Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nerodia rhonbifera

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
nerodia rhonbifera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:53 Muž pokora [7] - HadiRe: pokora
Tak už jsem si na většinu sám odpověděl v prezentacích, min to s tím UVB.
pokora napsal: Mám ještě jeden dotaz, potřebují také hadi také UVB osvětlení? Nikde jsem se zatím o této nutnosti nedočtel, ale.raději se ptám.
A další věc, jak by had reagoval na jiný tón světla? Dejme tomu červené? Udělal jsem osvětlení a vyhrávání aby se teploty pohybovaly na těch 24 všude a na kameni ma 30stupňů. Ale je tu problém, když přijdu z noční tak mne to trochu ruší.
Jinak hadeti se krásně daří a zatím mohu vyvrátit tvrzení o kousavosti, nijak extrémní mi nepřijde.
Díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 07:14 Muž pokora [7] - Hadi – osvětlení
Mám ještě jeden dotaz, potřebují také hadi také UVB osvětlení? Nikde jsem se zatím o této nutnosti nedočtel, ale.raději se ptám.
A další věc, jak by had reagoval na jiný tón světla? Dejme tomu červené? Udělal jsem osvětlení a vyhrávání aby se teploty pohybovaly na těch 24 všude a na kameni ma 30stupňů. Ale je tu problém, když přijdu z noční tak mne to trochu ruší.
Jinak hadeti se krásně daří a zatím mohu vyvrátit tvrzení o kousavosti, nijak extrémní mi nepřijde.
Díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 08:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pokora
Pak bych to moc neřešil ;-) prostě mu top/sviť cca těch 10 hodin denně a nechej ho, když bude chtít, sám se vyhřeje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 02:38 Muž pokora [7] - HadiRe: Pogona
Na parazity to nevypadá, je to přeci jen vodní had a po vizuální stránce je naprosto v pořád, stejně tak potravu přijímá naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 08:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pokora
Omlouvám se, přehlédl jsem nadpis ano
s tímto hade žádné zkušenosti nemám, nicméně svítit/topit by se
určitě mělo, jako u všech ostatních živých zvířat tzn. 8 - 12 hodin denně.

Pokud se zdržuje velmi často v bazénku, mohl by mýt parazity,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 00:57 Muž pokora [7] - HadiRe: Pogona
Pogona napsal: O jakého hada jde?
Jde o uzovku Nerodia rhombifera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pokora
O jakého hada jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:30 Muž pokora [7] - Hadi
Můžu se zeptat jak často se had vyhriva? Konečně jsen sehnal vyhrivany kamen , ma jej v terariu již několik dní a nejeví žádnou ochotu a něj vylézt. Raději je zalezla v bazénku, kde voda ma cca těch 20 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2012 23:38 Sipedon Re: pokora
Ešte malý dodatok, jedná sa o druh Nerodia rhoMbifera :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2012 23:36 Sipedon Re: pokora
Dobrý deň,
chov rýchto rybožravých užoviek nie je veľmi náročný, avšak hlavne zvýšte teplotu! Teplota 20°C je dostačujúca tak v najchladnejšej časti terária, had musí mať možnosť vyhriať sa na cca. 30°C. Moje užovky túto možnosť využívajú hlavne po nakŕmení. Zvyšok terária môže mať teplotu cca. 24°C, v zimných mesiacoch je v závislosti od pôvodu hada vhodné "mäkké" zimovanie alebo nočné poklesy na cca. 15°C. Chovám príbuzné druhy N. sipedon a N. fasciata pictiventris.
Pohlavie určujem u mláďat podľa zhrubnutého koreňa chvosta, kde majú samce hemipenisové kapsy, samice takto zhrubnutý koreň chvosta nemajú. Fotky sa dajú dohľadať na nete, prípadne môžem niečo nafotiť a poslať Vám. U dospelých jedincov určenie pohlavia nie je problém, samice sú väčšie a oveľa robustnejšie ako samce.
V prípade ďalších otázok na ne rád odpoviem.
Sipedon
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 19:00 Muž pokora [7] - Hadi – nerodia rhonbifera
Zdravím,
Dostal jsem hada Nerodia rhonbifera a přiznám se, že o jeho chovu nemám nejmenší potuchy. Kde bych se o tomto zvířeti mohl dozvědět více? Pomůže klidně i odkaz na literaturu, na netu jsem nic moc kloudného zatím nenašel.
A pokúd někdo máte zkušenosti s tímto hadem, jaké potřebuje teploty? Mám ho teď na 20C a nevypadá to , že by byla méně aktivní či tak něco.
Dostal jsem k ní trarium s bazenkem ve kterém byla u původní majiteky. Aktualni délka hada asi 30-40 cm prý ma za sebou 3 svlekani. A ještě by me zajímalo jak se rozlišuje pohlaví.
Děkuji za případné odpověďi, Pokora.
A prosím omluvte nějake ty chyby, píši z telefonu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 156x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/937-nerodia-rhonbifera