Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zimování agam vousatých

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Zimování agam vousatých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:04 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – nevím co s tím
Ahoj před dvěma dny jsem si dovezla roční agamku, byla trošku zmatená, ale za chvilku se začala rozkoukávat a dobré, včera měla 3 cvrčky, dneska zvládla 4 a asi kolem 6-té hodiny odpoledne si zalezla do úkrytu a spí. Můžete mi někdo poradit jestli je to celkem normální nebo se chce zimovat? Nevím jestli to pro ní není nebezpečné, ale nevím jestli ji můžu vzbudit aniž by jí to nějak uškodilo.Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 06:41 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jinak tady je perfektní článek o zimování ještěrů - terarka.net/jesteri/clanek/75-zimovani-jesteru-a-vse-kolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 06:40 Muž Sewer [151] - Ještěři
Hmm...nevím, 11-ti měsíční bych raději nezimoval, není to sice uplně miminko, ale zrovna dospělá taky není :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TerkaS
Týden dva ji nekrm a pak ji ještě vykoupej ve vlažné vodě. Pokud se dosud nevyprázdnila dokonale, dotentí se takřka okamžitě tam. Krmení, teplotu i osvit (před tím vyprázdněním) jí samozřejmě snižuj postupně po dobu cca jednoho měsíce. Od čilé spolubydlící ji téměř jistě budeš muset oddělit aby měla klid, čiperka prozměnu asi zimovat nechce a nemá cenu ji do toho nutit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 13:39 Žena TerkaS [12] - Ještěři – Zimování agam vousatých
Zdravím, chci se zepatat - vypadá to, že jedna agama mi chce zimovat, ale je v terárku s jinou, která zatím nechce. Jak to vyřešit? Navíc je jí 11 měsíců, nevadí to? A jak poznám, že je agama dostatečně vyprázdněná? Předem dík

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 104x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/910-zimovani-agam-vousatych