Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
agama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2022 03:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Blaberus
Tazatel udržuje své terárium v perfektní čistotě, čerstvý exkrement by jistě nepřehlédl. Dobu mezi příjmem potravy a vylučováním lze navíc velice snadno odpozorovat, v případě pochybnosti potom poslouží koupel ve vlažné vodě při níž k vyprázdnění agamy dochází obratem. To je základní znalost potřebná pro udržení zdraví hibernujícího ještěra, popisovaná v každé teraristické příručce.

Nápad s kamerkou je ovšem dobrý, proto i dlouhá léta mnohými využívaný. Umístěna v úkrytu zimujícího plaza může chovateli poskytnout přehled o jeho aktuálním stavu aniž by jej musel jakkoli vyrušovat...

Pěkný den i vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 12:40 Muž Blaberus [1] - BezobratlíRe: fajfmen
Děkuji za pěkný příspěvek na toto "exkluzivní" téma.
... a ještě ten vzácný okamžik třeba za zhoršených světelných podmínek zachytit ...

Mimochodem, existují slušné USB kamery, díky nimž lze koukat i tam, kam oko nedohlédne ;-)

Pěkný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 18:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Alexej Matin
No pokud je to v tomhle konkrétním ročním období, tak se chce uložit k zimnímu spánku. Jen bych zkontroloval zda se dobře vyprázdnila a umožnil jí to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 14:40 Muž Alexej Matin [0] – Agama
Kdyz mi zaleze agama do jeskyne a nevyleze, co potom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:38 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mnou zmiňovaný čichavec je taky labyrintka a ten potřebuje velkou nádrž. Šlo tu ale přeci o to, že není pravda, že když dáš mladému zvířeti málo prostoru, tak nevyroste do své přirozené velikosti a bude si spokojeně žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 14:34 elegans1 Re: Sewer
Halančíci žádná výjimka nejsou.V podobných nádržích běžně žijí labyrintky,různé druhy hlaváčů a x dalších druhů ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 12:03 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Třeba halančíci.
Myslím, že Halančíci, přežívající v kalužích, jejichž potěr se líhne i po vyschnutí kaluže a jejím znovunapršení je jen vyjímka potvrzující pravdilo.
Ale na to, že se snažíš vyvracet naše názory o chovu jsme si tu už zvykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 11:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
Nemyslím si že by to bylo tím, že by se přežral.Nějaké španté trávení...Pokud bude jíst a bude aktivní,tak bych to neřešil,pokud by se to opakovalo, pak bych to řešil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 11:30 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Igor, je agamka vousata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2012 11:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
Včera Igor (9 měsíců)

Co to je Igor ???

Pak se mu podařilo vyplodit velké nadělení z řitního otvoru

Tak ty budeš asi gurmán smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 10:24 Muž dedy [1] - Ještěři
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost s tím co se mi dnes stalo. Včera Igor (9 měsíců) sežral 18 velkých cvrků. Navečer už jen tak divně polehával. Ráno taky. Pak se mu podařilo vyplodit velké nadělení z řitního otvoru, ale co mě zarazilo, tak pak po chvíli začal třepat hlavou s otevřenou tlamou ze strany na stranu jako by si ji chtěl divoce naznačovat nenene-stalo se to 2x, a pak pokaždé vyletělo cosi podivného. Rozborem jsem zjistil že jsou to crvci v ruznem stadiu rozkladu a taky neco k tomu, jako když člověk zvrací. Teď už se chová jako obvykle a běhá po teráriu.

Otázka teda zní, přežral se včera a bylo mu pak blbě, že musel něco vyvrátit? Měl jsem za to, že zná svou potřebu jídla a nepřežírá se jako např. pes :-O
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 05:02 elegans1 Re: Jiri_99
Třeba halančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 23:12 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: elegans1
To mě zajímá. Uveď příklad. Co znamená, ryby žijí běžně i v přírodě v min. objemech vody..? Sewer i fajfmen mají naprostou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 16:06 elegans1 Re: fajfmen
Nesmysl.Samozřejmě nacpat závojnatku do 3 litrové koule je pitomost,ale ryby běžně i v přírodě žijí v minimálních objemech vody a nevadí jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2012 14:33 Muž Sewer [151] - Ještěři
Teda já mám s tímhle i osobní zkušenost. Když jsem před X ledy dělal první akvárium a byl jsem neznalec, tak jsem si v akvaristice koupil takový ten akvarijní set. Prodavačka mi do něj doporučila čichavce modré (měli tam asi 6cm velké prcky). Začal jsem se o rybičky zajímat víc a víc a zjistil jsem, že je to velká a rychlá ryba, která potřebuje velký akvárko. Byl jsem s tím za onou prodavačkou a ta mi řekla, že v malym akvárku nevyrostou. Hmm...po roce jsem pořizoval 170ti litrové, protože už měli asi 12cm.
Teď má největší samec přes 15cm a spokojeně si plave ve zmíněné stosedumdesátce u táty mojí přítelkyně, protože já jsem s akvaristikou skončil a věnuju se už jen mým dráčkům :-)

...a moje kamarádka má asi 60cm dlouhý a 15cm široký akvárko (jo, vážně takovou nudli) a v tom má čichavce perleťovýho, black molly a ancistruse nevídaných rozměrů. Obzvlášť ty black molly...mají snad 8cm coze
Je fakt, že se jí tam spokojeně množí, což zde napovídá o tom, že se jim i přes malé rozměry daří, nicméně to opět potvrzuje, že není pravda, že v malém prostoru nevyrostou.
Myslím, že člověk, od mimina drženej v krabici 150x150cm taky nebude v dospělosti trpaslík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kevina
... a zrovna tak je to i u těch rybiček - v malém prostoru je prostě zhuntuješ ;-)
Víš jak dopadne závojnatka ve skleněné kouli? V sedmi osmi centimetrech vzrůstu tam nejprve zešílí (má to co dělat s postranní čárou v orientaci a dál výměnou kyslíku z nepatrného prostotu hladiny) a zdechne ve věku tří let. To ta ryba právě dosáhla dospělosti! Ve velkém a hlubokém jezírku na ni přitom budeš koukat (coby skoro třiceticentimetrovou) ještě za patnáct let. Kdyby to byl koi kapr, jako metr dlouhá obluda by přežil i Tvé potomky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Dovolím si "nesouhlasit" ( ;-) ) - viděl jsem u jednoho týpka cca čtyřletou dvaceticentimetrovou (!) vousatku v terárku s tak 40 na 40 cm základnou a "klape to" ;-) . Protože ten tvor nikdy neviděl UVB, minerálie a vitamíny, přispůsobil se vzrůstem plně rozměrům terka (zvláštní, že to ubožátko ještě žije) - akorát je silně deformovaný a díky rachytidě nemůže ani používat levou přední tlapku. Zdeformovanou a zkroucenou. Jeho "chovatelé" jsou ovšem přesvědčeni, že je to ta nejspokojenější ještěrka od sluncem :-|

Co myslíš Míro, dojde to cílové skupině anebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Kolegové mají pravdu, pro agamu je terárium nebhodné a malé, a kecy ohledně toho že to či ono zvíře doroste podle velikosti nádrže jsou holé nesmysly,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 19:30 Muž Sewer [151] - Ještěři
Takovéhle terárko byl bylo fajn třeba pro tři gekončíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 19:29 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ne, není...mimochodem takhle to není ani u ryb hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:49 kevina
není to jako u některých ryb, že v malém prostoru zkrátka nedorostou do plné velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:26 Roy – rada
Ano Sewer má pravdu je to hodně málo chce to větší pokud máš jen takto malé tak si kup spíše gekončíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
To je málo. Pro jednu bych doporučil nejmíň 80x40x40, ale i to je fakt minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:40 kevina – agama
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné chovat jednu agamu vousatou v teráriu 60x40x40, 60x30x40 nebo 70x30x30
Díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 304x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/903-agama-