si dobre pamatuju 100x50x50? Tak by ot melo byt v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:35 kmmk - Ještěři
děkuju všem za rady. Rozhodla jsem se pro gekončíky :) Jen se zeptám když budu mít žárovku na vyhřívání, světla to zajistí dost? A na noc to vše vypnu a necham tmu čímž bude požadované snížení teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:46 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: kmmk
Určitě by to soužití mohlo klapat, ale bacha, občas vousáč zakousne a zhltne i jen o třetinu (!) menšího spolubydlícího jen proto, že ho ten náhodou něčím naštval! Osobní zkušenost. Raději to neriskuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:46 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No co se týče řešeí UVA a UVB a tepla tak to mam idelani vyřešeno a vřele doporučuji. V terariu mam umistenou klasickou zarivku pro UVA a jako topný bod mám UVB výbojku, ktera vyhřívá a zaroven poskytuje UVB spektrum. Navíc tyto vybojky vydrzi rok a neztrácí na síle UVB tedy minimalne. Moje agama má ve 4 mesicich 38cm. Takze dobre krmeni a kvalitni vybojka a je z nej dobrej obrik. S UVB zarivkama mam blbe zkušenosti. Vybojka je sylvania reptistar 100W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:24 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: kmmk
Gekončíci jsou jako mláďata nejdřívě plaší, ale když je zvyknete na lidský kontakt, tak se vaší pozornosti a přítomnosti pak i dožadují :-) a i když se jako mláďata bojí, tak po vás buou lízt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 12:35 kmmk - Ještěři
Mám možná hloupí dotaz, ale agama má lidskou přítomnost ráda a vyžaduje ji. Jak se vlastně cítí gekončík když ho má člověk v ruce? Je mu to příjemné, nebo se nehybe protože je vyplašený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 12:26 kmmk - Ještěři
takže agama potřebuje výhřevnou žárovku umístěnou nad kamenem a UVB zářivku(kolik W?) a tot vše? Záleží i na spektru? Klasickou UVA nepotřebuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:26 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No jinak Agama a Gekončik jsou plazi pro zacatecniky. Dopostet chyb pri chovu by se asi nemelo u zadneho zvirete,ale vim jak to myslite. Doplnovat stravu mineraly,vitaminy atd je ptreba u vsech plazu. Tak samozrejme, ze gekoncik je taky aktivni a ma se k zivotu, hlavne kdyz je v terarku ve vetsim poctu,ale ja co mam plazi tak Agama vousata je opravdu muj favorit. V lete ho pustim na zahradu, kde si sam ulovi korist a napase pampelišky atd. Agama vyzaduje vetsi teplo nez gekoncik a UVB.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:19 kmmk - Ještěři
Tak o sympatii mám jasno :)Ja jsem si myslela to same, dokud jsem nevidela mladata gekonciku cile(pobihali pres den, nelezeli) a na ruce krasne sedeli.Pry zalezi na vychove a zdravi, tak nevim...
A jak je to s těmi dalšími věcmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 15:14 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
No tak mám gekončíka i agamu, takže dokážu objektivně posoudit. Agama oproti gekončíkovi potřebuje kvalitni UVB světlo,ale jinak je to perfektni společnik. Neni placha, je to paradni žrout a zvykne si na chovatele. Je aktivni přes den. Krome hmyzu,žere i rostlinnou stravu. Gekončíka mám 6 let a je to nudnej patron :-D Jen spi a na večír vyleze przkoumat terarko a že by byl extra lovec se taky rict neda. Ja fandim agame je akčnější :) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 13:30 kmmk - Ještěři – agama vousatá vs. Gekončík noční
Zdravím :-)
zvažuju pořízení agamy vousaté nebo gekončíka nočního. Potřebovala bych pomoct odpovědmi:

1) Jak je to s osvětlením a teplem u agam? Gekončíkovy stačí jen výhřevná žárovka nad kamenem, světlo ne, že? Takže co potřebuje agama?

2) Je rozdíl v náročnosti při krmení minerály a vitamíny?

3) Oboum stačí terárium 100x50x50?(Agama sama, gekončíci 3)?

4) Celková náročnost na chov, gekončík prý vydrží skoro vše(začátečnické chyby, nedostatečná péče při odjezdu na dovolenou,...)

Děkuju, moc mi pomůžete!

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 151x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/900-agama-vousata-vs-gekoncik-nocni