Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 00:40 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Sewer
Jo jo. Zveráčová klasika. Že prý až tak nevyrostou (a zakrsnutí je zároveň nepoškodí na zdraví)... Blábol.
Asi stejný blábol, jako "sladkovodní žralok" za tři kila v každém druhém zverimexu, prý i ve velkém akváriu nepřesahující tak 40 cm. A on to Pangasius sutchii (dnes synonymum), čínský sumec dorůstající metr čtyřicet už v necelých dvou letech věku. Přesně ta ryba, z níž se dělají ty nejlevnější filety. V sebevětším akvárku soukromníka umře obvykle nedostatkem prostoru ještě před dvanáctým měsícem života. V té době měří totiž metr!
Mimo záznam - na světě jsou tč. jen dva druhy sladkovodních žraloků - jeden mrňavý z Gangy (patrně už vyhynulý) a jeden z Lago di Nicaragua (třímetrová obluda považovaná mnoha taxonomy za pouhou jezerní adaptaci žraloka býčího, nikoli za samostatný druh). V akváriích se samozřejmě nechová ani jeden z nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:23 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Johny
Fotka k příspěvku No to je na takovém pozorování právě ta pecka. A narozdíl např. od hajných co jdou koukat kupříkladu na rysa (nebo spíš doufat, že té noci zrovna přijde na mýtinu) nemusíš ani vstávat ve tři ráno a pak do úsvitu mrznout někde na posedu :-D
Kdybys choval např. sklípkany či štíry, tam byses v tom vytrénoval jak se patří - svého spinifera (veliký asijský štír) jsem např. ani koutkem oka nezahlédl více než půl roku (!) do doby, než si před třemi dny usmyslel uhřadovat se na kusu kůry pod stropem terka, odkud se prakticky nehnul do teď (viz. foto). Pavoučkové jsou to samé, vtipně zejména zástupci druhů popisovaných jako "nory nevyhledávající a aktivní i přes den". Dospělou samičku Brachypelma albopilosum jsem třeba loni neviděl po dobu bezmála deseti měsíců (!!!), nepočítám-li vyhození svlečky z nory nebo vykukující pacičku, zatímco letos dřepí (už asi tři měsíce) na velmi dobře viditelném místě, z něhož se tak jednou týdně poodejde napít vody z mističky...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:03 Johny - JeštěřiRe: fajfmen
Má cenu to mít vůbec doma když to vidíš párkrát do měsíce ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 23:25 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Sewer
(Předem pardon za OT) No proč ne, s tou nudlí. Má paní si taky na vnitřní okenní parapet nechala udělat atyp akviško 100/20/25 cm ;-) . Bydlí v něm veliká samice Ancistrus sp., Bunocephalus (takový placatý sumeček s výhradně noční aktivitou zahrabávající se do dna - vidíme ho náhodou tak jednou za dva tři měsíce, když se nad ránem "zapomene" na povrchu a pak samozřejmě jednou ročně při čištění akvária :-D ) a partička pancíků Corydoras paleatus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:38 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mnou zmiňovaný čichavec je taky labyrintka a ten potřebuje velkou nádrž. Šlo tu ale přeci o to, že není pravda, že když dáš mladému zvířeti málo prostoru, tak nevyroste do své přirozené velikosti a bude si spokojeně žít.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 14:34 elegans1 - JeštěřiRe: Sewer
Halančíci žádná výjimka nejsou.V podobných nádržích běžně žijí labyrintky,různé druhy hlaváčů a x dalších druhů ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 12:03 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Třeba halančíci.
Myslím, že Halančíci, přežívající v kalužích, jejichž potěr se líhne i po vyschnutí kaluže a jejím znovunapršení je jen vyjímka potvrzující pravdilo.
Ale na to, že se snažíš vyvracet naše názory o chovu jsme si tu už zvykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 11:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
Nemyslím si že by to bylo tím, že by se přežral.Nějaké španté trávení...Pokud bude jíst a bude aktivní,tak bych to neřešil,pokud by se to opakovalo, pak bych to řešil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 11:30 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Igor, je agamka vousata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2012 11:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
Včera Igor (9 měsíců)

Co to je Igor ???

Pak se mu podařilo vyplodit velké nadělení z řitního otvoru

Tak ty budeš asi gurmán smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 10:24 Muž dedy [1] - Ještěři
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost s tím co se mi dnes stalo. Včera Igor (9 měsíců) sežral 18 velkých cvrků. Navečer už jen tak divně polehával. Ráno taky. Pak se mu podařilo vyplodit velké nadělení z řitního otvoru, ale co mě zarazilo, tak pak po chvíli začal třepat hlavou s otevřenou tlamou ze strany na stranu jako by si ji chtěl divoce naznačovat nenene-stalo se to 2x, a pak pokaždé vyletělo cosi podivného. Rozborem jsem zjistil že jsou to crvci v ruznem stadiu rozkladu a taky neco k tomu, jako když člověk zvrací. Teď už se chová jako obvykle a běhá po teráriu.

Otázka teda zní, přežral se včera a bylo mu pak blbě, že musel něco vyvrátit? Měl jsem za to, že zná svou potřebu jídla a nepřežírá se jako např. pes :-O
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 05:02 elegans1 - JeštěřiRe: Jiri_99
Třeba halančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 23:12 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: elegans1
To mě zajímá. Uveď příklad. Co znamená, ryby žijí běžně i v přírodě v min. objemech vody..? Sewer i fajfmen mají naprostou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 16:06 elegans1 - JeštěřiRe: fajfmen
Nesmysl.Samozřejmě nacpat závojnatku do 3 litrové koule je pitomost,ale ryby běžně i v přírodě žijí v minimálních objemech vody a nevadí jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2012 14:33 Muž Sewer [151] - Ještěři
Teda já mám s tímhle i osobní zkušenost. Když jsem před X ledy dělal první akvárium a byl jsem neznalec, tak jsem si v akvaristice koupil takový ten akvarijní set. Prodavačka mi do něj doporučila čichavce modré (měli tam asi 6cm velké prcky). Začal jsem se o rybičky zajímat víc a víc a zjistil jsem, že je to velká a rychlá ryba, která potřebuje velký akvárko. Byl jsem s tím za onou prodavačkou a ta mi řekla, že v malym akvárku nevyrostou. Hmm...po roce jsem pořizoval 170ti litrové, protože už měli asi 12cm.
Teď má největší samec přes 15cm a spokojeně si plave ve zmíněné stosedumdesátce u táty mojí přítelkyně, protože já jsem s akvaristikou skončil a věnuju se už jen mým dráčkům :-)

...a moje kamarádka má asi 60cm dlouhý a 15cm široký akvárko (jo, vážně takovou nudli) a v tom má čichavce perleťovýho, black molly a ancistruse nevídaných rozměrů. Obzvlášť ty black molly...mají snad 8cm coze
Je fakt, že se jí tam spokojeně množí, což zde napovídá o tom, že se jim i přes malé rozměry daří, nicméně to opět potvrzuje, že není pravda, že v malém prostoru nevyrostou.
Myslím, že člověk, od mimina drženej v krabici 150x150cm taky nebude v dospělosti trpaslík ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:42 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: kevina
... a zrovna tak je to i u těch rybiček - v malém prostoru je prostě zhuntuješ ;-)
Víš jak dopadne závojnatka ve skleněné kouli? V sedmi osmi centimetrech vzrůstu tam nejprve zešílí (má to co dělat s postranní čárou v orientaci a dál výměnou kyslíku z nepatrného prostotu hladiny) a zdechne ve věku tří let. To ta ryba právě dosáhla dospělosti! Ve velkém a hlubokém jezírku na ni přitom budeš koukat (coby skoro třiceticentimetrovou) ještě za patnáct let. Kdyby to byl koi kapr, jako metr dlouhá obluda by přežil i Tvé potomky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:39 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Sewer
Dovolím si "nesouhlasit" ( ;-) ) - viděl jsem u jednoho týpka cca čtyřletou dvaceticentimetrovou (!) vousatku v terárku s tak 40 na 40 cm základnou a "klape to" ;-) . Protože ten tvor nikdy neviděl UVB, minerálie a vitamíny, přispůsobil se vzrůstem plně rozměrům terka (zvláštní, že to ubožátko ještě žije) - akorát je silně deformovaný a díky rachytidě nemůže ani používat levou přední tlapku. Zdeformovanou a zkroucenou. Jeho "chovatelé" jsou ovšem přesvědčeni, že je to ta nejspokojenější ještěrka od sluncem :-|

Co myslíš Míro, dojde to cílové skupině anebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:30 R Muž Pogona [756] - Ještěři
Kolegové mají pravdu, pro agamu je terárium nebhodné a malé, a kecy ohledně toho že to či ono zvíře doroste podle velikosti nádrže jsou holé nesmysly,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 19:30 Muž Sewer [151] - Ještěři
Takovéhle terárko byl bylo fajn třeba pro tři gekončíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 19:29 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ne, není...mimochodem takhle to není ani u ryb hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:49 kevina - Ještěři
není to jako u některých ryb, že v malém prostoru zkrátka nedorostou do plné velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:26 Roy - Ještěři – rada
Ano Sewer má pravdu je to hodně málo chce to větší pokud máš jen takto malé tak si kup spíše gekončíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
To je málo. Pro jednu bych doporučil nejmíň 80x40x40, ale i to je fakt minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:40 kevina - Ještěři – agama
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné chovat jednu agamu vousatou v teráriu 60x40x40, 60x30x40 nebo 70x30x30
Díky

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 241x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/903-agama-