Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

IBD ( Inclusion Body Disease)

 

NápovědaFórum » Nemoci a trápení našich mazlíků.  

+ přidat příspěvek
IBD ( Inclusion Body Disease)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 08:46 Michaela111
mockrát díky za reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:58 Dannie
...arenavirus je zástupcem čeledi arenaviridae, kromě nemoci u hadů které se lajcky říká nemoc opilých hadů , způsobuje u lidí horečku Lassa. naštěstí není přenosný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2012 20:44 Dannie
ze zahraničních zdrojů se mi podařilo vyčíst že tato nemoc je je vždy smrtelná, její přenašeč je neznámý pouze se odhaduje že jde o roztoče. veškeré plastové a skleněné vybavení musí být vyčištěno chlorem, dřevěné a podobně bezdpodmínečně zlikvidováno, hrozí přenos na ostatní hady. toto virové onemocnění nejčastěji nakazí právě hady rodu boa, u kterých bylo jako u prvních zjištěno ( rok 1970). Jakýkoliv lék neexistuje a zvíře tímto virem nakažené by se mělo utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:23 Muž Felix [752] - Ještěři
Projistotu všechno pořídit zgruntu nové. Některé viry dokáží mimo hostitelské tělo přečkat i desítky let, zatímco jiné za stejných okolností velmi rychle odumřou (jako u lidí - tubera 20-30 let, zatímco HIV stěží pár minut). Co si ale představit pod anglickým názvem choroby? Nomenklaturně je neplatné a má jen "krajový" význam stejně jako např. náš medvěd vs. ursus (na GOOGLE Tě takové zadání nejspíš navede na hobbystické stránky s diskutabilní kvalitou textu, ne už ale na vědecky zaměřená vlákna). Prvnímu rozumíme jen my, druhému všichni na světě ;-)
Jak se původce choroby jmenuje latinsky? Dík mezinárodně platnému vědeckému označení by se dalo dost snadno dohledat fundované info dílem na odborně zaměřených webech, dílem ve veterinárních příručkách, dnes oblíbené anglofonní označení ale nikomu mimo onu jazykovou oblast asi mnoho neřekne... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:57 Michaela111
terárium je lepší koupit nové nebo čím případně dezinfikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 08:12 Michaela111
nemoc IBD ( Inclusion Body Disease)star gazing to bylo zjištěno při vyšetření u veterináře
a byla to viróza.já to vybaveni radši vyměním nechci nic riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 00:05 Muž Felix [752] - Ještěři
Byla to viróza, bakteriální infekce anebo co? Navíc o jakou chorobu konkrétně šlo? Někdy můžeš nové zvíře vpustit bez problémů hned druhý den, jindy zas musíš vyměnit kompletní vybavení, pomalu i včetně skel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:35 Michaela111 – IBD ( Inclusion Body Disease)
ahoj lidi zhruba před 3 dni mi zemřela krajta královská na tuto zákeřnou nevyléčitelnou nemoc.chci se zeptat za jakou dobu si mohu koupit nového hada a jakou dezinfekci používat na terárium abych jsem mu neublížila. taky by jsem ráda věděla všechny vaše zkušenosti s touhle nemocí mockrát díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci a trápení našich mazlíků. • Zobrazeno 152x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/946-ibd-inclusion-body-disease-