Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

společně myši s potkany

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
společně myši s potkany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:12 Katri102 Re: Roman
Há, Záleží na jedinci.Jak se chovají myši nebo jak se chovají potkani...Ale v tak velkém počtu jeto celkem ryskantní...Ale co třeba si na sebe zvyknou.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nesnesou se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 08:17 Roman – dík
všem děkuji za názory tak to vyzkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 21:58 Filda
Můj táta řekl že potkan má stejnou inteligenci jako pes a myslím že má pravdu takže jako u psa jak řekl fajmen záleží na daném jedinci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 21:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Roman
U divokých populací je myš přirozenou kořistí potkanů. Oni takhle po svém rozšíření do Evropy v 18. stol. vyhubili i do té doby dominantní populace krys a tím de facto učinili přítrž morovým epidemiím...
Ale! Když mi bylo asi patnáct šestnáct let (dělal jsem zrovna zemědělku), chytil jsem náhodou na praxi v prasečáku myší mládě, které mi doslova vběhlo do rukou - a samozřejmě si je jako mazla ponechal :-D . Má potkanice Myšilka (blahé paměti) která, jak je u mě (právě) od jejích časů zvykem, obývala tak nějak libovolně celý byt a nejčastěji byla k zastižení v blízkosti své nejlepší kámošky, dnes již rovněž sešlostí věkem (v necelých 19-ti letech) zesnulé kočičky Titinky anebo za skříní, knihovnou, kde si vybudovala hnízdo, se té myšce nekompromysně prolámala do terárka a - začala ji děsně mazlit! Doslova ji zbožňovala od prvního pohledu a do konce jejího zhruba ročního (na myš dlouhého) života ji přímo hýčkala. Stejná Myšilka, která mi přitom zakousla ještěrku (při čištění terka mi seděla na rameně a pak náhle skočila...) a morčátko od kamarádky. Tomu se rovněž vlámala do terárka, tentokrát ale pouze s cílem zabíjet - prokousla mu vaz přímo před mýma očima, dřív než jsem stihl vůbec reagovat :-( ... U potkana nikdy nevíš, jeden každý je vyhraněná individualita. Dílem jsou to vnímavá a citlivá zvířátka, doslova mazlíčci a zlatíčka, dílem ale taky aktivní silně teritoriální predátoři nesnášenliví i vůči vlastnímu druhu (dokonce i víc než lidé ;-) ), kdy nejčastější kontakt mezi jedinci dvou různých klanů končí okamžitým prokousnutím vazu méně pozorného potkana... zároveň ale v případě smrti kojící samičky si ihned ostatní matky rozeberou, adoptují, její mláďátka do svých hnízd a postarají se o ně jako o vlastní.

Tenhle druh má v sobě zkrátka spoustu paradoxů, zjednodušeně řečeno dobro i zlo v těch nejvyhraněnějších formách zastoupeno v každém jednotlivci. Prostě nikdy nevíš jak se potkan zachová, pokud to přímo nezkusíš. Možná myšku okamžitě zabije, možná se s ní skamarádí a bude ji ochraňovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 12:52 Filda
Kamrád si pořídil k potkanovi dvě myši a neměl problém ale u tak velkého počtu bych se asi bál aby potkani nezačali ty myšky napadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 10:33 Roman – společně myši s potkany
ahoj chci se zeptat mám 10 myší a chtěl bych zkusit k nim dát pár potkanů myslíte že je nepobijou?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 74x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/902-spolecne-mysi-s-potkany